Co potřebuji k Uchovnění psa?

Co je třeba k Uchovneni psa

Pro uchovnění psa / feny je třeba absolvovat minimálně dvě výstavy vyššího typu (= výstavy, kde se zadávají tituly CAC), z toho alespoň jedna musí být KLUBOVÁ nebo SPECIÁLNÍ pořádaná klubem SBTC CZ. Druhá výstava může být NÁRODNÍ nebo MEZINÁRODNÍ uskutečněná v ČR.
ArchivPodobné

Jak se pozná čistokrevný pes

Čistokrevný pes se pozná tak, že má pigmentovou skvrnu na jazyku. Kříženci mají ocas zatočený nahoru, čistokrevní psi ho nosí svěšený dolů. Papíry (rozuměj průkaz původu) vystavuje veterinář.

Proč nekupovat psa bez PP

Jestli jste pečlivě četli, odpověď už je vám asi jasná. Koupí psa bez PP riskujete, že ze štěňátka nevyroste takový pes, jakého čekáte. Mohou se také objevit vážné zdravotní problémy, které by v hlídaném chovu nehrozily. Tím, že si koupíte štěně bez PP navíc podporujete množitele.

Co koupit před pořízením psa

Co koupit před pořízením psaKrmivo – Mělo by odpovídat věku psa, plemenu a jeho specifických požadavkům.Pamlsky – Hodí se pro “uplácení” a při výcviku.Obojek/postroj – Každé má své výhody.Vodítko – Pořídit můžete jednoduchá vodítka, přepínací i stopovací, která bývají dlouhá i několik metrů.

Kdy se psem na Bonitaci

Aby pes či fena mohli vůbec k bonitaci nastoupit, je třeba splnit několik podmínek. Těmi jsou věk minimálně 15 měsíců, průkaz původu uznávaný FCI, platné očkování, vyhodnocené RTG s hodnotou max. 2/2 od MVDr. Ekra a čitelné tetování nebo aplikovaný čip.

Kdy se vydává průkaz původu psa

Získáte jej, pouze když si koupíte štěně z chovatelské stanice. Průkaz původu psa by měl být dodaný spolu s domácím mazlíčkem . Potvrzuje, že patří ke konkrétnímu plemenu, které je založeno na kontrole chovatelským výborem a obvykle se koná v místě narození a chovu zvířat. Dříve by však měl být vrh zaregistrován.

Jak udělat PP na psa

Aby vrh mohl dostat PP, musí rodiče projít uchovněním, jehož náplň stanovil klub plemene, mnoho z nich má jako podmínku také povahové testy a určité zdravotní výsledky. Jedinec, který nesplní podmínku k uchovnění, není připuštěn do chovu. POZOR! Tyto psy majitelé mnohdy používají k reprodukci štěňat bez PP!

Jak poznam že je pes z Mnozirny

Velice častá a oblíbená výmluva množitelů je, že nemá PP, protože je nadpočetné nebo má nějakou malou vadu. Pokud tuto výmluvu uslyšíte, od obchodu odstupte. Čistokrevný pes bez průkazu původu neexistuje. Štěňata pocházející od rodičů s průkazem původu vždy tento průkaz mají také.

Na co si dát pozor při koupi psa

Pes s průkazem původu musí chodit na výstavy.

Vystavování psa, popř. i další požadavky u určitých plemen (zdravotní testy, zkoušky apod.), jsou nezbytné pouze tehdy, pokud kupující chce svého psa uchovnit, tedy mít po svém psovi štěňata s průkazem původu.

Jaký je rozdíl mezi psem s PP a bez PP

Psy rozlišujeme na ty čistokrevné s průkazem původu (s PP – výpisem předků čtyři generace zpátky), takzvaně čistokrevné bez průkazu původu (bez PP) a křížence, a mezi těmito skupinami najdeme poměrně zásadní rozdíly. Pes s PP se narodil v registrované a mezinárodně uznané chovatelské stanici.

Na co si dát pozor při výběru psa

Na co si dát pozor při koupi zvířeteNabízí zvířata pod různými identitami. Zkuste si na internetu vyhledat jeho telefonní číslo, fotky nebo e-mail.Skuteční množitelé často mění telefonní čísla. Proto zpozorněte, pokud u stejného majitele nebo inzerátu najdete různé kontakty.Inzeruje přes celý rok a různá plemena.

Proč se nesmí koupat štěně

Není vhodné koupat psa do půl roku věku z důvodu nedostatečně vyvinuté termoregulace. U takto mladého psa je veliké riziko prochladnutí.

Co znamená chovný pes

Chovný pes je ten, který absolvoval bonitaci a ostatní podmínky a byl zařazen do chovu a může být použit jako krycí. Krycí pes je chovný pes, který svými kvalitami (exteriérovými, povahovými) se co nejvíce přibližuje ideálu – standardu. Samozřejmě jen krása nestačí, pes musí být zdravý.

Jak Uchovnit bígla

Postup uchovněníkopii průkazu původu.kopie posudků z výstav, které jsou nutné pro uchovnění. Tyto výsledky je nutno mít zapsané v průkazu původu.případně kopii tabulky ze zkoušek.2 fotografie jedince *žádost o uchovněnípotvrzení o zaplacení poplatku za uchovnění

Co znamená štěně s PP

Důležité pojmy. PP = Průkaz původu – je takový rodný list pejska. Vystavuje ho plemenná kniha uznaná FCI každému štěněti z vrhu, ať jich je 5 nebo 15. Pokud vám někdo tvrdí, že dle pravidel klubu nemohlo právě jeho štěně dostat PP, lže.

Jak dohledat rodokmen psa

U nás jsou to pouze dvě, které tento dokument mohou vydávat, a to ČESKOMORAVSKÁ KYNOLOGICKÁ UNIE (ČMKU) A ČESKÝ KYNOLOGICKÝ SVAZ (ČKS). Každá z těchto institucí má svůj typ PP a obě tak činí pod hlavičkou FCI. A dále zde, a to nás zajímá nejvíce, v této listině najdeme údaje o konkrétním psu.

Jak poznat že je pes spokojený

Spokojený pes působí uvolněně. Nemá zatnuté čelistní svaly, tlamu má uvolněnou a často mírně pootevřenou. Uši nemá nastražené ani stažené dozadu. I celkové držení těla je bez napětí, hlava je zvednutá, ocas není v tenzi, může být vztyčený.

Jak zachránit psa z množírny

Psi potřebují vaši pomoc, lidé musí slyšet, jak si vybrat psa, kde hledat, jak fungují množírny, jaké jsou jejich možnosti, na co si mají dát pozor. Je třeba si uvědomit, že dnes to řeknete sousedce, zítra už to může vědět celá vesnice, stačí se nebát a mluvit a mluvit a mluvit.

Co dělat při koupi psa

Při každé koupi štěněte ale na vás čekají nástrahy. Rozhodně se tedy při výběru nerozhodujte unáhleně. Vždy si nechte ukázat prostředí, z něhož pes pochází, v nejlepším případě je žádoucí vidět i oba rodiče. Rozhodně se s prodejcem psa nescházejte někde na parkovišti nebo jiném neosobním místě.

Jak poznat že je pes nemocný

Chování – malátnost, netečnost, podrážděnost, apatie. Jakákoli změna chování u psa může být signálem nemoci. Potíže s trávením – zvracení, průjem, zácpa jsou další z příznaků některého onemocnění psů. Kůže – také pejskové mohou trpět vyrážkou, ekzémy nebo kožními vředy.

Co znamená čistokrevný pes

Čistokrevní psi mají oba rodiče stejné rasy, takže se při rozhodování můžete řídit charakteristikou jednotlivých plemen, jejich vzhledem a velikostí.

Jak často čůrá dvouměsíční štěně

Štěně byste měli brát ven každé 2-3 hodiny, ale také po jakékoliv činnosti, která stimuluje jeho metabolismus.

Jak se pozna že psovi nesedí granule

Jako první poznáte,když psovi nesedí granule je změna stolice(hovínko), je např. řidké nebo častější než obvykle. Změnu na srsti hned nepoznáte může to trvat měsíc i déle,brzy by se zjistila třeba nějaká alergie na krmení. Změněná značka granulí psovi chutnala a vyhovovala,po měsíci a půl mu ale zežloutla podsada.

Jak často se může koupat štěně

Štěňata s krátkou srstí je třeba koupat v průměru dvakrát ročně a štěňata s dlouhou srstí je třeba koupat přibližně jednou za tři měsíce. Pokud má váš pes rád plavání, měli byste jeho srst po plavání opláchnout. Částice z říční a mořské vody, které ulpívají na srsti, mohou způsobit podráždění.

Kdy poprvé ostříhat psa

První úpravy je možno provádět ve věku 6-8 týdnů věku psa, úplně ostříhání doporučuji od 4 měsíce věku psa.