Co je průkaz původu psa?

Jak vypadá průkaz původu psa

Průkaz původu psa se dá prakticky přirovnat k lidskému rodnému listu jen s tím rozdílem, že bývá daleko podrobnější. Obsahuje důležité údaje, jako jsou jméno psa a chovatelské stanice, plemeno, datum vrhu, barva, číslo zápisu, číslo tetování (případně čipu), přehled o předcích, jméno chovatele a majitele.
Archiv

Kdo vystavuje průkaz původu psa

Průkazy původu vystavují jednotlivé kynologické organizace a průkaz původu si v podstatě může každý vystavit sám.
Archiv

Jak dlouho trvá vystavení průkazu původu psa

Vystavení PP a vyřízení ostatních úkonů do 20 pracovních dnů, pokud není stanoveno jinak.

Proč koupit psa s PP

Pokud nechcete psa z útulku nebo mu pomoci z jiné nouze, ale chcete čistokrevného, pak ho rozhodně nekupujte bez průkazu původu, protože nejen že takový pes čistokrevný není, ale podpoříte tím krutý množitelský byznys a riskujete i řadu starostí s jeho zdravím.

Jak získat průkaz původu

Získáte jej, pouze když si koupíte štěně z chovatelské stanice. Průkaz původu psa by měl být dodaný spolu s domácím mazlíčkem . Potvrzuje, že patří ke konkrétnímu plemenu, které je založeno na kontrole chovatelským výborem a obvykle se koná v místě narození a chovu zvířat.

Jak udělat PP na psa

Aby vrh mohl dostat PP, musí rodiče projít uchovněním, jehož náplň stanovil klub plemene, mnoho z nich má jako podmínku také povahové testy a určité zdravotní výsledky. Jedinec, který nesplní podmínku k uchovnění, není připuštěn do chovu. POZOR! Tyto psy majitelé mnohdy používají k reprodukci štěňat bez PP!

Jak získat průkaz původu psa

Získáte jej, pouze když si koupíte štěně z chovatelské stanice. Průkaz původu psa by měl být dodaný spolu s domácím mazlíčkem . Potvrzuje, že patří ke konkrétnímu plemenu, které je založeno na kontrole chovatelským výborem a obvykle se koná v místě narození a chovu zvířat. Dříve by však měl být vrh zaregistrován.

Na co si dát pozor při výběru štěněte

6 tipů na co si dát pozor při výběru štěnětePlemeno vám o psu napoví, ale nemůžete se na to 100% spolehnout.Při koupi štěněte můžete narazit na překupníky i majitele množírny.Chování ve skupině štěňat prozradí mnohé o povaze každého pejska.Smlouvu za každou cenu!Nespoléhejte se na tvrzení prodejce, že je štěně zdravé

Co je potřeba mít při koupi psa

Pes s průkazem původu musí chodit na výstavy.

Vystavování psa, popř. i další požadavky u určitých plemen (zdravotní testy, zkoušky apod.), jsou nezbytné pouze tehdy, pokud kupující chce svého psa uchovnit, tedy mít po svém psovi štěňata s průkazem původu.

Co je pes bez PP

Průkaz původu je takový psí rodný list a stejně byste měli pohlížet i na jeho důležitost. Tip: Prohlédněte si na Annonci psy s průkazem původu. Pes bez PP je v inzerátech často označován jako „čistokrevný bez PP“ nebo „bez PP, ale po rodičích s PP“. Takového psa bohužel za čistokrevného považovat nemůžete.

Jak ziskat průkaz původu psa

Průkaz původu psa – co to je Průkaz původu psa je dokument, který lze přirovnat k rodnému listu člověka. Získáte jej, pouze když si koupíte štěně z chovatelské stanice.

Co znamená štěně s PP

Důležité pojmy. PP = Průkaz původu – je takový rodný list pejska. Vystavuje ho plemenná kniha uznaná FCI každému štěněti z vrhu, ať jich je 5 nebo 15. Pokud vám někdo tvrdí, že dle pravidel klubu nemohlo právě jeho štěně dostat PP, lže.

Co poridit při koupi psa

10 věcí, bez kterých se neobejde žádné štěňátko Krmivo. Misky na krmivo a vodu. Pelech. Obojek. Vodítko. Hračky. Pamlsky. Přípravky proti parazitům.

Jak staré štěně si pořídit

Z pravidla ideální věk pro odběr štěněte je mezi sedmým a devátým týdnem života. Ale nepředstavujte štěněti celý rozlehlý svět, dokud neuplyne sedm dní od poslední vakcinace, což je okolo 13. týdne stáří. V tomto období , byste měli představit štěně jiným lidem a psům a zvykat jej na ruch života okolo něj.

Kdy je nejlepší si pořídit štěně

Věk, kdy štěně již může opustit matku a sourozence a odchází tedy k novému majiteli do nového domova, by měl být alespoň 7 týdnů. V tu dobu by mělo být štěně již 1x očkováno a 3x odčerveno.

Co si pořídit pro štěně

Základní výbava pro štěně① Kvalitní krmivo. Kvalitní krmivo je úplně tou nejdůležitější položkou z celého seznamu.② Mistička. Do začátku pořiďte štěňátku speciální misku se zvýšeným středem.③ Odměrka.④ Obojek a vodítko.⑤ Antiparazitika.⑥ Pelíšek.⑦ Hračky.

Co znamená pes s Papirama

Je to doklad o původu psa, jde o jakýsi "rodný list" štěněte, kde naleznete předky několik generací zpět, a je současně zárukou původu psa. Díky tomuto průkazu máte jistotu, že z Vámi vybraného roztomilého štěňátka vyroste opravdu jedinec odpovídající standardu plemene, pro které jste se rozhodli.

Kde si pořídit psa

Hledejte na internetu profesionální chovatele, kteří mají certifikovanou chovatelskou stanici. Většina takových chovatelů provozuje své vlastní webové stránky, kde najdete nejen jejich kontaktní údaje, ale také osvědčení a reference. Jakmile najdete spolehlivého chovatele, domluvte si s ním schůzku v místě chovu.

Proč se nesmí koupat štěně

Není vhodné koupat psa do půl roku věku z důvodu nedostatečně vyvinuté termoregulace. U takto mladého psa je veliké riziko prochladnutí.

Co by mělo umět štěně ve 3 měsících

Věk 3 měsíce: význam slova NE, sezení na povel, přivolání. Věk 4 měsíce: aport předmětu, povel lehni a zůstaň, chůze u nohy. Věk 5 měsíců: povel přines, návyk na vodu. Věk 6 měsíců: aport z vody.

Jak dlouhé procházky s 3 měsíčním štěnětem

Těžká plemena a štěňata by neměli mít dlouhé procházky vůbec, jen krátké procházky kvůli mentální stimulaci, maximálně však 10-15 minut denně.

Jak často venčit štěně v noci

Ze začátku to provádějte tak 3x za noc. Vždy jej pak běžte vyvenčit, pochvalte jej, běžte domů a spát. Nehrajte si s ním, maximálně mu dejte hračku a běžte spát. Když se naučí chodit ven v pravidelných intervalech, bude to očekávat a měl by to vydržet.

Jak často spí štěně

Počet hodin, které denně prospí, se pohybuje od 18 do 20 hodin, což je někdy více než tři čtvrtiny dne. Jaký je důvod této vysoké potřeby spánku Především kvůli vysoké aktivitě mladých psů. Štěňata jsou koneckonců prvními společníky pro nejrůznější hry a lumpárny, a to vyžaduje poměrně hodně energie.

Co je potřeba při pořízení psa

Pejska budete muset po pořízení nebo po dovršení 3 měsíců věku zapsat na městský / obecní úřad a každý rok budete platit poplatek ze psů. Pejsek bude také potřebovat nakoupit alespoň základní vybavení (obojek, vodítko, pelíšek, misky, hračky, obleček, …) a především kvalitní krmivo a pamlsky (odměny při výcviku).

Jak často mýt štěně

Nakrátko střiženou srst je vhodné umývat, pouze když je špinavá. Štěňata s krátkou srstí je třeba koupat v průměru dvakrát ročně a štěňata s dlouhou srstí je třeba koupat přibližně jednou za tři měsíce. Pokud má váš pes rád plavání, měli byste jeho srst po plavání opláchnout.