Co všechno do nemocnice
co s sebou do nemocnice vzít: menší finanční obnos, hygienické potřeby (zubní kartáček a pastu, mýdlo, krém, šampón na vlasy, hřeben, toaletní papír), vhodné oblečení (spodní prádlo, pyžamo, župan, ponožky, ručník, bačkory, pohodlný domácí oděv, sportovní boty). Muži by neměli zapomenout na potřeby na holení.
Archiv
Co dovézt do nemocnice
župan, knihu, časopis, mobilní telefon (mobilní telefony mohou rušit některé zdravotnické přístroje, a proto se v každém případu o možnostech použití domluvte s personálem na oddělení), osobní zdravotní pomůcky (naslouchadlo, berle, hole apod.).
Archiv
Co prinest Nemocnemu
Z jídla a pití můžete přinést: malé množství ovoce, které je možné oloupat (pomeranče, mandarinky, banány), instantní 100%-ní kávu (na JIP a transplantační jednotku pouze hrubozrnné Nescafé), porcované mléko do kávy, porcované čaje, nealkoholické nápoje (na JIP a transplantační jednotku pouze v plechovkovém balení po 0 …
Archiv
Co si vzít sebou do nemocnice
Do nemocnice si s sebou vezměte pokud možno co nejméně věcí, nezapomeňte zejména na osobní potřeby (pyžamo, přezůvky, toaletní potřeby, event. mobilní telefon s nabíječkou). Rovněž je třeba vzít si s sebou kompenzační pomůcky (zejména brýle, naslouchadla, hůl, apod.), pokud je používáte.
Jak probíhá příjem do nemocnice
Přijímající lékař vás seznámí s důvodem přijetí a s plánem zdravotní péče v průběhu hospitalizace. Vyšetří vás a bude se ptát na vše, co se týká vašeho aktuálního zdravotního stavu, co přesně vás do nemocnice přivádí a jaké nemoci jste prodělali. Až lékař získá všechny potřebné informace, přichází čas na vaše otázky.
Co si vzít na pohotovost
Co s sebou:
Platný občanský průkaz nebo jiný doklad totožnosti, kartu zdravotní pojišťovny, hotovost na úhradu regulačních poplatků a seznam léků, které aktuálně užíváte.
Jak se zabavit v nemocnici
Během pobytu v nemocnici budete mít (minimálně v pokročilých fázích léčícího procesu) dost volného času. V takové chvíli je vhodné zabavit svoji hlavu. Možností je celá řada. Od časopisů, knih až po křížovky nebo skládání origami.
Jak povzbudit člověka v nemocnici
Doporučené desatero pro návštěvy pacientů
Přijďte vhodně oblečeni a upraveni, buďte vstřícní a ochotní vyslechnout všechny obavy a strasti nemocného. Pacienta potěšte, povzbuďte, uklidněte a posilujte v něm vůli k uzdravení nebo alespoň ke zlepšení stavu. Respektuje jeho osobnost a podpořte jeho sebevědomí.
Jak se chovat v nemocnici
Pečlivě dodržujte veškeré pokyny lékaře i ostatního zdravotnického personálu. Buďte tolerantní a ohleduplní k ostatním pacientům, jejichž zdravotní stav si vyžádá akutní ošetření Respektujte soukromí ostatních pacientů i zdravotnického personálu a zásady slušného chování Chraňte si své tělesné i duševní zdraví
Co se nesmi před operací
Pokyny před nástupem k operaci6 hodin před plánovaným výkonem nejíst pevnou stravu a nepít mléčné a alkoholické nápoje.4 hodiny před anestezií nepijte.Nevhodné je pití nápojů syceným plynem (CO2) a alkoholických nápojů.Nekuřte nejméně jeden den před anestezií.Před anestezií se pečlivě odličte.
Co nejíst před operací
6 hodin před plánovaným výkonem nejíst pevnou stravu a nepít mléčné a alkoholické nápoje. Poslední jídlo má být lehké. Nevhodné je pití nápojů syceným plynem (CO2) a alkoholických nápojů. Nekuřte nejméně jeden den před anestezií.
Co si vzít na JIP
noviny a časopisy, propisovací tužka, poznámkový blok; sebou si ještě vezměte potvrzení o pracovní neschopnosti (pokud máte), průkazku zdravotní pojišťovny, občanský průkaz, ev. výsledky předtransplantačních vyšetření, užívané speciální léky; nápoje (minerální a balené vody, džusy, Coca Cola atd.)
Co říct člověku s rakovinou
Často říkejte „Miluji tě“.
Ujistěte svého blízkého, že ho máte rádi. Pochvalte ho za snahu, přestože jediné věci, které je schopen po vyčerpávající chemoterapii, je vyčištění zubů. Dejte mu najevo, že je pro vás výjimečný a cenný.
Co člověk cítí když umírá
Umírající člověk je v některých chvílích či dnech neklidný. Stává se, že sebou na lůžku hází, dělá bezcílné pohyby rukama nebo nohama, snaží se odejít nebo bez viditelného důvodu škube prsty. To jsou také znamení, že ztrácí spojení s tímto pozemským světem.
Kdy je vecerka v nemocnici
Pro hospitalizované pacienty platí od jedenadvacáté hodiny večerní do šesté hodiny ranní dodržování nočního klidu. Žádáme vás také o dodržování poledního klidu od 12 do 14 hodin. Upozorněte na nutnost dodržování tohoto režimu také své příbuzné a blízké.
Co se děje s telem při narkóze
Člověk se při celkové narkóze nachází v umělém spánku, nevnímá nic z toho, co se okolo něj děje, a necítí žádnou bolest. Prvním použitým celkovým anestetikem byl ether, který se však už pro své nežádoucí účinky nepoužívá. S lokální anestezií se setkáváme často například u zubaře.
Co hrozi při narkóze
V současnosti se však nejčastěji používá k inhalaci látka zvaná isofluran. Anestetika putují do plic a dýchacích cest, odkud se dostávají do krve, která je dopraví až do mozku a k orgánům. Při nitrožilní narkóze dochází k rychlejšímu uspání pacienta a většina lidí usne do deseti vteřin.
Jak dlouho je clovek na JIP po operací
Po skončení operace budete převezeni na jednotku intenzivní péče (JIP 1), kde strávíte zpravidla jeden až tři dny. Budete pod neustálým dohledem lékaře a všeobecné sestry a vaše životní funkce budou nepřetržitě sledovány pomocí přístrojové techniky.
Co se nesmí jíst při rakovině
Příkladem je maso, ryby, olej, tuk, koření, mléčné výrobky, vejce, sůl, ocet, kvašené potraviny nebo cukr. průmyslově zpracované potraviny, které obsahují různá aditiva jako éčka, konzervanty, barviva apod.
Na co mají nárok onkologický pacient
V době onkologické léčby
Průkaz mimořádných výhod TP, ZTP, ZTP/P (hodnotí se mobilita žadatele) Příspěvek na provoz motorového vozidla. Příspěvek na péči (hodnotí se soběstačnost) Příspěvek na zvláštní rehabilitační a kompenzační pomůcky.
Jak poznat příchod smrti
Příznaky blížící se smrti, které mohou, ale nemusejí nastat:Oči jsou otevřené nebo polootevřené, ale ve skutečnosti se nedívají.Chladnoucí ruce a nohy nebo naopak horečka.Ústa jsou otevřená.Spodní strana těla, nohy, kolena a ruce se tmavěji zbarvují.Puls slábne.Mění se frekvence a hloubka dechu.
Jak přichází smrt
Umírající se stává nezúčastněným a nereaguje už na své okolí. Smrt přichází, když ustávají údery srdce a dýchání. To, co někdy považujeme za poslední výdech, může být ještě dokončeno jedním nebo dvěma výdechy až vzdechy v delším intervalu.
Jak dlouho je clovek v narkóze
Lékař nás pomocí anestetik přivede do řízeného bezvědomí. Nejdříve nám do žíly píchne uspávací látku, potom prostřednictvím kyslíkové masky inhalujeme směs čistého kyslíku a prchavých anestetik. Většina lidí reaguje do deseti sekund a usíná.
Jak dlouho je narkóza v těle
Léky použité k anestezii zůstávají v lidském těle po dobu až 48 hodin. Proto by jste neměl(a), po dobu 48 hodin po ukončení celkové anestezie, řídit auto, kolo, obsluhovat stroje nebo dělat důležitá rozhodnutí.
Jak je nebezpečná narkóza
Lékaři sice připouštějí, že se mozek z narkózy určitou dobu vzpamatovává a s přibývajícím věkem na to potřebuje více času, ve většině případů ale není důvod k obavám. Mezi relativně časté, ale ne závažné nežádoucí účinky anestezie patří například nevolnost, únava, pocit škrábání v krku, bolesti hlavy či svalů.