Co je to freeware program?

Jaký je rozdíl mezi freeware a shareware

Freeware – software, jehož užívání je naprosto zdarma. Shareware – software, který lze volně distribuovat a zdarma vyzkoušet, pro další používání je třeba zaplatit. Demo – funkčně nebo časově (trial) omezená verze komerčního software, která se šíří zdarma. Adware – programy, které mají integrovanou nepříjemnou reklamu.
Archiv

Který software je dostupný zdarma

Zde uvádíme pár užitečných tipů, díky kterým si můžete zadarmo a zcela legálně vybavit svůj počítač:Operační systém: Linux (Debian, openSUSE, RedHat, Ubuntu).Kancelářský software: LibreOffice, OpenOffice.Grafické programy: darktable, GIMP, Inkscape.Internetový prohlížeč: Chromium, Firefox (Mozilla), Opera.
ArchivPodobné

Co to je shareware

Shareware je označení pro software chráněný autorským právem, který je možné volně distribuovat (typicky na internetu nebo na CD nebo DVD, jež jsou přílohami časopisů). Uživatel má možnost software po určitou dobu zkoušet, zda mu vyhovuje nebo ne.

Jaké programy se mohou šířit legálně

Volně šiřitelný softwareRedmine.Darktable.WordPress.Apache OpenOffice | LibreOffice.Mozilla Thunderbird.

Co to je open source

Open source je software, jehož zdrojové kódy jsou volně k dispozici. Dobrovolní vývojáři mohou zdrojové kódy studovat a modifikovat. Vylepšené nebo nové části takovéhoto softwaru jsou poté zakomponovány do celkové struktury a díky tomu se open source software vyvíjí.

Co je to demo

Demo verze či zjednodušeně demo (zkratka pro anglické slovo "demonstration", předvedení) je nahrávka pořízená pro soukromé účely nebo pro předvedení hudebním producentům, hudebnímu vydavatelství či jiným umělcům, která není určená pro veřejnou publikaci.

Co je to open source

Open source je software, jehož zdrojové kódy jsou volně k dispozici. Dobrovolní vývojáři mohou zdrojové kódy studovat a modifikovat. Vylepšené nebo nové části takovéhoto softwaru jsou poté zakomponovány do celkové struktury a díky tomu se open source software vyvíjí.

Co to je svobodný software

Free software se vztahuje ke svobodě, ne k ceně. Abyste správně porozuměli podstatě věci, měli byste chápat slovo free ve spojení free speech (svobodný projev), nikoliv jako free beer (pivo zadarmo). Svobodný software dává uživatelům svobodu spouštět, kopírovat, distribuovat, studovat, měnit a zlepšovat jej.

Co to je adware

Adware je typ malwaru, který se může ukrývat v počítači nebo mobilním telefonu, zobrazuje reklamy nebo sleduje internetovou aktivitu uživatele, aby mohl lépe cílit obsah vyskakovacích reklam.

Co znamená že je nějaký software open source

OSS (open-source software) je software, jehož zdrojový kód je volně a veřejně přístupný, ačkoli jednotlivá licenční ujednání se liší podle toho, co je povoleno s takovým kódem dělat.

Co to znamená když se řekne open source software

Otevřený software (anglicky open-source software nebo open software, zkratka OSS) je počítačový software s otevřeným zdrojovým kódem. Otevřenost zde znamená jak technickou dostupnost kódu, tak legální (ne)dostupnost – licenci software.

Co je to software

Software je v informatice sada všech počítačových programů používaných v počítači, které provádějí nějakou činnost – programové vybavení. Software lze rozdělit na: systémový software, který zajišťuje chod samotného počítače a jeho styk s okolím.

Co je to komerční software

Komerční software je takový software, který je šířen za úplatu. To znamená, že pokud produkt chcete používat, musíte za to tvůrci zaplatit. Takový software je obvykle možné používat jen dle omezení dané jeho licencí.

Co to je demoverze programu

Demoverze (anglicky demoware, trialware) je komerční software dostupný zdarma ve verzi, která je omezená v jednom či více směrech. Nejčastější omezení: program funguje jen po určitý počet dnů od instalace. omezený počet spuštění programu (určený počet spuštění)

Co je to demosnímek

Nejčastěji si chce kapela natočit své demo v momentě, kdy má už písničky vymakaný, doladěný, vymyšlený aranže a má skladby dobře nacvičené. Pak se vydá do studia a nechá si natočit demosnímek/album u nějakého profíka.

Co je Proprietarni licence

Proprietární software – software s omezenými možnostmi používání. Autor proprietárního softwaru vymezuje uživatelům přesné možnosti používání daného softwaru. Podmínky používání předem definuje například v licenci. Jedná se o software s uzavřeným kódem, zdrojový kód tedy není volně k dispozici.

Co je to rootkit

Rootkit (vyslovuj [rútkit]) je sada počítačových programů, pomocí kterých lze maskovat přítomnost zákeřného softwaru v počítači, například přítomnost virů, trojských koní, spywaru a podobně.

Co to je spyware

Spyware je škodlivý výzvědný software. Do počítače se instaluje neoprávněně bez vědomí uživatele a chová se zde jako „špión“. Tajně sbírá informace a následně je odesílá kyberzločinci, který informace dále prodává (např. k reklamním účelům) nebo je využívá k dalším kyberútokům.

Co to je hardware

Hardware je veškeré technické vybavení počítače. Souhrnně tímto pojmem tedy označujeme veškeré fyzické (hmatatelné) zařízení, kterými je počítač vybaven nebo zařízení, které je k počítači připojené (různé periferie). Softwarem rozumíme veškeré programové vybavení, které může být na počítači provozováno.

Co je to data

Definice. Podle TDKIV jsou data: „Reprezentace informací vhodně formalizovaná pro komunikaci, interpretaci a zpracování lidmi a automaty. Data mohou být reprezentována libovolnými řetězci znaků (čísel, příkazů, vět) uloženými na informačním nosiči.

Co je to komerční využití

Jak lze používat obsah pro komerční použití

Jak název napovídá, obsah pro komerční použití lze použít ke komercializaci, zpeněžení, prodeji, propagaci a inzerci produktu, podniku nebo služby. Může být použit na billboardu, webových stránkách, blogu, prospektu, reklamě na portálu Facebook nebo i v televizní reklamě.

Co to je trial

Zkouška VTT (nazývaná také trial) spočívá v překonávání překážek, přírodních nebo umělých, rozdělených do pěti zón v určeném čase. Na zemi mohou ležet pouze pneumatiky motocyklu: pokud se jezdec opře o jakoukoli část těla, je potrestán.

Co to je trial verze

Demoverze (anglicky demoware, trialware) je komerční software dostupný zdarma ve verzi, která je omezená v jednom či více směrech. Nejčastější omezení: program funguje jen po určitý počet dnů od instalace. omezený počet spuštění programu (určený počet spuštění)

Jak se nahrává demo

Pokud tedy začnete s nahráváním základů, dbejte na správné umístění snímacích mikrfonů – viz tipy pro nahrávání jednotlivých nástrojů . Nebojte se s umístěním mikrofonů experimentovat – každý mikrofon si v klidu "nazvučte" – nahrajte si přes něj ukázkovou stopu a ujistěte se, že opravdu stopa zní tak, jak očekáváte.

Co je to Ransomware

Ransomware je malware, který vám zašifruje soubory nebo vám znemožní používat počítač, dokud nezaplatíte výkupné. Pokud je počítač připojený k síti, ransomware se taky může rozšířit do dalších počítačů a úložišť v síti.