Co se dá dělat v Táboře?

Co dělat v táboře když prší

Co dělat v Táboře, když pršíHusitské muzeum.Jump Aréna.Wellness ve 4* hotelu Dvořák.Muzeum čokolády a marcipánu.Muzeum Lega.

Co dělat v Táboře

Co během návštěvy Tábora nevynechat Začněte v historickém centru, kde se pokocháte pohledem na štíty měšťanských domů, a navštivte táborskou radnici, která patří mezi nejvýznamnější gotické památky v jižních Čechách. Dále tu najdete Husitské muzeum, kde si prohlédnete i středověké podzemí.
Archiv

Kam o víkendu v Táboře

Tipy kam s dětmi v Táboře a okolíDětský svět a kavárna Ela, Tábor.Sjíždění Lužnice na kánoích a raftech.Statek Starý zámek v BorotíněNa zříceninu hradu Choustník a přes malé skalní město.Plavba na lodích a raftech na řece Lužnici.Procházka podél Lužnice v lesoparku Pintovka.Evropský unikát – Stádlecký most.
Archiv

Co vidět v okolí Tábora

Kam na výlet v Táboře a okolíHusitské muzeum v Táboře. Muzea a historie.Zoo Tábor. Zoologické a botanické zahrady.Vyhlídkový let balónem Jihočeský kraj. Adrenalinové atrakce.Botanická zahrada v Táboře. Zoologické a botanické zahrady.Rybník Jordán – Sluneční pláž KoupáníSoukromé muzeum Lega.Rozhledna Babina.Granátová skála.
Archiv

Co dělat v Třeboni když prší

Kam chcete jetPoznávací Zámek Třeboň Jižní Čechy TřeboňAquapark a plavecký bazén Jindřichův Hradec. Jižní Čechy Jindřichův Hradec (19 km)Poznávací Zámek Jindřichův hradec.Hopsárium. Jižní Čechy České Budějovice (25 km)Šumavský expres – vlakem přírodou Šumavy. Jižní Čechy České Budějovice (25 km)

Co vyrábět s dětmi na táboře

Letní umělecký tábor – programbatikování trička nebo látky.ozdoby a zvířátka z hmoty FIMO.malování na sklo.textilní výrobky.keramika.hrnčířský kruh.zvířátka z korálkůmalování na tělo.

Kde se dobře najíst v Táboře

Stravování a restaurace v TábořeGastromapa Lukáše Hejlíka. Podniky v Táboře.Výkvět bistro na náměstí Žižkovo náměstí 7, 390 01 Tábor.Restaurace Beseda. Žižkovo náměstí 5, Tábor 39001.Triko Tábor. Pražská 12, Tábor.Bistro Pražská Střelnická 229 (vchod z Pražské ulice), Tábor 390 01.Mercado de Mexico.Světlušky Tábor.Stánek.

Co dělat s dětmi na táboře

Hry na táborLístečky na louce. Na louce jsou náhodně rozmístěny lístečky s čísly od 1 do 100.Lupič vlajky (u stožáru) Vlajka se zapíchne do země doprostřed tábora.Polévání vodou.Obtočení lana kolem sloupu.Indiánský souboj.Stání na kůlu.Překonání potoka.Eskymácké přetahování za krk.

Kam na vylet Okolo Třeboně

U hranic s Rakouskem jsou hrady Rožmberk, Landštejn a Nový hrad (Nové Hrady) – což byly strážné hrady, které chránily tehdejší území. Další řada památek navazovala na dva nejstarší vítkovské hrady – Jindřichův Hradec a Kardašovu Řečici. Doplňovaly je hrady Český Krumlov, Třeboň a Stráž nad Nežárkou.

Kam na výlet na Třeboňsku

Kam na výlet na TřeboňskuDigitální skanzen Ludmila. Muzea a historie.Rybník Rožmberk. KoupáníVodárenská věž v Třeboni. Jiné atrakce.Naučná stezka Velký Lomnický Jiné atrakce.Akvárium Vratislavský dům. Zoologické a botanické zahrady.Zámek Třeboň Hrady a zámky.Záchranná stanice pro volně žijící živočichy.Rybník Svět.

Co užitečného si vyrobit

10 užitečných dárků, které můžete tvořit s dětmiPokreslená nebo potištěná kuchyňská zástěra.Kroužky na ubrousky nebo náramky z korálků či knoflíků.Podtácky a podložky pod hrnek.Pokreslené a popsané polštářky.Zimní svícínky.Výrobky z větviček.Voňavá mýdla.Závěsné barevné ozdoby z klíčů a dřevíček.

Co ušít s dětmi

A čím tedy s dětmi začít Nejlepší je šití z plátna, rovné švy. Můžete zkusit ušít praktické věci jako polštářek, povlak na polštářek, pytlíček, obaly na kapesníčky, ubrousek a kapsičku na svačinu, nebo nákupní tašku. A v neposlední řadě můžete zkusit ušít aktuálně velice potřebnou věc – roušku.

Kam vyrazit s dětmi

50 tipů, kam s dětmi za zábavou, poznáním a na výletZážitkový park Zeměráj.Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani.Zámecká lékárna v Třeboni.Permonium – zábavní park s příběhem.Boheminium – miniatury z celého Česka v Mariánských Lázních.Bukovanský mlýn – areál zážitků pod lopatkami.Obora Žleby – bílí jeleni a dravci.

Kam s dětmi v jižních Čechách

Kam na výlet – Jižní čechy – Atrakce pro děti, cyklo, lázně, ZooAquapark Tábor.Bobová dráha Lipno nad Vltavou.FUNPARK PANDA.Funspotlipno Adventure golf – Lipno nad Vltavou.Hopsárium – zábavní park v Českých Budějovicích.Houbový Park RosečHousův filmový mlýn – zážitkový husitský skanzen v Táboře.

Co Neminout v Třeboni

Co vidět v TřeboniStátní zámek Třeboň Jeden z největších zámeckých komplexů v ČR.Schwarzenberská hrobka. Jedna z nejvýznamnějších památek v jižních Čechách.Masarykovo náměstíRašelinové lázněPivovar Bohemia Regent.Rybník Svět a rybník Rožmberk.

Co vytvořit doma

Pomocí ingrediencí, které najdete v kuchyni, si hravě uděláte kosmetický salon i u vás doma.Kokosová pleťová maska.Drožďová pleťová maska.Jogurtová pleťová maska.Domácí sůl do koupele.Recept na nakládaný hermelín jako dárek.

Co se dá vyrobit doma

V domácích podmínkách můžete nejen šít oblečení, kutit ze dřeva, plést a háčkovat, ale také tavit sklo, vypalovat keramiku, pájet kovy, vyrábět mýdla a dělat další úžasné věci.

Kam s dětmi na výlet zdarma

Kam s dětmi zadarmoPěší výlety. Nejjednodušší cestou jsou samozřejmě pěší výlety – zříceniny, zmiňované v článku, jsou super, ale řekněme si na rovinu, že těch zajímavých, kde je něco opravdu vidět a poznat, zas tolik není.Geocaching.Muzea a galerie.Knihovny.Letní programy na náměstí (nebo i jinde)Zoo a minizoo.

Kam na výlet s malými dětmi

50 tipů, kam s dětmi za zábavou, poznáním a na výletZážitkový park Zeměráj.Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani.Zámecká lékárna v Třeboni.Permonium – zábavní park s příběhem.Boheminium – miniatury z celého Česka v Mariánských Lázních.Bukovanský mlýn – areál zážitků pod lopatkami.Obora Žleby – bílí jeleni a dravci.

Co dělat v jižních Čechách když prší

Co dělat, když prší: 10 tipů z regionu Jihočeský krajGrafitový důl pod Českým Krumlovem.Krokodýlí zoo Protivín.Museum Fotoateliér Seidel v Českém KrumlověCzech RepuBrick – Lego výstava v Lipně nad Vltavou.Táborské středověké podzemíPapilonia Lipno – svět motýlů v Lipně nad Vltavou.

Kam o víkendu jižní Čechy

Kam o víkendu v jižních Čechách: 17 nejkrásnějších míst a tipů na výletHrad Zvíkov.Město Tábor.Zřícenina hradu Kozí hrádek.Stádlecký most.Strakonice.Zámek Hluboká nad Vltavou.Krokodýlí ZOO.Rozhledna Libín a lanový park.

Čím je známá Třeboň

PamětihodnostiCHKO Třeboňsko.Rožmberk (největší rybník v Česku)Zlatá stoka.Nová řeka.Třeboňské městské opevněníZámek Třeboň s barokní kašnou a zámeckým parkem, Národní kulturní památka.Masarykovo náměstí se starou radnicí, podloubími, Mariánským sloupem a kamennou kašnou.

Co se dá dělat ve dvou

Co dělat doma ve dvou: 6 tipů, jak se vytrhnout ze stereotypuVařeníDegustace vína.Úprava společného bydleníZahrajte si hry na konzoli.Plánování společných zážitkůDůležitý rozhovor.

Co dělat s přítelkyní

Deset tipů na to, jak se s partnerem doma zabavitUvařte spolu večeři.Sestavte spolu puzzle.Naplánujte si večer s fondue.Domácí lázněZahrajte si deskové hry.Společná jóga.Malujte.Vyzkoušejte online kurz.

Co mám dělat když se nudím

Pokud vás nebaví, můžete třeba spojovat tečky, vybarvovat omalovánky nebo luštit bludiště. Také si můžete koupit nějaké časopisy (třeba Mateřídoušku nebo ABC), ve kterých je toho spousta. Pokud máte doma tiskárnu, můžete si různé luštěnky a rébusy najít na internetu a vytisknout si je.