Co je to IVP?

Kdo se podílí na IVP

Individuální vzdělávací plán (dále jen IVP) patří mezi důležitá podpůrná opatření. Ideálně by ho měl vyplňovat třídní učitel dotčeného dítěte v úzké spolupráci se školním speciálním pedagogem, případně jiným pracovníkem školy pověřeným koordinací vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami (SVP).
Archiv

Kdy se dává IVP

IVP se vypracovává dle vyhlášky „zpravidla před nástupem žáka do školy, nejpozději však měsíc po nástupu žáka do školy“. To může být někdy problematické, např. při nástupu dítěte do MŠ.
ArchivPodobné

Kdo má nárok na IVP

Podle § 4 vyhlášky č. 27/2016 Sb. mají být s IVP seznámeni všichni vyučující žáka. Jelikož provádění IVP zajišťuje ředitel školy, je v jeho kompetenci rozhodnout, jaký způsob informování pedagogických pracovníků o potřebné individualizaci výuky u žáků s přiznanými podpůrnými opatřeními zvolí.

Jak si zažádat o IVP

K získání IVP je nutné vyšetření

K vyšetření v pedagogicko-psychologické poradně nepotřebujete žádné doporučení, stačí se telefonicky objednat. Je nutné počítat s tím, že mají v evidenci hodně klientů, tak je potřeba se objednat s dostatečným předstihem.
Archiv

Kdo může doporučit IVP u nadaného žáka

Individuální vzdělávací plán (IVP) zpracovává škola pro žáka od druhého stupně podpůrných opatření a to na základě doporučení školského poradenského zařízení (ŠPZ) a žádosti zletilého žáka nebo zákonného zástupce. IVP vychází ze školního vzdělávacího programu (ŠVP). Obsahuje mj.

Jak funguje individuální plán

Individuální studijní plán je taková forma denního studia, která umožňuje žákovi školy zvládnout obsah a rozsah učiva stanoveného školním vzdělávacím programem při absolvování nižšího počtu vyučovacích hodin, aniž by byla ohrožena klasifikace tohoto studenta.

Jak dlouho platí IVP

června. IVP pokrývá celou dobu školního roku – tj. včetně prázdnin.

Jak zažádat o individuální plán

Podmínkou udělení individuálního studijního plánu je podání žádosti, jejíž formulář by měl být běžně dostupný. Většinou je ke stažení na webu fakulty či katedry. Žádost by měla být podána písemnou formou, musí kromě osobních údajů obsahovat například délku doby, na kterou o „individuál“ žádáte.

Jak ziskat individualni plán

​Individuální vzdělávací plán Vám může (ale také nemusí) povolit ředitel školy. Vy však k tomu musíte mít patřičné uznatelné důvody. Doporučujeme nejdříve konzultovat s ředitelem školy, případně třídním učitelem nebo výchovným poradcem. ​Za zpracování individuálního vzdělávacího plánu odpovídá ředitel školy.

Jak na domácí vzdělávání

Podmínky nutné pro domácí vzdělávání

stupně, musí mít na vysoké škole minimálně bakaláře. Rodina se musí domluvit s libovolnou základní školou, která bude plnit funkci garanta vzdělání dítěte, jakož i jeho pravidelného přezkušovatele. Rodina škole předloží žádost, ve které vysvětlí důvody pro domácí vzdělávání.

Co to jsou minimální výstupy

„Minimální doporučenou úrovní pro úpravy očekávaných výstupů v rámci podpůrných opatření jsou upravené očekávané výstupy, které jsou obvykle na nižší úrovni než odpovídající očekávané výstupy daného vzdělávacího oboru.

Jaké je využití IVP v praxi

Individuální vzdělávací plán (IVP) je podpůrným opatřením, pomůckou k lepšímu využití a rozvoji předpokladů dítěte. Umožňuje dítěti pracovat podle jeho schopností a vlastním tempem bez ohledu na učební osnovy.

Kdo je žák se ŠVP

Pojmem děti a žáci se speciálními vzdělávacími potřebami označujeme v souladu se školským zákonem vzdělávající se jedince, kteří k naplnění svých vzdělávacích možností nebo k uplatnění a užívání svých práv na rovnoprávném základě s ostatními potřebují poskytnutí podpůrných opatření.

Co je to individuální plán

Jedná se o proces plánování poskytování sociální služby každému klientovi. Nedílnou součástí je i jeho pravidelné vyhodnocování. Individuální plán vypracovává sociální pracovník společně s klientem. Klient přitom sám definuje, co je pro něj důležité, jaké má potřeby a cíle.

Co je to PLPP

Plán pedagogické podpory (PLPP) zpracovává škola v prvním stupni podpůrných opatření s cílem podpořit žáka, u kterého se projevují mírné obtíže ve vzdělávání, jako je například pomalejší tempo práce, drobné obtíže v koncentraci pozornosti, ve čtení, psaní či počítání a je potřeba úpravy školní výuky a domácí přípravy, …

Co je potreba k domaci vyuce

Podmínky nutné pro domácí vzdělávání

stupně, musí mít na vysoké škole minimálně bakaláře. Rodina se musí domluvit s libovolnou základní školou, která bude plnit funkci garanta vzdělání dítěte, jakož i jeho pravidelného přezkušovatele. Rodina škole předloží žádost, ve které vysvětlí důvody pro domácí vzdělávání.

Jak prejit na domaci vyuku

K přestupu do domácího vzdělávání musíte řediteli základní školy dodat písemnou žádost s těmito přílohami:popis vzdělávacího zázemídoklad o dosaženém vzdělání vzdělavatele (rodič nebo kdokoliv jiný, s kým se domluvíte).doporučení z pedagogicko-psychologické poradny nebo speciálně pedagogického centra (SPC)

Kdo vydává RVP

Tvorbu a oponenturu rámcových vzdělávacích programů zajišťují příslušná ministerstva prostřednictvím odborníků vědy a praxe, včetně pedagogiky a psychologie. Rámcové vzdělávací programy vydává MŠMT po projednání s příslušnými ministerstvy.

Kdo sestavuje RVP

Odpovědnost za vytvoření revidovaného RVP ZV nese Národní pedagogický institut České republiky. Konkrétní obsah revidovaného RVP ZV budou vytvářet pracovní skupiny, které budou sestaveny NPI ČR.

Co to je asistent pedagoga

Asistent pedagoga se podílí na podpůrném vzdělávání a integraci žáka se sociálním nebo s kulturním znevýhodněním, žáka se speciálními vzdělávacími potřebami a také žáka mimořádně nadaného. Pracuje tedy dle pokynů pedagoga jak s žákem se speciálními vzdělávacími potřebami, tak s ostatními žáky ve třídě.

Kdo vypracovává individuální vzdělávací plán a na základě jakých podkladů

Individuální vzdělávací plán (IVP) zpracovává škola pro žáka od druhého stupně podpůrných opatření a to na základě doporučení školského poradenského zařízení (ŠPZ) a žádosti zletilého žáka nebo zákonného zástupce. IVP vychází ze školního vzdělávacího programu (ŠVP).

Jak funguje ŠVP

Střediska poskytují konzultace, odborné informace a pomoc osobám odpovědným za výchovu, pedagogickým pracovníkům předškolních zařízení, škol a školských zařízení v oblasti výchovy a vzdělávání dětí s rizikem či s projevy poruch chování a negativních jevů v sociálním vývoji a při jejich integraci do společnosti.

Co je vzdělávací potřeba

Koubek definuje vzdělávací potřeby jako „stav disproporce mezi znalostmi, schopnostmi a dovednostmi pracovníka na straně jedné a tím, co požaduje pracovní místo nebo tím, co je dané organizační či jinou změnou. “ (2001, s. 246).

Jak dobře individuálně plánovat

10 zásad, jak vytvořit kvalitní individuální plánZapojte tým. Individuální plánování není práce pro jednotlivce.Používejte jednoduchý a srozumitelný jazyk.Buďte konkrétníPište plány v 1.Pište jen užitečné informace.Vycházejte z toho, co chce klient.Všímejte si silných stránek klienta.Nehodnoťte, popisujte.

Jak se dělá individuální plán

Zjednodušeně můžeme rozfázovat proces individuálního plánování takto:Mapování klientovi situace.Stanovení postupu.Zaznamenání plánu.Realizace plánu.Hodnocení plánu.Mapování nové podoby klientovy situace.a tak stále dokola.