Co to je HR pěna?

Jaký je rozdíl mezi PUR pěnou a studenou pěnou

Studená (HR) pěna

Vzniká stejnou technologií jako PUR pěna, s tím rozdílem, že se vyrábí za studena. Díky tomu HR pěna získává lepších vlastností. Oproti PUR matracím mají matrace ze studené pěny jemnější strukturu, vyšší životnost, jsou pružnější, tvarově stálejší s vysokou odolností proti proležení.
Archiv

Co to je studená pěna

Studená pěna je moderní a vysoce kvalitní typ polyuretanové pěny plně respektující trendy zdravého spaní. Tento materiál se vyznačuje otevřenou buněčnou strukturou, vysokou elasticitou a prodyšností (větší než u klasického molitanu).
Archiv

Jakou pěnu na matrací

Všeobecně potom platí, že nejlepší je vybírat si z matrací s co nejvyšší hustotou pěny. Ideální typ tedy představuje pěna s hustotou 55 kg/m3 a s menším odporem proti stlačení. Taková pěna je velmi pohodlná a zůstává tvarově stálá dlouhá léta.

Co je matrace ze studené pěny

Matrace se studenou pěnou.

Jedná se o trvanlivý a bytelný materiál s velmi dobrou oporou těla. Doporučujeme osobám, které se více potí, ale také těm, kteří hledají pružnější ležení, což je vhodné pokud se častěji otáčíte během spánku. Většinu matrací v této kategorii nabízíme se zárukou až 6 let.

Co je hybridní pěna

Hybridní pěny jsou vysoce odolné a spojují výhody všech nejoblíbenějších materiálů v jednom – HR studené pěny = vzdušnost a pružnost, latexu = termoregulace a nezničitelnost a visco paměťové pěny = přizpůsobivost.

Co to je pěna

Pěna je směs, která je tvořena bublinami plynu v kapalině, nebo v pevné látce. Jedná se o disperzi plynu v jiné látce. Tvoří se probubláváním kapalin plynem nebo šleháním. Není stálá (záleží na stěnách mezi bublinami).

Co je flexifoam pěna

Flexifoam pěna je kompaktní kvalitní PUR pěna. Patří k nové generaci PUR pěn, které jsou charakteristické vysokou elasticitou, tvarovou stálostí, houževnatostí, dlouhou životností a prodyšností. Pěnové matrace, které obsahují pěnu Flexifoam, nabízí skvělé ortopedické vlastnosti při zachování dlouhé životnosti.

Jaká je nejlepší matrace

Jakou matraci vybrat dle srovnáníVítěz srovnání Měkké matrace. Doporučujeme. Dřevočal Martina. Přečíst recenzi Orientační cena 4 800 KčNejlepší cena-výkon. Měkké matrace. Doporučujeme. Benab Omega Flex.Vítěz srovnání Tvrdé matrace. Doporučujeme. Mabo Viola.Nejlepší cena-výkon. Tvrdé matrace. Doporučujeme. Ecomatrace Dakota Plus.

Co je pěna s pamětí

Paměťová pěna (nebo také viscoelastická pěna / líná pěna) vhodná k výrobě vrchní matrace pro změkčení a zkvalitnění anatomických vlastností stávající matrace. Jedná se o unikátní typ polyuretanové pěny s otevřenou buněčnou strukturou, která mění svoji tvrdost v závislosti na teplotě.

Jakou pěnu na okna

Profesionální rychletuhnoucí, nízkoexpanzní pistolová montážní pěna je vysoce vydatná a montáž oken nebo dveří je s ní velice rychlá a efektivní. Montážní pěna má díky speciální výrobní receptuře vydatnost až 70 L z jednoho litru, díky tomu je její užití ekonomické.

Jakou teplotu vydrží montážní pěna

Většinu zimních montážních pěn lze aplikovat až do -15°C. Pěna rychle tvrdne a po vytvrzení je mrazuvzdorná až do -40°C. MULTI KLEBER je označení pro řadu polyuretanových lepidel výrobce Den Braven. Jedná se o speciální hmotu na rozmezí montážních pěn a lepidel.

Z jakého materiálu vybrat matraci

Hlavní výhody materiálů na matraceLatex v matraci – luxus, přírodní původ, prodyšnost, nejlepší hygiena, vynikající bodová pružnost, dlouhá životnost.Pěny do matrací – různá tvrdost stran, vzdušnost, dobrý odvod vlhkosti, nízká hmotnost.Pružiny a taštičky – dobré odvětrávání, přijatelná cena, dlouhá životnost.

Jak poznat vhodnou matraci

Určitě by tedy nikde neměla tlačit. A páteř musí být v rovině, což se nejlépe pozná v poloze na boku. "Ležíte-li na zádech, bederní oblast by se oproti ostatním částem těla neměla příliš propadat, jinak je matrace moc měkká," vysvětluje Řeháková. Matrace mají stupně tvrdosti od jedné do pěti.

Co je Ecocell pěna

Popis. Matrace s jádrem Ecocell + líná pěna 1 je tvořena 10 cm polyureutanovým jádrem Ecocell a 2 cm líné pěny, která se přizpůsobí každé části vašeho těla a poskytne mu ideální oporu tam, kde je potřeba. Ecocell je materiál antialergenní a antibakteriální. Má snímatelný potah s Aloe Vera (odvádí pot od těla pryč).

Jak dlouho vydrží montážní pěna

Zde je vždy u PU pěn upozornění, že pěna není po vytvrzení odolná vůči UV záření. V průběhu roku v jednotlivých ročních obdobích se tato odolnost mění podle intenzity UV záření. Odolnost PU pěn je tedy přímo závislá na době expozice na přímém slunci, uvádí se obvykle od 14 dnů do 3 měsíců.

Čím natřít montážní pěnu

Na povrch pěny nebo polystyrenu se většinou ještě nanáší další stěrka, cement nebo stavební lepidlo. Většinou se používají akrylátové (vodouředitelné) emaily, kterými se se povrch finálně upraví. V případě, že je povrch přetažen stavebním lepidlem apod.

Jak dlouho schne PUR pěna

ZiMnÍ pĚnA

Doba vytvrzení při teplotě 0°C je 5 až 7 hodin, při teplotě -10°C je 8 až 10 hodin.

Jaké jsou nejlepší matrace

Jakou matraci vybrat dle srovnáníVítěz srovnání Měkké matrace. Doporučujeme. Dřevočal Martina. Přečíst recenzi Orientační cena 4 800 KčNejlepší cena-výkon. Měkké matrace. Doporučujeme. Benab Omega Flex.Vítěz srovnání Tvrdé matrace. Doporučujeme. Mabo Viola.Nejlepší cena-výkon. Tvrdé matrace. Doporučujeme. Ecomatrace Dakota Plus.

Jak se pozná kvalitní matrace

Kvalitní matrace mohou být i levnější. Kvalitní matraci poznáte podle určitých vlastností. Těmito vlastnostmi jsou: dlouhá životnost, vysoká prodyšnost, dokonalá opora, výborná hygienická kritéria, správná tvrdost, adekvátní výška matrace, a také použitý materiál.

Co je Ecocell

Matrace s jádrem Ecocell + líná pěna 1 je tvořena 10 cm polyureutanovým jádrem Ecocell a 2 cm líné pěny, která se přizpůsobí každé části vašeho těla a poskytne mu ideální oporu tam, kde je potřeba. Ecocell je materiál antialergenní a antibakteriální. Má snímatelný potah s Aloe Vera (odvádí pot od těla pryč).

Jak vybrat molitan

Doporučujeme Molitan N 2340 do váhy 95kg a Molitan pružný N 2545 do váhy 110kg pro levnější variantu matrace. Samozřejmě si můžete vybrat i jiné molitanové desky nebo studené pěny.

Jak správně aplikovat montážní pěnu

Před aplikací dózu s PÚ pěnou důkladně protřepejte (cca 30 vteřin) – lépe se promísí složky.Dózu držte při aplikaci vždy dnem vzhůru – uvnitř je plyn, který by v opačné poloze mohl uniknout.Připravte pracovní otvor co nejpřesněji – čím přesnější bude otvor, tím menší bude spotřeba pěny.

Jak se pracuje s montážní pěnou

Při práci vždy používejte rukavice, odstranění zaschlé pěny z rukou je velmi problematické. Aby se pěna nedostala na nevhodné místo, soustřeďte se na co nejpřesnější aplikaci. Přesnější nanášení pěny umožňuje použití speciální pistole. Aplikační pistoli přišroubujete na dózu a tlakem nanášíte pěnu tam, kam potřebujete.

Jaká matrace při spaní na boku

Pro spaní na boku jsou velmi vhodné matrace s paměťovou pěnou nebo matrace změkčené v oblasti ramen a boků.

Z jakého materiálu vybrat matrací

Hlavní výhody materiálů na matraceLatex v matraci – luxus, přírodní původ, prodyšnost, nejlepší hygiena, vynikající bodová pružnost, dlouhá životnost.Pěny do matrací – různá tvrdost stran, vzdušnost, dobrý odvod vlhkosti, nízká hmotnost.Pružiny a taštičky – dobré odvětrávání, přijatelná cena, dlouhá životnost.