Co je to Synology?

Jak funguje Synology dříve

Synology Drive Client je nástroj, který můžete stáhnout do svého počítače nebo zařízení se systémem Mac, a který umožňuje synchronizovat a zálohovat místní soubory a složky do zařízení NAS. Chcete-li klienta stáhnout, klikněte na ikonu svého účtu ve službě Drive a vyberte možnost Klient > Stáhnout klienta.

Proč si pořídit NAS

Kdo a proč by mohl NAS potřebovat NAS je zařízení, pro které najde využití každý uživatel počítače, včetně těch občasných. Jde totiž o síťové úložiště, na které můžete ukládat data nejen odkudkoliv z domácí WiFi sítě, ale často i z jakéhokoliv jiného místa na světě, kde máte přístup k internetu.

Jak funguje datové úložiště

Ve své podstatě se jedná o formu vzdáleného disku, který se akorát nenachází ve vašem počítači, ale běží ve vlastním serverovém boxu připojeném do sítě, odkud komunikuje s dalšími zařízeními. Jelikož uložená data nejsou umístěna lokálně na konkrétním počítači, můžete k nim přistupovat z libovolného zařízení odkudkoliv.
Archiv

Jak se připojit k Synology

Zadejte IP adresu zařízení Synology NAS nebo název domény s řetězcem „https: //“ za řetězcem „: 5006“ (nebo číslem portu, které jste zadali při povolení služby WebDAV ). Klikněte na možnost Připojit. Do polí Název a Heslo zadejte uživatelské jméno a heslo systému DSM. Klikněte na možnost Připojit.

Co umí Synology

Co je Synology NAS

Díky tomuto zařízení můžete uložit všechny soubory všech členů rodiny nebo kolegů v práci. Do Synology NAS můžete uložit prakticky cokoliv. Od rodinných fotografií až po důvěrné pracovní dokumenty. K uloženým souborům se dostanete velmi jednoduše přes webové prohlížeče nebo mobilní aplikace.

Jak nastavit Synology dříve

Postupujte takto: Přejděte do systému DSM a spusťte konzoli správce služby Synology Drive. V případě služby Synology Drive 3.0: Přejděte do části Nastavení > Sdílení > Přizpůsobit odkaz sdílení. U služby Synology Drive 2.0: Přejděte do části Nastavení > Ostatní > Přizpůsobit odkaz sdílení.

Co umí NAS

Zařízení NAS (Network Attached Storage = síťové úložiště) poskytuje centralizované místo v síti pro ukládání dat. Zařízení Synology NAS jde nad tento rámec a umožňuje vytvořit soukromý cloud pro volné a bezpečné ukládání, přístup, zálohování a sdílení souborů.

Jaký disk do NAS Synology

Před zakoupením si ověřte u výrobců pevných disků podrobné specifikace pevných disků. Pokud pracovní zátěže serverů Synology překročí maximální kapacitu sledovacích pevných disků, doporučujeme používat podnikové pevné disky.

Jak se dostat na úložiště

Google Disk – Jak se dostat na váš Google Disk Jak se dostat na vaše cloudové úložiště. Ve vašem prohlížeči Google Chrome máte rubikovu kostku vlevo nahoře na kterou když kliknete zobrazí se vám okno s programy G suite ve kterých se nachazí i Google disk a klikem na ikonu vás prohlížeč přesune do vašeho Google disku.

Co to je cloud

Co je to cloud Cloud je síť vzájemně propojených vzdálených serverů, která slouží převážně k úschově a sdílení dat nebo užívání aplikací a softwaru. Na rozdíl od klasického pevného disku ve vašem počítači nejsou data fyzicky uložena v přístroji, nýbrž právě v cloudu.

Jak najít NAS Synology

Synology NAS můžete najít pomocí některého z následujících nástrojů: Web Assistant: Do adresního řádku webového prohlížeče zadejte find.synology.com nebo synologynas :5000 ( synologynas. local:5000 pro počítače Mac).

Jak zprovoznit NAS Synology

Přejděte do části Ovládací panel > Externí přístup > Konfigurace směrovače. Klikněte na možnost Vytvořit a poté kliknutím na možnost Nastavení směrovače v otevřeném okně spusťte průvodce nastavením. V průvodci klikněte na možnost Spustit a systém DSM zahájí testování několika požadovaných nastavení sítě.

Jak využít nás

NAS server se na Vašem počítači zobrazuje jako „Umístění v síti“ a jednoduše si disk můžete namapovat tak, aby se Vám hlásil například jako disk „Z:“. Poté s ním pracujete úplně stejně jako s lokálním diskem, soubory kopírujete, vkládáte, mažete. Vaše data jsou tak spořádaně na jednom místě.

Jak si udělat vlastní nás

Domácí datové úložiště aneb stavíme domácí NASUjistěte se, že váš NAS domácí server již má pevný disk.Připojte domácí server do elektřiny a k vašemu routeru či modemu.Zapněte NAS, propojte ho ethernetovým kabelem s routerem a na počítači otevřete adresu webového rozhraní (naleznete ji v návodu nebo na zařízení).

Jak Zalohovat PC na Synology

Spusťte úlohu zálohováníSpusťte na počítači aplikaci Synology Drive Client.Připojte se k zařízení Synology NAS se službou Synology Drive Server pomocí názvu domény, QuickConnect ID nebo IP adresy (podpora IPv6 ).Zadejte uživatelské jméno a heslo.Vyberte možnost Úloha zálohování.Vyberte zdroj a cíl zálohy.

Jak zálohovat PC na nás Synology

PřehledPřejděte do části Centrum balíčků, vyhledejte položku Synology Drive Server a potom klikněte na možnost Instalovat.Spusťte balíček Synology Drive.Spusťte na počítači instalační program a postupujte podle pokynů pro instalaci aplikace Synology Drive Client.Vyberte úlohu zálohování.

Co je síťové úložiště

Jde o zařízení připomínající externí disk a nebo malý počítač, který se přímo připojuje do lokální sítě a slouží hlavně pro ukládání dat. S pomocí síťového úložiště je možné snadno vyřešit zálohování a sdílení dat, přičemž jde o zařízení s minimální údržbou a velmi úsporným provozem.

Jaký Náš pro domácnost

Nejprodávanější síťová uložiště NAS dle Heureky

Pořadí Název Hodnocení
1. Synology DiskStation DS220+ 92 % Počet recenzí: 24
2. Synology DiskStation DS220j 96 % Počet recenzí: 21
3. Synology DiskStation DS923+ 100 % Počet recenzí: 2
4. Synology DiskStation DS223 Zatím nehodnoceno

Co je NAS disk

NAS je zkratka pro Network Attached Storage, což lze do češtiny přeložit jako „úložiště připojené k síti“. Takové úložiště není uvnitř vašeho počítače a nejde ani o běžný externí disk. NAS je připojen k domácí nebo firemní síti, takže ho může zároveň využívat více počítačů, pokud jsou připojeny ke stejné síti.

Kde najdu cloudové uložiště

Kde mohu zjistit dostupné volné místo v cloudovém úložišti Přejděte do Nastavení > Přihlásit se k účtu HUAWEI ID > Cloud > Správa úložiště a zkontrolujte aktuální místo v cloudovém úložišti. Pokud chcete navýšit prostor v cloudovém úložišti, klepněte na Navýšit prostor v cloudovém úložišti.

Jak zjistit co mám na Icloudu

Určení, které aplikace se mají z iPhonu, iPadu nebo iPodu touch zálohovat. Přejděte do Nastavení > [vaše jméno] > iCloud. Klepněte na Spravovat úložiště účtu nebo na Spravovat úložiště a pak na Zálohy.

Proč používat cloud

Cloud umožňuje využití sdíleného výpočetního výkonu, přičemž klient platí jen za to, co skutečně používá. Mimo prvotní výdaje se tak efektivněji nakládá s dostupnými IT prostředky. Mezi další přednosti podnikání v cloudu bezpochyby patří také možnost dynamického škálování.

Jak se používá cloud

“Cloud” je běžně používaný termín odkazující se na servery připojené k Internetu, které jsou dostupné veřejnosti buď přes placený pronájem, nebo jako součást softwaru či platformové služby. Služba založená na cloudu může mít mnoho forem. Od web hostingu, hostování přes sdílení souborů, až k distribuci softwaru.

Jak zjistit IP adresu NAS Synology

Připojte se ke stejné síťi, do které máte připojený váš synology NAS. Zadejte do prohlížeče adresu www.find.synology.com. IP adresa zařízení se vám objeví pod jeho obrázkem.

Jak připojit Synology k PC

Po nastavení sdílené složky přejděte do části Synology Directory Server > Uživatelé a počítače. Klikněte pravým tlačítkem na určený účet uživatele a vyberte možnost Upravit. Přejděte na kartu Profil1 a v části Adresář uživatele klikněte na možnost Připojit. Přidělte síťové jednotce písmeno jednotky.