Co se dává pod IPU
Podkladní pásy slouží jako pojistná hydroizolace pro šindelovou střechu. Jako podkladní pásy pod šindele je nutné používat asfaltové pásy, nikdy difúzní nebo jiné plastové fólie. IKO doporučuje používat lehké podkladní pásy, které má i ve své nabídce, z několika důvodů: jsou lehké – nezatěžují střechu.
Co se dává pod krytinu
Podkladové pásy se používají jako pojistná hydroizolace pod asfaltové šindele a to zněkolika důvodů. Podkladní pásy chrání prkený nebo deskový záklop před deštěm a větrem než dojde k samotnému položení střešní krytiny dále nám retušuje drobné nerovnosti které by mohli po realizaci kazit celkový dojem nové střechy.
Archiv
Co dát pod lepenku
Základní pravidla správné pokládky podkladních pásů
Doporučují se OSB desky, prkna nebo podobné bednění. Podkladní pásy je třeba ukládat vždy rovnoběžně s okapovou hranou a to od spodního okraje střechy směrem nahoru, přičemž je třeba používat pouze nezbytně nutné množství hřebíků.
Archiv
Co pod kanadský šindel
Pod střešní šindele charBIT používejte vždy jako podkladový asfaltový pás typ charBIT V13, charBIT R13 VLIES nebo charBIT TEX BASE. Mají nosnou vložku ze skelné rohože (popř. polyesterové rouno), která je nenasákává a zajišťuje tak celému střešnímu plášti dlouhodobou životnost.
Archiv
Jak skladovat IPU
Doprava a skladování IPY:
Role musí být dopravovány a skladovány v jedné vrstvě ve vertikální poloze (s osou kolmo k podlaze). Chránit před přímým slunečním zářením.
Jak řezat IPU
Nůž na řezání asfaltových pásů a lepenek je speciální nůž.
Na trhu naleznete modely s pevnou čepelí i s čepelemi výměnnými, které lze pomocí jednoduchého mechanismu měnit podobně, jako se mění čepele na tzv. „zalamovacích nožích“. Z bezpečnostních důvodů bývají čepele nožů na asfaltové lepenky také vysouvací.
Jakou fólii pod krytinu
podstřešní fólie, nebo též fólie pod tašky. Jedná se o nekontaktní folii pod střešní krytinu, která se používá u tříplášťové střechy. Naopak u dvouplášťové střechy se volí kontaktní folie pod střešní krytinu. Technologie dnešní doby přináší zcela nové možnosti realizace pro lepší vlastnosti stavby.
Kam se dává Paropropustna fólie
Parozábrana se obvykle lepí zevnitř budovy na tepelnou izolaci (mezi krokve) s pomocí lepidla na parozábrany. Některé fólie na sobě mají samolepicí pásku, která usnadňuje montáž. Parozábrana musí být nainstalována maximálně vzduchotěsně tak, aby správně plnila svoji funkci.
Co dát pod Pozednici
Někteří výrobci doporučují vkládat asfaltový pás i nad stropní konstrukci pod zdivo v dalším podlaží. Otázka vhodnosti je zejména u využití nadezdívky v dalším patře pro přenášení zatížení z krovu k zamyšlení. Tím se dostáváme k další variantě, kde si řekneme proč asfaltový pás pod věncem nepoužít.
Jak správně položit lepenku na střechu
Asfaltová střešní krytina je nejčastěji pokládána ve dvou vrstvách – nejprve podkladní asfaltový pás a na něj vrchní finální pás. Podkladní pásy pokládejte rovnoběžně s okapovou hranou nebo kolmo na ni. Od sklonu střech 5° a výše je nutné pokládat pouze kolmo.
Čím natřít kanadský šindel
Odpověď: Na kanadský šindel (lepenku) je možné aplikovat nátěrové hmoty na bázi asfaltů nebo Sanakryl UV.
Čím natřít šindele
Správnou volbou pro extrémně namáhaný povrch střechy je vždy olejový přípravek s dřevním térem, terpentýnem a lněnou fermeží, který aplikujete na šindele ošetřené vodným roztokem s biocidními účinky. A jaké produkty jsou nejvhodnější Pro biocidní ochranu doporučujeme koncentrovaný přípravek DERON PLUS.
Jak svařovat IPU
Savý podklad je třeba před pokládkou pásů penetrovat
Lesklý povrch po penetraci je zejména u vertikálních ploch podkladu nezbytný pro trvalou stabilitu natavených pásů. V případě, že jsou vertikální plochy vyšší než 60 cm, je nutné mechanicky zajistit pás proti sjížděni (kotvení, přizdění).
Jakou stranou se pokládá IPA
Podkladní pásy pokládejte rovnoběžně s okapovou hranou nebo kolmo na ni. Od sklonu střech 5° a výše je nutné pokládat pouze kolmo. Vždy od spodního okraje střechy s překrytím v přesazích min. 10 cm.
Jak správně izolovat základy
Jako tepelná izolace se do základů používá kvalitní pevný izolační materiál s minimální nasákavostí, který neumožňuje vzlínání vlhkosti. Jako nejvhodnější se jeví extrudovaný polystyren (XPS) ve formě desek v tloušťkách od 8 do 20 cm, který je pevný a dostatečně odolný vůči předpokládané zátěži a mrazu.
Jak nalepit IPU na střechu
Od sklonu střech 5° a výše je nutné pokládat pouze kolmo.
Vždy od spodního okraje střechy s překrytím v přesazích min. 10 cm. U nižších sklonů střech je zapotřebí vyšší přesah pásů, vždy dle pokynů výrobce.
Co dát pod plechovou krytinu
Jako podklad pod tyto druhy krytin se používá laťování nebo bednění a to podle druhu krytiny. Krytiny lze z hlediska tvaru v zásadě rozdělit na tři druhy: tvar tašek, tvar falcované krytiny a tvar trapézového profilu. Krytina ve tvaru tašek se dále dělí na maloformátové a velkoformátové.
Čím lepit parotěsnou fólií
Vhodná páska s univerzální lepivostí na všechny běžné parotěsné fólie (i ty s reflexní vrstvou) je PAROTĚSNÁ PÁSKA PE ( http://goo.gl/OCxUS ), případně navrhovaná páska ISOCELL AIRSTOP FLEX je také vhodná.
Jak se pokládá paropropustná fólie
Fólie se připevňuje ke krovu mechanickou sešívačkou, nebo pomocí kontralatí. Opět se doporučuje dodržovat přesah jednotlivých pruhů 10-15cm. Tyto přesahy se pak musí přelepit lepící páskou- dle pokynů výrobce fólie. Pro ukončení styku s obvodovým zdivem se používá speciální oboustranně lepící páska.
Jak dlouho zraje věnec
Doba zrání věnce
Doba zrání betonu závisí na mnoha faktorech, nicméně doba, kdy beton dosáhne předepsané pevnosti, je 28 dnů. Zatížit jej však (alespoň částečně) lze již po pár dnech. Po cca 2–3 dnech totiž beton dosáhne přibližně 70% pevnosti.
Jak nahradit věnec
Věnec je možné vytvořit i dodatečně při rekonstrukci, buď zeď ubourat a věnec v úrovni stropu vybetonovat, nebo věnec nahradit ocelovými táhly, která dům pevně sepnou. Náklady na tato opatření jsou v desítkách nebo stovkách tisíc korun, a tak je třeba s nimi při rekonstrukci počítat.
Čím přilepit asfaltový šindel
Jednotlivé konce šindelů na modifikovaný asfaltový pás přilepíme dvěma souvislými proužky asfaltového střešního tmelu. Pozor na použití dostatečně dlouhých hřebíků! Při zatloukání hřebíků dbáme na to, aby hřebíky byly zatlučeny minimálně 15 cm od středu úžlabí!
Co pod asfaltový pás
Betonový povrch je vždy vhodné použít penetrační nátěry pod asfaltové pásy. Ty při správné aplikaci zajistí maximální přilnavost pásu k betonovému podkladu. Na polystyrenový podklad nelze s ohledem na poškození polystyrenu podkladové pásy natavovat, proto je ideální použití samolepicích asfaltových pásů.
Jakou barvu na eternit
Pro nátěry eternitu je určená kvalitní barva "Denes eternit" která je dostupná i v našich prodejnách. V případě použití fasádní barvy je nejvhodnější silikonová fasádní barva V4018 Barlet silikon vč. příslušné penetrce.
Jak opravit šindel na střeše
Drobná oprava střešních šindelů
Menší prasklinky a nerovnosti můžete (s určitými úskalími) použít opravnou nátěrovou hmotu na asfaltové pásy (střechy z asfaltových střešních krytin). Nerovnosti a kosmetické vady lze korigovat různými tmely na opravy střech.