Co obnáší práce vlakvedoucího?

Co musí umět Průvodčí

Průvodce by měl být člověk, který

má odborné znalosti z cestovního ruchu a průvodcovství (získané studiem školy cestovního ruchu nebo odborného kurzu) rád pracuje s lidmi, je komunikativní a empatický, cestování považuje za koníčka.

Co je potřeba k práci Průvodčí

Obvykle je vyžadováno nejméně střední odborné vzdělání bez maturity a absolvování speciálního několikaměsíčního kursu. U jiných dopravců než Českých drah mohou být funkce vymezeny jinak, v některých jazycích či zemích je pro funkce vlakvedoucího i průvodčího shodný název (např.

Jak se stát průvodčím ve vlaku

Jaký je Váš profilSŠ s maturitou.praxe v oblasti železniční dopravy či v jiných službách.ochota komunikovat se všemi typy cestujících a trpělivost při řešení jejich přání a požadavkůodolnost vůči stresu.schopnost naučit se předepsané postupy a tarify, následně z nich složit zkoušku.
Archiv

Co dělá Průvodčí

Průvodčí se podílí na výpravě vlaku, obsluhuje zařízení vozu (například topení, klimatizaci, osvětlení vlaku, otevírání a zavírání dveří atd.). V rámci možností také sleduje stav vlaku během jeho jízdy a to zejména z hlediska všech platných bezpečnostních předpisů.

Jak se stát Vlakvedoucím

Nejprve je nutné se seznámit s nástupními tabulkami, platnými dokumenty, výlukovými opatřeními, normáliemi, rozkazy a dalšími náležitostmi, které budou ovlivňovat moji směnu. Převzetí přenosné osobní pokladny, která je potřeba pro odbavení cestujících a prodej jízdních dokladů.

Co dělá vlak

osobní vlaky v širším smyslu slova, zajišťují dopravu cestujících, zavazadel a spěšnin. Lze je dělit na vlaky pro veřejnou přepravu osob a ostatní vlaky pro osobní přepravu, mezi něž patří neveřejné jízdy pro přepravu osob. Přesun soupravy pro osobní dopravu bez cestujících se nazývá soupravový vlak.

Co se dá dělat ve vlaku

Rychlost a pohodlí – během cesty si ve vlaku můžete dělat, co chcete. Zvládnete pracovat na počítači, hrát hry s rodinou, číst knihu nebo i spát, a přesto vás vlak rychle a pohodlně dopraví na místo. Kdykoliv se také můžete protáhnout a projít, aniž byste marnili čas.

Jak jezdit načerno vlakem

Ovšem jet načerno v meziměstských vlacích, kdy každý vlak má povinně revizora, to už je jiná káva. U Českých drah můžete do vozu nastoupit bez lístku jen v případě, že daná nástupní stanice není pokladna. Pak si standardně u průvodčího lístek koupíte a žádnou přirážku ani pokutu neplatíte.

Kdo řídí vlaky

Strojvedoucí řídí vlaky ze stanoviště v hnacím vozidle (lokomotiva, motorový vůz nebo speciální hnací vozidlo) nebo v řídicím voze. V legislativě byl původní výraz strojvůdce nahrazen slovem strojvedoucí.

Kde je nejlepší sedet ve vlaku

Kam si tedy sednout

Bezpečnější jsou sedadla do uličky, než u oken, kde mohou cestující spíše přijít do kontaktu s roztříštěným sklem, nebo být vyhozeni ven. Bezpečnostní experti také doporučují sedět zády ke směru jízdy, protože tělo pak nemůže být při prudkém zabrzdění nebo srážce odhozeno vpřed.

Co všechno musí znát strojvedoucí

Na strojvedoucí jsou kladeny poměrně vysoké zdravotní a kvalifikační požadavky. Nejprve uchazeč musí absolvovat náročná zdravotní vyšetření – psychologické, neurologické, psychotesty, oční perimetry, barvocit, a mnoho dalších.

Jak se vystupuje z vlaku

Na všech dvoukolejných a vícekolejných tratích se na zastávkách vystupuje a nastupuje v zásadě vpravo ve směru jízdy, na trati Břeclav Bohumín je tomu naopak," řekl Deníku mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Tesař.

Co se stane když nezaplatím pokutu MHD

U všech případů, kdy cestující nezaplatí uloženou přirážku (pokutu) na místě kontroly pověřená osoba zjistí osobní údaje cestujícího a vyplní „Zápis o provedené přepravní kontrole“ (ZOPPK), jehož kopii předá cestujícímu a originál po ukončení služby odevzdá na příslušné pracoviště DP.

Kdy chodí revizoři

Revizory na zastávce poznáte tak, že chodí zpravidla ve dvou. Mají šedivé nebo tmavě zelené oblečení, většinou bez zavazadel, výjimečně mají příruční taštičku. Když nastoupí do vozu, zásadně si nesedají a vůbec se spolu nebaví. Nejvíce revizorů je možno potkat každého čtvrtého v měsíci.

Jak se říká ridici vlaků

Strojvedoucí neboli strojvůdce je strojníkem a řidičem železničních hnacích vozidel a tedy i vlaků, které jsou hnacími vozidly vedeny.

Jak se řídí vlak

Lokomotiva se řídí dvěma pákami – směrovým kontrolérem (levá páka) a řídicím kontrolérem (pravá páka). Pokud chceme lokomotivu uvést do pohybu (samozřejmě po oživení stroje, zvednutí sběrače a provedení zkoušky brzdy a prohlídky stroje), zařadíme směrovým kontrolérem (levá páka na řídicím pultu) směr jízdy vpřed, tj.

Který vagon je nejbezpečnější

Ze statistiky vyplynulo, že nejbezpečnější byl první nebo druhý vagón od středu vlaku směrem dozadu. Bezpečnější jsou sedadla do uličky, než u oken, kde mohou cestující spíše přijít do kontaktu s roztříštěným sklem, nebo být vyhozeni ven.

Co kdyz nestihnu vlak

Výše odškodnění závisí na délce zpoždění vlaku. Pokud zpoždění mezi výchozí a cílovou stanicí činí 60 až 119 minut, může cestující od železničního dopravce požadovat odškodnění ve výši 25 % ceny jízdenky. U zpoždění přesahujícího 120 minut činí výše kompenzace 50 % ceny jízdenky.

Jak se jmenuje řidič vlaku

Strojvedoucí řídí vlaky ze stanoviště v hnacím vozidle (lokomotiva, motorový vůz nebo speciální hnací vozidlo) nebo v řídicím voze. V legislativě byl původní výraz strojvůdce nahrazen slovem strojvedoucí.

Proč jezdí vlaky vlevo

Železniční doprava

Důvody zavedení levostranného provozu na některých tratích jsou podle historika Pavla Schreiera neznámé, ale hlavní roli mohla hrát inspirace v zahraničí – například ve Švýcarsku a ve Francii vlaky dosud standardně jezdí vlevo.

Jak zastavit vlak na znamení

Před zastávkou na znamení je nutné včas signalizovat řidiči přání zastavit vozidlo stisknutím tlačítka „Znamení k řidiči“ nebo jedním dlouhým stisknutím tlačítka „STOP“ nebo stisknutím „Předvolby otevírání dveří“.

Kdo platí pokutu

Když policie neodhalí řidiče, který spáchá přestupek, pokutu musí zaplatit majitel nebo provozovatel auta.

Co dělat když vás chytne revizor

Cestující není povinen podepsat záznam o přestupku vypracovaný revizorem. Pokud si je jistý svou nevinou, doporučuje se neplatit na místě, ale obrátit se na dopravce.

Co se stane kdyz mě chytne revizor

Revizorům nic podepisovat nemusíteCestující jsou povinni se prokázat platným jízdním dokladem, pokud ho nemají, tak revizorovi musejí předložit osobní doklady.Když odmítnou předložit doklady, čímž se vystavují navýšení přípatku, jsou povinni jej následovat na služebnu policie, případně vyčkat na její příjezd na místě.

Jak se stát revizorem

Všichni vybraní uchazeči na pozici revizora musí projít psychologickým vyšetřením, mít dokončenou střední školu s maturitou a znát aktivně alespoň jeden světový jazyk. "Lidé, co mají lístek v ruce a mávají s ním na nás, ho mají z osmdesáti procent špatný," uvádí příklad, po kterém vyrazí skoro pokaždé.