Co je 100% lyocell?

Jak prát Lyocell

PRVNÍ PRANÍ

Před prvním použitím je potřeba povlečení alespoň jednou vyprat na doporučenou teplotu. Praním se odstraní nečistoty z výroby, zbytkové barvy, a povrch povlečení se zjemní. Jedinečné vlastnosti a jemnost vlákna TENCEL™ Lyocell zachováte při praní naruby a bez použití aviváže.

Co je za materiál tencel

Tencel (Lyocell) Tencel je obchodní název pro tkaninu obvykle nazývanou jako lyocell – tedy druh viskózy vyráběný z rozdrcených dřevěných vláken, resp. z buničiny, anebo recyklací jiných textilií. Oproti klasické viskóze je lyocellové vlákno odolnější a pevnější.

Jak prát tencel

Tencel patří k náročnějším tkaninám při údržbě a jedno špatné praní jej může nenapravitelně poničit. Oděvy z tencelu lze prát v pračce na jemný program a teplotu 30 °C, ale také to záleží na dalším postupu, měl by se používat jemný prací prostředek bez bělidel a zjasňovačů bez použití aviváže.
Archiv

Co je Modal tencel

Přírodní materiál z bukového dřeva, který je výjimečně ekologický. Má jemný povrch, hedvábný lesk a zářivé barvy. Na rozdíl například od bavlny je mnohem pevnější a mimořádně odolný proti vytáhnutí. Měkký a hebký zůstává i po mnohonásobném praní a neztrácí lesk ani barevnou jasnost.

Jak žehlit Lyocell

Jak jsme již zmínili, lyocell je nemačkavý. Pokud ale věci z něj i přesto budete chtít žehlit, nastavte si žehličku na střední teplotu. Při praní si dejte pozor na to samé, nevystavujte ho programům s vysokou teplotou. Použijte raději šetrný program se studenou vodou.

Co je to Lyocel

Lyocell je přírodní vlákno nové generace. Jedná se o přelom ve výrobě textilií, nadmíru šetrný k životnímu prostředí. Je to měkký, jemný materiál, na omak velmi příjemný. Vyniká svou prodyšností, lehkostí a je chladivý.

Co je to materiál Modal

Modal je přírodní materiál, druh viskózy – přezdívá se mu umělé hedvábí. Vyrábí se z celulózy bukového dřeva. Na těle se nosí příjemně, je velmi lehký, vzdušný, navíc skvěle odvádí pot. Proto spodní prádlo mívá příměsi modalu, bavlny a elastanu.

Co to je polyester

Polyester je syntetické vlákno. Vlastnosti: U materiálů z polyesterového vlákna oceníte zejména jejich velmi dobrou odolnost vůči oděru a působení světla a slunečních paprsků. Tyto materiály jsou tak velmi trvanlivé a stálobarevné.

Jak prát polyamid

POLYAMID (PA)

Pere se do 60 °C. Každé vyprání zvyšuje trvanlivost tkanin nebo pletenin z polyamidu. Při sušení v sušičce vzniká elektrostatický náboj, doporučujeme sušit volně pověšené. Teplota žehličky nesmí u výrobků z čistého polyamidu přesáhnout 120°C.

Co je Modalový úplet

Modal je vlákno, které je vyrobené na bázi regenerované celulózy. Základní surovinou pro jeho výrobu je bukové dřevo. Modalová vlákna mají hladký a jemný povrch, což umožňuje docítit u textilie příjemného hedvábného lesku, zářivých barev a stejnoměrného povrchu.

Co je to polyamid

Syntetické elastické vlákno, vyniká vysokou pevností za sucha, odolností proti oděru, vysokou biologickou odolností a odolností vůči chemikáliím. Nízká hmotnost a velký objem. Materiál má sklon ke vzniku statického náboje.

Co je to elastan

Elastan je syntetické vlákno. Jedná se o vysoce pružné polyuretanové vlákno. Vlastnosti: Charakteristickým znakem elastanových vláken je jejich vysoká pružnost.

Jaký je rozdíl mezi Polyamidem a polyesterem

Pro výrobce i zákazníky je výhodou, že polyester lze dobře barvit v širokém barevném spektru. Obvykle je dražší. Polyamid (nylon) je ze všech tří nejpevnější a má nejdelší životnost. Pevnost si podrží i v mokrém stavu.

Co je 100% polyester

Jedná se o syntetické vlákno, které je vyrobeno z lineárních makromolekul. Jako polyesterová vlákna se nejčastěji označují výrobky z polyetylentereftalátu (PET). Polyesterová vlákna jsou lehká, nemačkavá a nepohlcují mnoho vlhkosti. Díky tomu se s oblibou používají například k výrobě funkčního oblečení.

Co to je Modal

Modal je přírodní materiál, druh viskózy – přezdívá se mu umělé hedvábí. Vyrábí se z celulózy bukového dřeva. Na těle se nosí příjemně, je velmi lehký, vzdušný, navíc skvěle odvádí pot. Proto spodní prádlo mívá příměsi modalu, bavlny a elastanu.

Co je to za materiál polyester

Polyester je syntetické vlákno. Vlastnosti: U materiálů z polyesterového vlákna oceníte zejména jejich velmi dobrou odolnost vůči oděru a působení světla a slunečních paprsků. Tyto materiály jsou tak velmi trvanlivé a stálobarevné.

Co je to Lycra

Lycra® je syntetické vlákno. Jedná se o vysoce pružné značkové polyuretanové vlákno, které je registrované firmou Invista (www.invista.com , www.lycra.com ). Vlastnosti: Charakteristickým znakem vláken Lycra® je jejich vysoká pružnost.

Co je lepsi polyester nebo viskóza

Viskózový žerzej, tedy obyčejný viskózový úplet, je v pětici nejhorších materiálů jediný, který není z polyesteru. Viskóza je fajn: má podobné vlastnosti jako bavlna, dobře se nosí, příjemně chladí, neškrábe. Má však jednu vadu – snadno se na ní dělají žmolky.

Co je to Spandex

Spandex je syntetické polymerické vlákno, známé také jako Elastan nebo Lycra, používané při výrobě oděvů jako náhražka za těžší pryž, vždy se mísí s přírodními materiály (bavlna, vlna nebo hedvábí), má vynikající elasticitu, oděvy z materiálu s tímto vláknem jsou pevné, pohodlné, odolné oděru a nemačkají se.