Co je to deník?

Co si psát do deniku

Psaním deníku se dají zpracovat těžké zážitky a traumata z minulosti. Při psaní o minulosti se držte dvou zásad: pište co nejupřímněji o tom, co jste zažili, a snažte se dát své vzpomínky do kontextu. To vám pomůže se na věci podívat z jiné perspektivy. Během psaní o minulosti doporučuji psát v třetí osobě.
Archiv

Proč si psát deník

Psát si jen tak pro sebe je velmi důležitým prostředkem sebevyjádření. A ať už to nazveme deník nebo prostě místo, kam si můžete zapisovat své myšlenky, pocity, vzpomínky a dojmy ze života, je to ozdravný proces, který vám umožňuje mnoho osobního rozvoje.

Jaká pravidla má literární žánr deník

Deník je literární dílo, koncipované jako série fiktivních nebo skutečných, zpravidla datovaných záznamů, pořizovaných průběžně v kratších časových intervalech (často v intervalu jednoho dne, odtud název).

Na co se dá využít deník

Zápisník redakce: 10 způsobů, jak využít notýsky a zápisníkyKlasický deník.Bullet journal, diářSešit na citáty.Art journal nebo scrapbook.To do list.Deník vděčnosti.Cestovní deník.Čtenářský deník.

Jak si vyzdobit deník

Čekání ve frontě na poště není vhodné místo na redigování sbírky básní. Letmý nápad nebo postřeh se ale dá zaznamenat i v této situaci. Deník je možné vyzdobit obrázky, básněmi, kresbami, schématy atd. Jestli jste Leonardo da Vinci, přinese váš deník rodině značný finanční prospěch.

Jaké jsou žánry

Do umělecké prózy patří veškerá neveršovaná epika, která se dále dělí na základní žánry jako: Román, Novela, Povídka, Fejeton, Romaneto, Pohádka, Báje, Mýtus, Esej atd. Nabízí se také další dělení – podle literárních oblastí na: Science fiction, Fantasy, Venkovskou prózu, Literaturu faktu , Detektivní román atd.

Jak poznat žánr knihy

Rychlý přehledEPIKA – obsahuje a popisuje určitý děj.LYRIKA – nemá děj, vyjadřuje pocity.DRAMA – je tvořeno promluvami, případně jednáním, jednotlivých postav.

Jak si vytvořit Bullet Journal

Bullet journal začněte s tečkovaným blokem a černým fixem. Vytvořte si úvodní stranu diáře, ale nenechte se odradit, pokud si s ní nevíte rady – klidně ji nechte prázdnou. Připravte si klíč s vlastními ikonkami. Přidejte seznam stran a přehled měsíců na celý rok.

Jak se dělá Bullet Journal

Základem bullet journalu je tedy čistý zápisník (nejlépe s tečkovanými stránkami), černý liner a vlastní seznam ikonek, které chcete používat. Pak už záleží jen na vás, jakou podobu svému diáři vdechnete. V plánování, rozvržení stránek i zdobení vám zůstává maximální svoboda.

Co to je žánr

Žánr (fran. genre – druh) je rozdělení konkrétních forem umění podle kritérií relevantních dané formě (např. literární žánr, filmový žánr, fotografický žánr, hudební žánr nebo videoherní žánr). Ve všech odvětvích umění jsou však žánry neurčité kategorie bez pevných hranic a jsou určeny především zažitými konvencemi.

Co je to povídka

Povídka je epický literární žánr krátkého či středního rozsahu. Patří mezi fikci a téměř vždy je prozaický, nikoliv veršovaný. Je kratší než román a na rozdíl od něj zachycuje pouze jeden aspekt života či jeden vybraný moment, nikoliv lidský život jako celek.

Co to je epika

Epika, také nazývaná výpravná literatura nebo narativní literatura, je literární druh. Je založena na ději, vyprávění příběhu. Příběh v tomto smyslu znamená záznam událostí v čase, řadu kauzálně spojených prvků. Epika bývá vymezována vůči lyrice a dramatu.

Jak funguje Bullet Journal

Bullet journal je metoda založená na plánování v odrážkách do prázdného zápisníku. Je vhodná pro každého, kdo si potřebuje uspořádat spoustu myšlenek a povinností Metoda bujo napomáhá produktivitě, systematičnosti a dosažení cílů Bullet journal může být funkčně minimalistický nebo kreativně hravý

Co znamená pojem Bullet Journal

Bullet v angličtině znamená odrážka, zatímco journal přeložíme jako deník či zápisník. Zkráceně se mu říká BuJo. Jedná se o způsob plánování. Bullet journal vám pomůže snáze zaznamenávat úkoly a povinnosti, naučí vás dotahovat věci do konce a přiblíží vysněné cíle.

Co je to BuJo

Bullet journalu se zkráceně přezdívá Bujo (podle počátečních písmen) a česky bychom jej mohli nazvat „odrážkový zápisník“. Bullet v angličtině znamená odrážka, zatímco journal přeložíme jako deník či zápisník.

Co je to román

Román je rozsáhlý epický (vyprávěcí) literární žánr, řazený mezi fikci a ve své moderní podobě téměř vždy prozaický, jen málokdy veršovaný. Jedná se o velmi mnohotvárný, vnitřně rozporný a neobyčejně proměnlivý žánr s otevřenou strukturou.

Co to je novela

Novela (italsky novinka) je epický žánr kratšího nebo středního rozsahu, podobně jako povídka, s níž se někdy zaměňuje. Od povídky a od románu se liší tím, že se soustředí na jeden jednoduchý, ale poutavý a nápaditý příběh.

Jak si udělat Bullet Journal

Obsah Bullet Journal®

Obsah si tvoříte postupným zapisováním věcí do diáře, ponechte si pro něj proto alespoň dvě strany. Dále je tzv. roční přehled jednotlivých měsíců. Poté měsíční záznamy, měsíční kalendář s podrobnějšími informacemi, následují denní záznamy a týdenní přehled obsahující seznam všech dní v týdnu.

Co je Bullet Planner

Systém zahrnuje plánování času, připomínky, seznamy úkolů, brainstorming a další prvky osobního plánování do jediného poznámkového bloku. Metoda byla poprvé představena veřejnosti v roce 2013, stala se populární a získala významnou pozornost na Kickstarter, Instagram, Facebook, YouTube a Pinterest.

Co je BuJo

Bullet v angličtině znamená odrážka, zatímco journal přeložíme jako deník či zápisník. Zkráceně se mu říká BuJo. Jedná se o způsob plánování. Bullet journal vám pomůže snáze zaznamenávat úkoly a povinnosti, naučí vás dotahovat věci do konce a přiblíží vysněné cíle.

Co to je Journal

Bullet v angličtině znamená odrážka, zatímco journal přeložíme jako deník či zápisník. Zkráceně se mu říká BuJo.