Na jaké skupiny se dělí savci
Savci se dělí na: podtřídu vejcorodí (Prototheria) s řádem ptakořitní (Monotremata) a podtřídu živorodí (Theria).
V jakém prostředí žijí savci
Savci jsou rozmanitá skupina živočichů, přičemž každý druh má svou typickou stavbu. Obývají prakticky celou planetu zemi – žijí jak v polárních oblastech, tak v rovníkových oblastech, žijí ve vodě, v zemi i ve vzduchu. Většina z nás doma chová nějaké zvíře – nejčastěji psa nebo kočku.
Čím je pokryto tělo savců
Povrch těla kryje srst, která je pigmentována melaniny. Skládá se ze tří typů chlupů, tvořených keratinem. Ty jsou stejně jako plazí šupiny epidermálního původu. Hlavními typy chlupů jsou vlníky, osiníky a pesíky.
Archiv
Které zvíře je savec
Savci versus ptáci
Na rozdíl od savců mají ale ptáci peří, zobáky bez zubů a snášejí vejce s tvrdou skořápkou. Ve skutečnosti tedy mají ptáci blíže k plazům než savcům. Slepice, kachny, husy a krůty jsou pak ptáci, kteří se dále klasifikují jako drůbež, která označuje právě ptáky chované pro maso, vejce nebo peří.
Archiv
Čím se přizpůsobili savci
Savci se vyznačují mnoha zvláštními znaky: 1) Mají stálou tělesnou teplotu (jsou teplokrevní) 2) Tělo mají kryto srstí, která je složena z chlupů – delších a tužších pesíků (určují barvu srsti) a měkčí podsady. – Zvláštním typem chlupů jsou hmatové chlupy – vousy. – Chlupy vyrůstají z kůže a jsou tvořené rohovinou.
Kdo je největší savec na světě
Plejtvák obrovský dorůstá maximální délky asi 30,5 až 33,6 metru a váží až kolem 190 tun. Delší tak byli pouze někteří druhohorní sauropodní dinosauři, nebyli ale tak těžcí (hmotnost největších zřejmě nepřesahovala asi 80 až 120 tun).
Čím dýchají savci
Obratlovci dýchají prostřednictvím plic. Fáze dýchání, kdy se vzduch dostává do plic a zásobuje tak tělo kyslíkem, se nazývá vdech. Fáze, při které je vzduch z plic vytlačován a zároveň je z těla vylučován oxid uhličitý, se nazývá výdech. Celý tento proces se nazývá dýchání (ventilace).
Co je nejtěžší zvíře na světě
Plejtvák obrovský | |
---|---|
Čeleď | plejtvákovití (Balaenopteridae) |
Rod | plejtvák (Balaenoptera) |
Binomické jméno | |
Balaenoptera musculus L., 1758 |
Jaký savec má nejvíce zubů
Dožije-li se například žralok bílý 30 let, snadno si spočítáte, že mu tlamou projde kolem 30 tisíc zubů. Pokud hledáme živočicha s největším počtem trvalých zubů, tady vynikají savci. V moři je to delfín dlouholebý. Má až 252 zubů.
Jaké zvíře má největší jazyk
Víš kdo má nejdelší jazyk Mravenečník velký má nejdelší jazyk ze všech suchozemských savců. Jazyk mravenečníka hřivnatého měří až 88 cm a jedinec ho může vymrštit až 150× za minutu. Sežere zhruba 30 000 mravenců a termitů za den.
Které zvíře je nejchytřejší
Vědci mají za to, že delfín je nejchytřejší zvíře na světě. Vykazují různé vzorce chování, které jsou podobné jako u lidí. Delfíní se dokážou zamilovat, což se stalo v jednom z amerických akvárií samci delfína skákavého, který žil v zajetí.
Jaké je nejtěžší zvíře na světě
Plejtvák obrovský | |
---|---|
Čeleď | plejtvákovití (Balaenopteridae) |
Rod | plejtvák (Balaenoptera) |
Binomické jméno | |
Balaenoptera musculus L., 1758 |
Jaký je nejtěžší zvíře
Plejtvák obrovský dorůstá maximální délky asi 30,5 až 33,6 metru a váží až kolem 190 tun. Delší tak byli pouze někteří druhohorní sauropodní dinosauři, nebyli ale tak těžcí (hmotnost největších zřejmě nepřesahovala asi 80 až 120 tun).
Které zvíře je nejtěžší na světě
Největší zvíře na světě je Plejtvák obrovský (Balaenoptera musculus). Tato velryba dorůstá délky až 30 metrů a váží přes 200 tun.
Jaké zvíře je chytré
Nejchytřejší zvířata. DELFÍN používá nástroje a rafinované techniky společného lovu, ctí hierarchii ve skupinách a vyznačuje se extrémně dobrou pamětí. ŠIMPANZ si pamatuje obličeje a hierarchii ve skupině, učí se „vhledem“, tedy pochopením, nikoli napodobováním.
Jakou má pes inteligenci
Průměrné IQ psa je srovnatelné s IQ dvouletého dítěte. Oba jsou schopni naučit se v průměru 165 slov. Ti nejchytřejší psi dokonce 250. Studie naznačují, že psi mají základní znalosti aritmetiky.
Jaké zvíře má největší IQ
Delfíni, nejchytřejší savci v oceánech
Vědci mají za to, že delfín je nejchytřejší zvíře na světě. Vykazují různé vzorce chování, které jsou podobné jako u lidí.
Co je nejpomalejší zvíře na světě
Vůbec nejpomalejším savcem ze všech je živočich s příznačným názvem lenochod tříprstý (Bradypus tridactylus), který žije v tropických oblastech Jižní Ameriky. Kdybyste ho potkali na zemi, museli byste se hodně snažit, abyste ním dokázali „držet“ krok.
Jaké plemeno psa je nejchytřejší
1. Border kolie. Řada odborníků na psí psychologii považuje border kolie za nejinteligentnější plemeno, a to hned z několika důvodů.
Jaké plemeno psa je nejrychlejší
1. greyhound. Plemeno známé také pod názvem anglický chrt je podle některých zdrojů schopné vyvinout rychlost až neuvěřitelných 72 km/h. I přes to, že je možné toto plemeno najít pod názvem anglický chrt, není jeho zemí původu Anglie.
Jaké IQ mají opice
Díky tomu, že znala jazyk, dokázala také podstoupit upravené testy inteligence. IQ Koko se pohybovalo mezi 75 a 95 body. Pro lepší představivost – průměrné IQ člověka dosahuje hodnoty 100.
Které zvíře je nejinteligentnější
Delfíni, nejchytřejší savci v oceánech
Vědci mají za to, že delfín je nejchytřejší zvíře na světě. Vykazují různé vzorce chování, které jsou podobné jako u lidí.
Jaké plemeno psa je nejhloupější
Konečně přehled nejhloupějších psů uzavírá shih-tzu. Lidé ho vyšlechtili k tomu, aby byl roztomilý a dobře se vyjímal na klínech šlechty. To na něj sice sedí, ale do žebříčku nejinteligentnějších plemen se nikdy nedostane.
Jaký pes je nejinteligentnější
Řada odborníků na psí psychologii považuje border kolie za nejinteligentnější plemeno, a to hned z několika důvodů. Border kolie jsou opravdoví dříči, kteří jsou vyhlášení svým talentem nahánět stáda. Velmi rychle se učí a dobře reagují na pozitivní pobídky. Jsou také oddané své rodině a mají silný ochranitelský pud.
Jaký je nejlepší pes na světě
Jako první se v této skupině umístily border kolie, za nimi následuje pudl, a třetí místo obsadil německý ovčák. Na 4. místě najdeme zlatého retrívra následovaného dobrmanem, kolií šeltie, labradorským retrívrem, papillonem a rotvajlerem. Desáté místo v této tabulce obsadil australský honácký pes.