Co kvete v srpnu?

Jaké květiny sázet v srpnu

Vysazujte cibulky sněženek, bledulí, kandíků a odolných bramboříků i podzimních ocúnů pro krásné květy letošního podzimu a příštího jara. Po odkvětu ostřihejte květy lilií, nechte jim zaschnout listy a pak cibule vyjměte a uložte k přezimování. Na záhonech denivek pravidelně odstraňujte odkvétající květy.

Co roste v srpnu na louce

Srpen je měsícem kvetení mnoha okrasných druhů keřů i trvalek, také cibulovitých a hlíznatých rostlin. V tomto měsíci nás nejvíce uchvátí krása lilií a mečíků a jak na polích, tak ve venkovských zahradách zcela jistě také kvetoucí slunečnice.
Archiv

Jaké rostliny rostou v květnu

Pojďme se tedy na některé podívat blíže:Pivoňka. Pivoňky jsou díky svým jemným barvám a většinou něžnému načechranému květu a tvaru nepochybně oblíbené nejen mezi nevěstami.Kosatec. Tato oblíbená zahradní květina, která se rodí v únoru, si převzala své botanické jméno Iris od řecké bohyně duhy.Šeřík.Magnolie.Azalka.

Co kvete v létě na zahradě

V létě nás čeká ohňostroj barev květů vyšších trvalek, jako jsou například ostrožky, třapatkovky, kopretiny, krásnoočky, kokardy, řebříčky, čechravy, zvonky, turany, zápleváky, denivky, levandule, plamenky, šanty, šalvěje a mnoho jiných.

Co síť v srpnu

Stejně jako polníček nebo špenát, lze v srpnu vysévat i mangold, roketu a asijské druhy listové zeleniny – mizuna, mibuna a Kai Choi neboli čínská hořčice.

Co na zahon v srpnu

V srpnu můžete vysadit například saláty, polníček, roketu, špenát, mizunu nebo mibunu. Stihnete ale také klasické ředkvičky, méně obvyklou vodnici, případně i bílou nebo černou ředkev a karotku. Během srpna je možné vysazovat ještě okrasné mini papričky a mini chilli papričky.

Kdy zasít luční kvítí

U zakládání louky musíme být trpěliví. Louka se v plné kráse projeví druhým až třetím rokem. Pokud si koupíme louku s příměsí letniček, je termín výsevu nejlepší na jaře (od dubna do konce května). Směs bez přímesí letniček můžeme vysít na podzim (konec září a říjen).

Kdy kvete luční kvítí

Letničkové louky kvetou už první rok, jiné louky ale první rok teprve zakořeňují a objevují se spíše plevele. Plevel (tady rostliny, které na své louce nechcete) je potřeba odstranit, aby vám luční květiny neutlačoval. Některé louky dosáhnou plného rozkvětu až třetím rokem, je to tedy projekt na delší dobu.

Co teď kvete květiny

Už se těšíte na jaro Jaké květiny kvetou v zahradách jako prvníSněženka podsněžník (Galanthus nivalis) Skutečně jsou právě květy sněženek těmi prvními v zahradách.Šafrán jarní (Crocus vernus) čili krokus.Narcisy (Narcissus)Tulipány (Tulipa)Sasanka hajní (Anemone nemorosa)Bledule (Leucojum L.)

Co kvete modře v květnu

Jaro kvete modře: ladoňka, pomněnkovec, pupkovec, jaterník, kosateček | iReceptář.cz.

Jaké květiny do zahrady

Na záhonech venkovských zahrad se budou dobře cítit i jiřinky (Dahlia), proskurníky (Alcea), sluncovky (Heliopsis), krásenky (Cosmos), hvozdíky (Dianthus), kontryhele (Alchemilla), plamenky latnaté (Phlox paniculata) nebo anglické růže. Také kuchyňské bylinky a léčivky tu mají své neodmyslitelné místo.

Co nesmí chybět na zahradě

5 věcí, které nesmí na vaší zahradě chybětTrávník. Kdo by nemiloval vůni čerstvě posekané trávy a ranní procházku rosou bosýma nohamaOkrasné rostliny. Jak rozzáříte vzhled vaší zahradyVodní element. Ne nadarmo se říká, že kde je voda, tam je život.Dřevo.Kámen.Pohodové posezení

Co pěstovat ve skleníku v srpnu

V srpnu jsou ve skleníku především teplomilná rajčata, okurky, papriky, melouny nebo lilek. Průsvitné stěny jim zaručují teplíčko a na vás je, aby měly všechny rostliny dostatek vody. Potřebná je pravidelná zálivka odstátou měkkou vodou. Do konce měsíce ještě můžete do vody přidat trochu hnojiva.

Co se dá sázet v létě

A je načase zasít úrodu na podzim a zimu. V červenci můžete vysít mrkev, černou ředkev, červenou řepu, kedluben, zeleninový fenykl, brokolici, endivii, mangold i špenát a sklizně se spolehlivě dočkáte.

Co vysévat v červenci a srpnu

Výsev červenec a srpenšpenáty,rukolu,polníček,pack choi,různé druhy asijské listové zeleniny jako třeba red giant, mizuna,ředkvičky.a samozřejmě další druhy zeleniny, které se osvědčily.

Co roste na loukách

Dominantními travami jsou ovsík vyvýšený, srha laločnatá či lipnice luční, výrazný květnatý aspekt tvoří byliny jako kopretina, pampelišky, kontryhel, zvonek rozkladitý, kohoutek luční, jetel luční, chrastavec rolní, pryskyřník prudký a další.

Kdy založit květinovou louku

Pokud si koupíme louku s příměsí letniček, je termín výsevu nejlepší na jaře (od dubna do konce května). Směs bez přímesí letniček můžeme vysít na podzim (konec září a říjen). Příprava půdy je půlka úspěchu. Můžeme založit louku do už existujícího trávníku, ale okolní rostliny semínka zahluší.

Co kvete jako první

Už se těšíte na jaro Jaké květiny kvetou v zahradách jako prvníSněženka podsněžník (Galanthus nivalis) Skutečně jsou právě květy sněženek těmi prvními v zahradách.Šafrán jarní (Crocus vernus) čili krokus.Narcisy (Narcissus)Tulipány (Tulipa)Sasanka hajní (Anemone nemorosa)Bledule (Leucojum L.)

Co teď kvete za kytky

10 nejkrásnějších květů jaraModřenec (Muscari armeniacum)Hyacinty (Hyacinthus)Krokusy (Crocus vernus)Pryskyřníky (Ranunculus asiaticus)Řebčík kostkovaný (Fritallaria meleagris)Narcis (Narcissus)Kosatec síťkovaný (Iris reticulata)Prvosenky (Primula)

Co je typické pro květen

Co tam najdeme Tak sněženky, krokusy a jiné posly jara už máme za sebou. Někde se setkáváme ještě s tulipány a narcisy. Rostlinou, typickou pro "druhou vlnu jara" je konvalinka vonná.

Jaké kytky kvetou v červnu

Z dalších rostlin, které svými květy zdobí v červnu zahrady, jmenujme alespoň zvonky, kosatce, orlíčky, vrbiny, máky, dračíky, náprstníky, juku, třapatky, len vytrvalý a pupalku.

Co dát do venkovního květináče

10 dřevin, které se hodí do nádobŠeřík (Syringa meyeri)Líska (Corylus avellana) 'Contorta'Javor dlanitolistý (Acer palmatum)Rododendron (Rhododendron yakushimanum)Pieris japonský (Pieris japonica) 'Flamingo'Skimie japonská (Skimmia japonica) 'Rubelle'Hortenzie velkolistá (Hydrangea macrophylla)

Jaké trvalky na zahradu

Trvalky na zahradu – 10 nenáročných trvalek pro každou zahraduŠalvěj hajní (Salvia nemorosa)Třapatkovka nachová (Echinacea purpurea)Kakost krvavý (Geranium sanguineum)Hosta – bohyška.Čechrava Arendsova (Astilbe arendsii)Denivky (Hemerocallis)Rozchodník (Sedum)Šanta (Nepeta x faassenii)

Jaké květiny na zahradu

Top 10 trvalek a vodních rostlin pro zahradní jezírkoŠípatka střelolistáPuškvorec.Řezan pilolistýOrobinec úzkolistýPlavín.Leknín.Blatouch bahenníPrustka.

Co na záhon v srpnu

V srpnu můžete vysadit například saláty, polníček, roketu, špenát, mizunu nebo mibunu. Stihnete ale také klasické ředkvičky, méně obvyklou vodnici, případně i bílou nebo černou ředkev a karotku. Během srpna je možné vysazovat ještě okrasné mini papričky a mini chilli papričky.