Co si vzít na cestu do Indie?

Co potrebuji na cestu do Indie

Všichni držitelé cestovního pasu nebo služebního pasu ČR potřebují k cestě do Indie indické vízum a také splnit další podmínky. Elektronické turistické vízum opravňuje jeho držitele k jednomu vstupu do Indie na období až 30 dní a to během čtyřměsíčního období následujícího po udělení víza.
Archiv

Jaké léky do Indie

Vaše osobní lékárnička by měla obsahovat hodně vitamínů, acylpyrin nebo paralen, něco na nachlazení, antibiotika, které jste zvyklí užívat – nejlepší širokospektré nebo na tetracyklinové bázi (dobré i na zažívací potíže), kapky do očí, léky proti průjmu, leukoplast na otlaky a jeden elastický obvaz.
Archiv

Jak se obléct do Indie

Pokud jde o oblečení, Indové jsou velmi konzervativní. Ženy musí mít ramena a nohy až pod kotníky zakryté. Mohou nosit kalhoty, ale šortky a krátké sukně jsou pro Indy velmi urážlivé. Muži by na veřejnosti měli vždy nosit košili a nenosit v žádném případě šortky (krátké kalhoty značí nízkou kastu).
Archiv

Co si koupit v Indii

Po celé Indii najdete mnoho obchůdků s umně opracovaným zlatem a stříbrem, prsteny, nákotníky, naušnice, náhrdelníky, náramky a také prstýnky na nohy, které jsou ozdobou každé Indky. Všude vám také ochotně vyrobí šperky na zakázku.

Jaké očkování do Indie

Před odjezdem do Indie se doporučuje nechat se naočkovat proti břišnímu tyfu (typhoid fever) a virové hepatitidě typu A (hepatitis A). Některými lékaři v ČR doporučované očkování proti vzteklině (rabies) může být učiněno až v Indii v případě, že bude cestovatel napaden zvířetem.

Kdy se vydat do Indie

Příjemné počasí po celé Indii je listopad až březen, kromě horských oblastí na severu. Kdy je nejlepší Indii navštívit záleží na tom, kam plánujete jet. Pro Himaláje je příjemná teplota duben – říjen. Delhi, Mumbai a pláže na jihu je nejlepší navštívit v hlavní sezóně, což je listopad až březen.

Na co se očkovat do Indie

Před odjezdem do Indie se doporučuje nechat se naočkovat proti břišnímu tyfu (typhoid fever) a virové hepatitidě typu A (hepatitis A). Některými lékaři v ČR doporučované očkování proti vzteklině (rabies) může být učiněno až v Indii v případě, že bude cestovatel napaden zvířetem.

Co do lekarny na cesty

Co by němělo v žádné cestovní lékárničce chybětléky, které pravidelně užíváte.přípravky proti cestovní nevolnosti.sterilní obvaz s polštářkem.obvazy různých šířek.gáza.vata.krytí na popáleniny.zásoba náplastí různých velikostí (také voděodolné náplasti a náplasti na puchýře)

Co nosí ženy v Indii

Bindi (z bindu, což znamená v sanskrtu „tečka“ nebo „kapka“) je ozdoba čela nošená zejména v Indii a také v dalších zemích jižní a jihovýchodní Asie. Tradičně jde o tečku červené barvy uprostřed čela blízko obočí, ale může také jít o znak nebo o šperk na tomto místě. Tradičně bindi nosily vdané ženy.

Jakou měnou se platí v Indii

Indická rupie 1 INR = 100 paisů (Paisa).

Co se v Indii nesmí

Muslimové nesmějí jíst vepřové maso, hinduisté hovězí. Zapřisáhlí hinduisté maso nejedí vůbec, neboť věří, že brzdí fyzický a duševní rozvoj. Stejně tak se vyhýbají alkoholu, česneku a cibuli, které prý zahřívají krev a podněcují přízemní pudy.

Co se nesmi vyvazet z Indie

Zakázán je vývoz zvířecí kůže, slonoviny, loveckých trofejí, zlatých mincí, zlata a drahých kovů v jiné formě než klenoty (na vývoz zmíněného zboží lze získat vývozní povolení od příslušných indických orgánů). Rovněž je zakázán vývoz starožitností starších 100 let, rukopisů a dokumentů starších 75 let.

Co to je břišní tyfus

Břišní tyfus neboli typhus abdominalis je závažné horečnaté střevní onemocnění způsobené bakterií Salmonella typhi. Přenáší se kontaminovanou vodou, mlékem nebo potravinami (v ČR jsou zdrojem většinou bacilonosiči). Inkubační doba je obvykle 7–14 dní (event. 3–60 dní).

Kdy jsou monzuny v Indii

Monzunové období přichází v průběhu října a trvá do konce listopadu. Vysoké teploty a vlhkost vzduchu zde panují po celý rok.

Čím je známá Indie

Indie má významnou vědeckou tradici, zvláště matematickou. Její kultura je rovněž prastará (Védy, Mahábhárata, Rámájana), stále více stoupá i vliv indické populární kultury na tu globální (Bollywood).

Co do lékárničky na cestu

Co určitě nezapomeňte do cestovní lékárničky zabalitléky, které pravidelně užíváte a jsou na předpis.léky proti cestovní nevolnosti, pokud ní trpíte.léky proti tzv.léky na alergii na celkové tlumení reakce v tabletách a gel pro lokální reakci na kůži.teploměr.

Co mít v lékárničce

Co bychom mohli potřebovatTeploměr.Dezinfekci na drobná poranění jako odřeniny nebo pořezání.Náplasti s polštářkem v různé velikosti (pro děti s obrázkem).Náplast bez polštářku.Sterilní gázové čtverce.Sterilní obvaz.Elastické obinadlo.Pinzetu a nůžky.

Co znamená tečka na čele v Indii

Tradičně jde o tečku červené barvy uprostřed čela blízko obočí, ale může také jít o znak nebo o šperk na tomto místě. Tradičně bindi nosily vdané ženy. V dnešní době tuto ozdobu nosí ženy i dívky bez ohledu na věk, rodinný stav, vyznání nebo etnickou příslušnosti.

Proč si Indky tečku na čele

Tikka. Asi nejtypičtějším znamením Nepálky či Indky je tečka na čele, tikka neboli bindi, která slouží k tomu, aby je celý den provázelo štěstí. Většinou bývá z červeného prášku, ale často můžete zahlédnout i jinak barevné nalepovací tikky, které vždy ladí k sárí a dalším módním doplňkům.

Co je typické pro Indii

Indie a co jste nevěděliMilovníci kávy a piva budou v Indii tak trochu trpět.Úterý je zasvěceno bohu Hamumanovi.Na prohlídku velkých městských trhů se zeleninou si musíte přivstat.Klasický ženský indický oděv sárí tvoří jediný pruh látky, který je dlouhý pět až devět metrů

Kde koupit rupie

Indickou rupii nelze koupit v žádné směnárně ani bance v ČR a Evropě. V Indii se směnují eura nebo dolary. V současné době je výhodné směnit euro. Indické bankovky jsou tištěné v hodnotách 2000, 1000, 500, 100, 50, 20 a 10 Rs – podívejte se na obrázky.

Jaký alkohol se pije v Indii

Láhev piva může v restauraci být i 100-200 Kč. Úterky i čtvrtky jsou obchody s alkoholem většinou zavřené z náboženských důvodů. Indové pijí spíše whiskey než pivo.

Co znamená v Indii tečka na čele

Tradičně jde o tečku červené barvy uprostřed čela blízko obočí, ale může také jít o znak nebo o šperk na tomto místě. Bindi nosily vdané ženy. Tilak – "značka" pro štěstí. Kapka i značka pro štěstí bývají umístěny v oblasti tzv.

Co se chová v Indii

V roce 1991 byla Indie s 13 miliony tun největším světovým producentem cukru. Z hospodářských plodin se dále pěstují podzemnice olejná, banány, fazole, čaj, juta, ječmen, brambory, bavlna, tabák a kaučuk. živočišná výroba : Stáda skotu se 196 miliony kusů a stáda buvolů se 77 miliony kusů jsou největší na světě.

Jak Prevezt musle

V rámci Evropské unie si ji můžete zakoupit a převézt, ale schovejte si doklad o koupi, abyste se vyhnuli komplikacím. "Pro dovoz do Evropské unie platí omezení na tři kusy na osobu, jinak potřebujete povolení," uvádí ministerstvo životního prostředí.