Co to je teak?

Čím natřít teak

Pro nátěr musíme použít výhradně teakový olej, který aplikujeme čistým štětcem, odshora dolů. Povrch by po natření štětcem měl zůstat mokrý, ale na dřevě nesmí zůstat přebytečné množství oleje. Přebytečný olej však můžeme otřít hadříkem cca 10 minut po natření.
Archiv

Jakou barvu má teak

Teak má teplou zlatou, medovou barvu bez velkých odchylek.
Archiv

Jak udrzovat teak

Teakové dřevo je dále možné chránit několika způsoby – napuštěním teakovým olejem, mořením a použitím teakového protectoru. Teakový olej prosákne pod povrch nábytku a dřevo zhnědne. Pak již nelze obnovit původní barvu. Mořením získává dřevo již předem plánovaný vzhled.
Archiv

Jak se starat o Teakove dřevo

Čištění teakového dřeva

– Většinou stačí použít teplou/horkou mýdlovou vodu a jemný kartáček – jemnost stejná jako je např. na kartáčku na nehty (nikdy ne drátěnka !). Vždy je nutné teakový nábytek velice pečlivě opláchnout čistou vodou. – Skvrny od oleje nebo vína apod.

Jak pečovat o teakový nábytek

Plísně a jiné usazeniny lze očistit středně tvrdým kartáčem a slabým roztokem mýdlové vody (nutné nechat nábytek před nátěrem řádně uschnout). Nepoddajné skvrny je možné odstranit jemným brusným papírem, a to broušením ve směru struktury dřeva. Poté je vhodné povrch opět zbavit prachu.

Co to je teakové dřevo

Pevné a pružné teakové dřevo je velmi trvanlivé a odolné vůči vlivům počasí, proto je velmi oblíbené k výrobě venkovního nábytku. Pro zachování původní barvy se dřevo ošetřuje teakovým olejem, bez ošetření se barva mění na šedostříbrnou. Kůra a listy stromu obsahují červené pigmenty, kterými se barví indické látky.

Co je teakový olej

BBB tradiční týkový (teakový) olej je velmi vyspělou směsí speciálně upravených přírodních olejů pro povrchovou úpravu výrobků z teakového dřeva a jiných, především tvrdých a exotických dřevin, které jsou vystaveny působení povětrnostních vlivů.

Co je strom teak

Teka obrovská neboli teak (čti: týk) či týk je tropický strom z čeledi hluchavkovité, pocházející z jižní a jihovýchodní Asie. Dosahuje výšky 30–40 metrů a v zimě listy opadávají. Je to významný strom pěstovaný a těžený v tropických zemích pro kvalitní dřevo.

Co je teakové dřevo

Teakové dřevo se pyšní medově až čokoládově hnědou barvou s pravidelnou kresbou bez výrazných přechodů barev a nevzhledných bílých míst. Díky svým jedinečným vlastnostem a elegantnímu vzhledu se teakové dřevo těší velké oblibě. Teak sám o sobě je velmi pevný a tvrdý a přesto vláčný.