Co to je rozbočovač?

Jak zapojit rozbočovač

Rozbočovače připojujeme pomocí F konektorů umístěnými na koaxiální kabel s impedancí 75 ohmů . Pro vnitřní použití volíme kabel bílý a pro venkovní kabel černý . Pokud je nutnost umístit rozbočovač ve venkovním prostředí je vhodné použít vodotěsnou plastovou instalační krabici .

Jak funguje anténní zesilovač

Anténní zesilovač zesiluje zisk úrovně signálu v řádech dB. Hlavní zásada použití anténního zesilovače je ta, že může být požit pouze v případě pasivní antény bez zesilovače. Ty bývají nejčastěji používány v přední části střechy, v blatníku či sloupku.

Jak funguje anténa

Anténa přenáší energii z vodiče (drátu) do nevodivého prostředím (vzduch) a naopak. V drátu se energie přenáší jako proud, v nevodivém prostředí jako elektromagnetické vlnění. Anténa se navrhuje tak, aby přeměna proběhla s co nejmenší, teoreticky žádnou, ztrátou.

Jak nastavit anténu na DVB-T2

Anténu natočíte předpokládaným směrem k nejvhodnějšímu vysílači (nejbližší s minimem překážek). Na propojení antény s přijímačem použijete koaxiální kabel s příslušnými koncovkami. Pokud nemá televizor DVB-T2 tuner, potřebujete ještě set-top-box.

Jak zapojit zesilovač do televize

Připojte procesor a AV-zesilovač pomocí optického digitálního kabelu (prodává se zvlášť). Součástí dodávky je pouze jeden optický digitální kabel. Vstupní signál je do konektoru TV (OPT) IN předán tak, jak vystupuje z konektoru TV (OPT) OUT (THROUGH) (funkce Předání přes optiku).

Co je to zisk antény

Zisk antény je měřítkem směrovosti bezeztrátové antény. Úzce souvisí se směrovostí antény. Na rozdíl od směrovosti, která popisuje pouze směrovost antény, zisk antény zohledňuje také účinnost antény, tj. udává skutečně vyzářený výkon.

Jak připojit dvě televize na jednu anténu

Jestliže máte doma více televizorů, nemusíte každý z nich připojovat k samostatné anténě. Namísto toho si pořiďte rozbočovač s příslušným počtem výstupů, kterým rozdělíte signál z jedné antény mezi všechny televizní přístroje.

Proč mi nejde naladit DVB-T2

Zkontrolujte anténu, zda nemá zbytečný zesilovač

Tyto však často u vysílání DVB-T2 působí spíše opačně: místo aby signál zkvalitňovaly, ruší ho nebo zcela ničí. Zesilovač tak často působí spíše jako rušič, který „přebudí“ anténu a zdegraduje signál natolik, že jej nelze přijímat. Zesilovač je proto nutné odpojit.

Jak nastavit internet v televizi

Drtivá většina výrobců umožňuje připojit chytrý televizor k internetu přes kabel. Na zadní straně televizoru by se měl nacházet vstup pro internetový kabel označený „LAN“. Některé modely mají tento vstup na boku. Do vstupu pouze připojíte internetový kabel od domácí sítě a vše je hotovo.

Jak vylepšit zvuk z televize

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak zlepšit zvuk televize je připojit aktivní reproduktory. Tento typ reproduktorů již obsahuje potřebnou elektroniku uvnitř a můžete je zapojit přímo do televize pomocí jednoho kabel (např. optický či 3,5mm Jack). Tento druh reproduktorů je většinou vybaven i streamovacími funkcemi.

Jakou anténu na slabý signál

Antény s LTE filtrem minimalizují rušení signálu

Pokud se s tímto problémem potýkáte, pořiďte si anténu s LTE filtrem, která tyto nepříjemnosti vyřeší. Pokojová anténa Nedis je vybavena LTE filtrem, který reguluje vliv 4G a LTE sítí.

Jak změřit zisk antény

Zisk dané antény je schopnost antény nasměrovat nebo koncentrovat vysokofrekvenční energii v konkrétním směru nebo vzoru. Obvykle se měří v dBi (Decibels relative to an isotropic radiator).

Jak ručně naladit DVB-T2

Na televizoru nebo set-top boxu spustíte buď automatické vyhledávání sítí (do paměti přijímače se mu načtou veškeré sítě DVB-T2, jejichž signál je v dané lokalitě dostupný), nebo zvolíte manuální ladění, při němž můžete sami zadat vysílací kanály, které chcete přidat.

Jak naladit Prima DVB-T2

Na ovladači stiskněte tlačítko MENU, případně SETTINGS, v nabídce NASTAVENÍ vyberte možnost označenou jako LADĚNÍ, případně TUNING. Potvrďte výběr stisknutím tlačítka ENTER nebo OK. Dále vyberte možnost automatického ladění a opět potvrďte stisknutím ENTER nebo OK. Na obrazovce se zobrazí postup ladění programu.

Jak připojit televizi k internetu bez kabelu

Co to zkusit jinak Řešením je přivedení internetu pomocí powerline. Použijte powerline adaptér od TP-Link, který rozšíří internetovou síť snadno, rychle a hlavně bez vrtání. Stačí vám k tomu váš stávající elektrický rozvod, se kterým propojíte zařízení (modem, televizi…) pomocí powerline adapteru.

Jak udělat ze staré televize Smart TV

Google Chromecast je zařízení, které vám umožní streamovat multimediální obsah z displeje chytrého telefonu, tabletu nebo notebooku například obrazovku televize. Podobným principem jej připojíte k televizi pomocí HDMI, a jako mávnutím kouzelného proutku máte plnohodnotnou Google TV k dispozici.

Co je lepší HDMI nebo optický kabel

Optický kabel – použití

Umožňují správné fungování zařízení ve velkých výškách, při mezních teplotách a v přítomnosti silného elektromagnetického rušení. Optické kabely se skvěle hodí pro bezeztrátový přenos zvuku a obrazu – místo tradičního kabelu HDMI se skvěle osvědčí optický kabel pro domácí kino.

Co to je soundbar

Soundbar obvykle tvoří jediný úzký a protáhlý reproduktor, který se umisťuje pod televizor. Jeho součástí může být také subwoofer, který se připojuje bezdrátově a zajišťuje reprodukci zvuku nízké frekvence (20 – 200 Hz).

Jak naladit televizí bez antény

Pokud má domácnost více než jeden televizní přijímač, může kombinovat příjem kabelové a zemské digitální televize. Až dosud k tomu potřebovala speciální set top box pro každý přijímač. Nyní si vystačí s běžně dostupným set top boxem nebo novou televizí uzpůsobenou pro příjem DVB-T signálu.

Jak zlepšit signál antény

Mobilní operátoři o těchto možných problémech vědí, proto se snaží dané problémy řešit vykrývačem a překrývačem s odpovídající frekvencí, ale vy můžete s oslabeným TV signálem bojovat použitím LTE filtrů či anténami s LTE filtrem.

Jak funguje WiFi anténa

Anténa je zařízení schopné střídavou vysokofrekvenční energii (přivedenou k jejím vstupním svorkám kabelem z vysílače) vyzářit do prostoru, tedy vytvořit v prostoru vysokofrekvenční elektromagnetické pole o určité intenzitě (při vysílání). Antény pracují recipročně.

Co je to dBm

Jednotka dBm reprezentuje měřitelnou sílu signálu – citlivost, kde je m zkratka pro miliwatty. Vysílací výkon se pak výhradně udává v miliwattech. Decibely vyjadřují vztah k jednomu miliwattu výkonu, 0 dBm je tedy 1 mW, 10 dBm bude 10 mW, ale 13 dBm už je 20 mW.

Jak zjistit jestli má televize DVB-T2

Na stránce www.dvbt2overeno.cz je možné zkontrolovat aktuálně prodávané modely. Na ověřovací web odkazují i stránky České televize o přechodu www.digict.cz. Některé nové přístroje už novou síť zvládnou zpracovat. Jsou označené nápisem „DVBT2-HEVC nebo H265“.

Jak zjistit z jakého vysílače je přijímám televizní signál

Databáze na webu http://dtv.ctu.cz však nenabízí pouze mapy pokrytí. V horizontálním menu nad samotnou mapou České republiky lze zadat i „Tabulku pokrytí“ a poté znovu vybrat z kategorií v levém navigačním sloupci „Digitální televizi“, „Přechodové sítě“ a „Přechodovou síť 12“.

Jak na internet přes starou televizi

Potřebujete ethernetový kabel s konektorem RJ-45, který na druhém konci zapojíte do internetové zásuvky v bytě nebo do volného slotu ve vašem routeru. Při tomto pevném připojení televize k internetu zpravidla nemusíte zadávat v TV heslo. Heslo je nutné zadat při připojení televize bezdrátově přes WiFi.