Co je pes s PP?

Co je pes bez PP

Průkaz původu je takový psí rodný list a stejně byste měli pohlížet i na jeho důležitost. Tip: Prohlédněte si na Annonci psy s průkazem původu. Pes bez PP je v inzerátech často označován jako „čistokrevný bez PP“ nebo „bez PP, ale po rodičích s PP“. Takového psa bohužel za čistokrevného považovat nemůžete.
ArchivPodobné

Proč nekupovat psa bez PP

Jestli jste pečlivě četli, odpověď už je vám asi jasná. Koupí psa bez PP riskujete, že ze štěňátka nevyroste takový pes, jakého čekáte. Mohou se také objevit vážné zdravotní problémy, které by v hlídaném chovu nehrozily. Tím, že si koupíte štěně bez PP navíc podporujete množitele.
Archiv

Jak udělat PP na psa

Aby vrh mohl dostat PP, musí rodiče projít uchovněním, jehož náplň stanovil klub plemene, mnoho z nich má jako podmínku také povahové testy a určité zdravotní výsledky. Jedinec, který nesplní podmínku k uchovnění, není připuštěn do chovu. POZOR! Tyto psy majitelé mnohdy používají k reprodukci štěňat bez PP!
Archiv

Jak vypadá PP u psa

Dejte si proto dobrý pozor, abyste nenaletěli. PP psa vydává opravdu pouze ČMKU nebo ČKS. Foto: red.

Co znamená štěně s PP

Důležité pojmy. PP = Průkaz původu – je takový rodný list pejska. Vystavuje ho plemenná kniha uznaná FCI každému štěněti z vrhu, ať jich je 5 nebo 15. Pokud vám někdo tvrdí, že dle pravidel klubu nemohlo právě jeho štěně dostat PP, lže.

Kdo vystavuje PP

Rodokmen psa, stejně jako PP, vydává Českomoravská kynologická unie (ČMKU).

Jak pojmenovat psa s PP

Pokud máte psa s PP, pravděpodobně jste si všimli, že chovatelé dávají jména podle pořadí vrhu feny. Můžete si ponechat originální jméno, nebo ho vyměnit za českou variantu začínající stejným písmenem.