Co je Camera RAW?

Jak nainstalovat Camera Raw

Postup instalace zásuvného modulu Camera RawUkončete všechny aplikace Adobe.Dvojitým kliknutím na stažený soubor . zip tento soubor rozbalte.Dvojitým kliknutím na výsledný soubor .exe spusťte instalační program.Postupujte podle pokynů na obrazovce.Znovu spusťte aplikace Adobe.

Jak otevřít Camera Raw

Soubory ve formátu RAW můžete otevírat v nástroji Camera Raw z programů Adobe Bridge, After Effects nebo Photoshop. Z programu Adobe Bridge můžete v Camera Raw otevřít také soubory JPEG a TIFF.
ArchivPodobné

Jak otevřít Camera RAW v Photoshopu

Na pracovní ploše úprav klepněte na položku Soubor > Otevřít. Procházejte a vyberte jeden nebo více souborů v modulu Camera Raw a klikněte na Otevřít.

Jak dostat presety do Photoshopu

Presety můžete využívat i u snímků fomátu . jpg – otevřete fotku ve Photoshopu a nahoře v hlavní liště klikněte na „Filtr“ – „Filtr Camera Raw“. Následně postupujte klasicky podle mého videa. Když nefunguje import presetů – zkuste nejdříve zip složku rozbalit a nahrávat do Camera Raw Editoru již rozbalené presety.

Jak upravit RAW ve Photoshopu

Přejděte na pracovní plochu úprav, otevřete soubor v modulu Camera Raw a upravte obraz. Chcete-li použít pro svůj fotoaparát výchozí nastavení aplikace Photoshop Elements, klepněte na trojúhelník u nabídky Nastavení a zvolte Obnovit výchozí nastavení Camera Raw.

Jak pracovat s RAW

Soubor raw můžete v aplikaci Photoshop Elements otevřít, zpracovat a uložit a nemusíte se tak spoléhat na zpracování souboru ve fotoaparátu. Když pracujete se soubory v modulu Camera Raw, můžete nastavit správné vyvážení bílé, tonální rozsah, sytost barvy a ostrost.

Co je to Preset

Presety jsou předpřipravené kroky na úpravu fotografií. K používání presetů potřebujete Lightroom mobile, Lightroom Classic, Lightroom CC nebo Photoshop CC.

Jak vytvořit akcí ve Photoshopu

Tvorba Photoshop akcí

Jednoduše otevřete paletu "Akce" a stiskněte tlačítko Nová akce, viz obrázek níže. To by mělo otevřít nové okno obsahující různé možnosti pro akci. Zde můžete akce pojmenovat a umístěte je do sady. Můžete také přiřadit klávesovou zkratku, která spustí akci ihned.

V čem upravovat RAW

Jak je napsáno v úvodu – programů sloužících k úpravě datových RAW souborů je celá řada, namátkou:modul Camera RAW v Adobe® Photoshop®,Adobe® Lightroom®,Affinity Photo,Capture One,Darktable,RawTherapee,Zoner Photo Studio.

Jak fotit do RAWu

Změna nastavení na fotoaparátu

První krok k RAWu je velmi snadný – stačí na fotoaparátu přepnout záznamový formát z JPEGu na RAW. Ne každý fotoaparát disponuje možností fotit do RAWu, nicméně všechny lepší kompakty, systémové kompakty i zrcadlovky tuto možnost mají.

Proč fotit do RAW

RAW – větší jistota u zakázek

Nejzásadnější důvod, proč fotit do RAW je situace, kdy si nemůžete dovolit udělat chybu. Při focení svatby či vlastně jakékoli zakázky, za kterou dostanete zaplaceno nebo která se nedá opakovat, je RAW prostě jistota.

Jak si udělat preset

Vytvoření vlastního presetu

Pokud není, musíte většinou doladit expozici, světla a stíny. Vaše úpravy si můžete jednoduše uložit jako „preset“, který pak můžete kdykoliv aplikovat na fotografie, které do Lightroomu naimportujete. Preset vytvoříte kliknutím na tlačítko „+“ v pravé postranní lištičce u presetů.

Jak funguje Lightroom

Adobe Lightroom je systémový nástroj pro kompletní správu fotek. To v praxi znamená, že v něm můžete nejen fotky upravovat, ale také katalogizovat (třídit, hodnotit, selektovat, značkovat, …). Dokonce můžete pomocí Lightroomu vytvářet video slideshow, foto knihy, webové galerie a mnoho dalšího.

Jak stáhnout Photoshop

Jak stáhnout a nainstalovat aplikaci Photoshop

Kliknutím níže na tlačítko Stáhnout aplikaci Photoshop zahájíte stahování aplikace. Podle pokynů na obrazovce se přihlaste a proveďte instalaci. Pokud aplikaci Creative Cloud instalujete poprvé, nainstaluje se také aplikace Creative Cloud pro počítače.

Jak vložit akci do Photoshopu

Otevřeme si vzorovou fotku ve formátu na šířku. Zobrazte si okno pro Akce (pokud jej již nevidíte), a to zkratkou ALT+F9.

Jak nastavit RAW

Zapnutí ProRAW. Chcete-li fotografovat do formátu ProRAW, přejděte do Nastavení > Fotoaparát > Formáty a poté v části Fotografování zapněte Apple ProRAW. Chcete-li pořídit fotografii ProRAW, klepněte v aplikaci Fotoaparát na volbu RAW a poté pořiďte snímek.

Jak zobrazit RAW

K otevření souboru RAW je vyžadován software pro úpravu obrázků, například Adobe Photoshop nebo Adobe Lightroom. Nejvhodnější software k otevření souboru RAW závisí na typu fotoaparátu a operačním systému počítače nebo smartphonu. Po otevření souboru RAW jej můžete převést a exportovat do požadovaného formátu.

Jak nastavit fotak do RAW

Změna nastavení na fotoaparátu

Většinou se kvalita záznamu nastavuje v MENU, takže se do něj podívejte a nastavte si možnost RAW. Tip: možná tam kromě možnosti RAW naleznete i sRAW nebo mRAW a podobně. To také znamená ten samý RAW, ovšem s menším rozlišením.

Jak se naucit upravovat fotky

Jedním z oblíbených a velmi intuitivních programů na úpravu digitálních fotografií je Zoner Photo Studio. Věděli jste, že pochází z Česka Nemusíte se tedy trápit s anglickými názvy funkcí, všechno si přečtete hezky v češtině. Podívejte se, jak vypadá úprava fotek online v programu Zoner, první lekce kurzu jsou zdarma.

Jak třídit fotky v Lightroomu

1. způsob) Klikněte dole na filmovém pásu na fotografii, které chcete určitý počet hvězdiček přiřadit a následně klikněte na odpovídající počet hvězdiček v liště mezi náhledem fotky a filmovým pásem. 2. způsob) Klikněte na odpovídající počet hvězdiček přímo u miniatury fotografie.

Jak získat Photoshop zdarma

Noví zákazníci můžou kdykoli získat 7denní bezplatnou zkušební verzi aplikace Photoshop. Klikněte na tlačítko Vyzkoušet zdarma a vyberte možnost Pro jednotlivce, Pro studenty a učitele nebo Pro týmy a firmy. Vyberte požadovaný plán a způsob fakturace. Zobrazí se možnost přidat službu Adobe Stock.

Co to je Photoshop

Adobe Photoshop je bitmapový grafický editor pro tvorbu a úpravy bitmapové grafiky (např. fotografií) vytvořený firmou Adobe Systems.

Jak připravit akci

Dobré sdělení by mělo pracovat s čtyřmi hlavními elementy: oběť, nepřítel, řešení a akce, kterou mohou udělat ostatní. Pracujte se zažitými symboly, žánry, rituály, nebo klišé. Využijte symboly a archetypy, k nimž se pojí silné emoce.

V čem upravovat fotky RAW

Co se týče úprav RAW fotek, kromě Capture One poslouží dobře i DXO PhotoLab nebo Siklypix. Někteří výrobci přikládají ke svým foťákům RAW software ušitý na míru danému modelu.

Jak si udělat pořádek ve fotkách

7 tipů, jak si udělat pořádek ve fotografiíchPosbírejte všechny fotky.Roztřiďte je podle let.Top události ponechte samostatněCestujete rádiVyberte ty nejlepšíUpravte fotky k dokonalosti.A co s fotkami můžete dělat dál7 kroků k vysněné festivalové fotce.