Co je potřeba k ohlášení provozovny
V oficiálním ohlášení je nutné uvést:jméno a příjmení podnikatele nebo název firmy,IČO,sídlo, případně adresu trvalého bydliště,adresu provozovny,předmět podnikání na provozovně, případně obor podnikání,datum zahájení činnosti provozovny.
Archiv
Jaké jsou základní znaky provozovny
Základní provozní povinnostiNázev obchodní firmy nebo jméno a příjmení podnikatele.Identifikační číslo osoby.Datum prodeje zboží nebo poskytnuté služby.Druh zboží nebo služby.Cena.
Archiv
Co musí být na označení sídla firmy
Sídlo podnikání musí být viditelně označené názvem firmy, jménem a příjmením a identifikačním číslem objektu, ve kterém sídlí. Fyzické osoby mají také povinnost živnostenskému úřadu prokázat vlastnické nebo užívací právo k prostorám, kde mají na území ČR sídlo podnikání.
Archiv
Jak zkolaudovat stavbu jako provozovnu
Jak zkolaudovat provozovnu Před zahájením činnosti je nutné nahlásit provozovnu na živnostenském úřadě, v případě ukončení činnosti je podnikatel také povinen provozovnu odhlásit. Provozovna musí být označená.
Archiv
Jak oznámit novou provozovnu
Nahlášení provozovny živnostenskému úřadu
Pokud se rozhodnete pro zřízení provozovny, měli byste 3 dny před zahájením činnosti v provozovně oznámit tuto skutečnost svému místně příslušnému živnostenskému úřadu, a to ať už podnikáte jako OSVČ nebo jako firma.
Jak oznamit provozovnu
Označení provozovny
Svou provozovnu musíte podle živnostenského zákona řádně označit – zvenčí a viditelně. Na označení provozovny uveďte: jméno a příjmení (pokud jste OSVČ), nebo název firmy, identifikační číslo.
Jak zjistit provozovnu
Pokud se jedná o provozovnu podle živnostenského zákona, najdete identifikační čísla provozovny (IČP) na stránkách Živnostenského rejstříku http://www.rzp.cz (Vyhledávání > zadat IČ či název a vyhledat > údaje bez historie a ke konci výpisu jsou 10-ti místná čísla provozoven).
Jak označit sídlo OSVČ
Podnikatel je poté povinen viditelně označit objekt určený jako sídlo jeho podnikání svým jménem, příjmením a identifikačním číslem (opět zdůrazníme, že pouze pokud se sídlo liší od trvalého bydliště). Své sídlo si živnostník uvádí a zapisuje do živnostenského listu a je stěžejní při zakládání živnosti.
Co vše kontroluje živnostenský úřad
Kromě kontroly z oblasti živnostenského zákona se úřady soustředí hlavně na dvě věci. Jde o kontroly ohlášení provozoven a správného označení provozovny, upřesnil už dříve serveru Podnikatel.cz Petr Čížek, manažer projektu ZaložFirmu.cz. Živnostenský zákon stanovil povinnost označení provozovny.
Kde se zapisuje provozovna
Provozovna se zapisuje do živnostenského rejstříku. Musí být řádně označena a její prostory musí odpovídat například stavebnímu zákonu.
Jak oznámit zrušení provozovny
Zahájení nebo ukončení provozování živnosti v provozovně lze oznámit u kteréhokoli obecního živnostenského úřadu v ČR. Zápis do živnostenského rejstříku tak provede obecní živnostenský úřad, kterému bylo podání doručeno jako prvnímu. Podání lze učinit i prostřednictvím kontaktního místa veřejné správy Czech POINT.
Jak zjistit IČZ provozovny
Pokud se jedná o provozovnu podle živnostenského zákona, najdete identifikační čísla provozovny (IČP) na stránkách Živnostenského rejstříku http://www.rzp.cz (Vyhledávání > zadat IČ či název a vyhledat > údaje bez historie a ke konci výpisu jsou 10-ti místná čísla provozoven).
Jak zjistit číslo provozovny
Číslo provozovny zjistíte po přihlášení do webové aplikace Elektronická evidence tržeb, která je dostupná na portálu MOJE daně, následně klikněte v horním menu na odkaz PROVOZOVNY, čímž se Vám zobrazí veškeré zaevidované provozovny, včetně jejich čísel.
Co je to Živnostenská provozovna
Provozovna je prostor, v němž je živnost provozována (§ 17 odst. 1 živnostenského zákona).
Co to je provozovna
Provozovna je prostor, ve kterém se vykonává podnikatelská činnost. Jedná se například o prodejnu, dílnu, výrobní závod, kancelář, stánek nebo automat. Počet provozoven jednoho podnikatele není omezen.
Kdo kontroluje provozovny
Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Inspektoři pravidelně kontrolují provozovny maloobchodního prodeje, provozovny společného stravování, výrobny potravin, velkosklady, prvovýroby, ale také další místa, ke kterým patří například celní sklady nebo přeprava.
Jak casto chodi danova kontrola
Po dlouhé generace tam mohou firmy čarovat se zisky a daněmi, aniž by se musely obávat postihu. V Praze 2 přijde kontrola z finančního úřadu průměrně jednou za 373 let, v Přelouči jednou za 316 let. Vyplývá to z údajů o kontrolách za loňský rok, které LN získaly z Generálního finančního ředitelství.
Jak zjistit ID provozovny
Nejsnadnější způsob zjištění ID provozovny je kontaktovat [email protected]. Do e-mailu uveďte IČO, případně název organizace.
Jak nahlásit změnu provozovny
Stačí vyplnit jednotný registrační formulář
Musíte zde uvést název firmy nebo své jméno a příjmení, pokud podnikáte jako OSVČ, identifikační číslo, sídlo firmy nebo místo podnikání (které může být samozřejmě shodné jako provozovna). Do provozovny je potřeba nahlásit předmět podnikání, jaké se zde bude uskutečňovat.
Co když jsem nepodal daňové přiznání
Co se stane, když přiznání nepodáte
Jestliže se vás daňové přiznání týká, a i přesto jej vůbec nepodáte, počítejte s tím, že vás k podání přiznání finanční úřad vyzve. Ve výzvě vám určí i náhradní termín. Pokud svou povinnost přesto nesplníte, hrozí vám pokuta až 300 tisíc korun.
Jak zjistit Ičp provozovny
Pokud se jedná o provozovnu podle živnostenského zákona, najdete identifikační čísla provozovny (IČP) na stránkách Živnostenského rejstříku http://www.rzp.cz (Vyhledávání > zadat IČ či název a vyhledat > údaje bez historie a ke konci výpisu jsou 10-ti místná čísla provozoven).
Co je to ICP
Internet Computer (ICP) je první blockchain na světě, který běží rychlostí webu s neomezenou kapacitou.
Jaká částka se nemusí danit
Pokud je roční příjem OSVČ pod 15 tisíc korun, případně méně než 6 tisíc, má-li výdělky i ze zaměstnání, daně přiznávat nemusí. Od letošního roku tato hranice zvyšuje až na 50 tisíc korun (uplatníte ji až v přiznání za rok 2023), u příležitostného příjmu ale zůstává třicetitisícový limit.
Jaké příjmy jsou osvobozeny od daně
Od daní jsou každoročně osvobozeny příjmy podle § 10 odst. 3) zákona 568/1992 Sb a příjmy podle paragrafu 4 zákona. Jedná se například výdělky z příležitostné činnosti, výhry z loterií a sázek do milionu korun, příjmy z pojištění majetku, z nabytí vlastnického práva k pozemku (ze zřízení věcného břemene) a podobně.
Co nepatří do příjmů
Do příjmů se naopak nepočítá rodičovský příspěvek, dávky státní sociální podpory, zvýšení důchodu pro bezmocnost, stipendium při soustavné přípravě na budoucí povolání, dávky sociální péče, dávky pomoci v hmotné nouzi a příspěvek na péči, státní příspěvky na penzijní připojištění se státním příspěvkem, státní příspěvky …