Co je to OEM?

Co to je OEM produkt

OEM je obchodní termín, který se používá pro označení výrobku, který je prodáván pod značkou jiného výrobce. Velmi často se s tímto pojmem můžeme setkat např. u softwaru, jenž je dodávaný k počítačovým sestavám od konkrétní firmy.
Archiv

Co je OEM automotive

OEM (zkratka anglického Original Equipment Manufacturer) je obchodní termín, který označuje výrobce zařízení, jehož výrobek je prodáván a propagován jinou obchodní značkou. Výrobky, určené pro výrobce OEM se označují jako OEM výrobky.

Co je to FPP licence

FPP licence – takzvaná krabicová licence (full product package). V tomto případě jde o plnou licenci, kterou lze po odinstalování přenést na jiné zařízení. Například si Office 2021 nainstalujete na starší notebook a po nákupu nového lze na něj licenci jednoduše přenést.

Co je to retail verze

Licenci Retail (maloobchodní prodej) lze použít pouze na jednom zařízení najednou, ale je možné ji nainstalovat, přeinstalovat, nebo odinstalovat kolikrát chcete. Jakmile tuto licenci zakoupíte, je vaše navždy.

Jak zjistit OEM auta

Originál OEM jedině podle originál katalogu ND. Přeneseně lze zjistit třeba na e-shopu nalezením příslušného náhradního dílu, kde jsou obvykle OEM uvedena.

Co je číslo OE

OE číslo (original equipment) je číslo původního dílu, který máte namontován na autě. Po zadání OE čísla se vylistují díly, které by měly být s originálním dílem kompatibilní.

Co je to ESD licence

Zkratka ESD(Electronic Software Distribution) znamená, že produkt není distribuován jako klasická krabicová verze, ale formou elektronické licence, kdy zákazník obdrží aktivační klíč nejčastěji emailem.

Co je Retail licence

Licenci Retail (maloobchodní prodej) lze použít pouze na jednom zařízení najednou, ale je možné ji nainstalovat, přeinstalovat, nebo odinstalovat kolikrát chcete. Jakmile tuto licenci zakoupíte, je vaše navždy.

Jak poznat OEM licenci

OEM (z angl.Retail – pro tuto licenci se v češtině vžilo označení krabicová verze, v angličtině se dá nalézt i pod názvem Full Packaged Product, zkratkou FPP.Volume – je korporátní licence využívána ve velkých firmách, organizacích a úřadech.

Co je volume licence

Co je to MVL (Microsoft Volume Licensing)

Multilicenční programy jsou přizpůsobené velikosti a nákupním preferencím společností. Tyto programy zahrnují Open, Select a Enterprise programy. Každý poskytuje jiné řešení v porovnání s Original Equipment Manufacturer (OEM) nebo „krabicovou“ licencí (FPP).

Co je to VIN u auta

VIN (Vehicle Identification Number) je 17místný kód, který jednoznačně a jedinečně identifikuje vozidlo. Jedná se v podstatě o rodné číslo každého vozidla. VIN kód je umisťován na několika různých místech na vozidle a minimálně jednou je vyraženo do karoserie či nosného rámu.

Co znamená OEM baterie

Co znamená zkratka OE a OEM Zkratka OE znamená original equipment, tedy "původní díl", do češtiny překládáno volně jako originální díl. Zkratka OEM znamená original equipment manufacturer, do češtiny volně přeloženo jako výrobce originálních dílů.

Jak zjistit OEM

Originál OEM jedině podle originál katalogu ND. Přeneseně lze zjistit třeba na e-shopu nalezením příslušného náhradního dílu, kde jsou obvykle OEM uvedena.

Jak funguje druhotná licence

Druhotná licence (tzv. použitá licence) je licence, která je vykoupena od společností, které již licenci nevyužijí, např. z důvodu přechodu na novější software. Tyto licence mohou být v souladu s evropskou směrnicí dále legálně přeprodávány.

Jak zjistit jestli mám legální Windows

Jak poznám, jestli používám originální software Windows Hledejte důležité znaky originálního softwaru Windows, jako je Certifikát pravosti, štítek s dokladem o licenci nebo celoplošný hologram. Další informace najdete na webu Microsoft How to Tell (Jak to říct).

Jak zjistit Product Key

Kód Product Key je předinstalovaný na počítači, uvedený na obalu, ve kterém jste počítač dostali, nebo je uvedený na certifikátu pravosti nalepeném na počítači. Další informace získáte od výrobce hardwaru a obrázky autentických kódů Product Key a štítků COA najdete v tématu Jak zjistit, že hardware je originální.

Jak zjistit jestli je Win 10 Aktivovany

To zjistíte tak, že vyberete tlačítko Start a pak vyberete Nastavení > Aktualizace a zabezpečení > Aktivace . Budete si moct ověřit, že je váš systém Windows 10 aktivovaný a že je váš účet Microsoft přidružený k vaší digitální licenci. Systém Windows je aktivovaný pomocí digitální licence.

Co je to Retail licence

Licenci Retail (maloobchodní prodej) lze použít pouze na jednom zařízení najednou, ale je možné ji nainstalovat, přeinstalovat, nebo odinstalovat kolikrát chcete. Jakmile tuto licenci zakoupíte, je vaše navždy.

Jak ověřit VIN zdarma

Rychlá VIN kontrola zdarma a online

Na online kontrole VIN kódu je úžasné to, že jej lze provést odkudkoliv a v základu nic nestojí. Lze ji provést online na webových stránkách www.zkontrolujsiauto.cz, rozsáhlé databázi ojetých aut v ČR.

Kde je kód motoru

Typ a výrobní číslo motoru Oba údaje najdete vyražené na bloku motoru. Porovnejte je s TP. V něm musí být povinně uveden pouze typ motoru (platí pro TP vydané od 1. 7.

Co je to OE číslo

OE číslo (original equipment) je číslo původního dílu, který máte namontován na autě. Po zadání OE čísla se vylistují díly, které by měly být s originálním dílem kompatibilní. V případě jakékoliv nejistoty ohledně kompatibility náhradního dílu nás, prosím, kontaktujte.

Jak zjistit OEM Windows

Jakou mám licenci Windows – OEM, Retail nebo Volumespustíme Spustit pomocí klávesové zkratky Win + R;spustíme Příkazový řádek příkazem cmd;zadáme příkaz slmgr -dli;po chvilce se objeví okno Windows Script Host mimo jiné obsahující informaci o licenci používaných Windows:

Jak poznat druhotnou licenci

2. Pokud licenci vlastnilo více firem nebo zákazníků, je třeba doložit úplnou identifikaci řetězce vlastníků. 3. Licence musí být vždy poprvé uvedena na trh v EU (EHS) – pokud bude smlouva na americkou firmu nebo v čínštině, je zde velká pravděpodobnost, že je tato jako druhotná licence nelegální.

Jaké jsou druhy licenci

Nejčastěji používané druhy licencía) OEM software.b) Komerční (proprietární) verze programůc) Demoverze a zkušební verze programůd) Shareware.e) Freeware.f) Public domain.

Jak ověřit pravost Windows 10

Pokud jste si koupili Windows 10 nebo Windows 11 Pro upgrade v aplikaci Microsoft Store, dostanete digitální licenci místo kódu Product Key v potvrzovací e-mailu, který byl odeslán k potvrzení nákupu. Tato e-mailová adresa (MSA) bude obsahovat digitální licenci. Tuto digitální licenci můžete použít k aktivaci.