Čím natřít zahradní nábytek
Tenkovrstvá lazura je nejlepší možná ochranná vrstva pro měkké dřevo na venkovní nábytek. V případě použití silnovrstvé lazury dochází při vstávání k častému pocitu přilepení. Pokud chcete svůj nábytek odlišit barevným odstínem, není problém.
Čím zakrýt zahradní nábytek
Abyste zabránili negativnímu působení UV záření, je vhodné zakrýt zahradní nábytek nějakým ochranným obalem nebo ho, což je vůbec nejlepší, posunout do stínu. Díky tomu budou stůl i židle déle vypadat hezky a budou vám dobře sloužit. I polstrování byste měli ze sluníčka uklidit, pokud zrovna není potřeba.
Archiv
Co dát pod zahradní nábytek
Lepší variantou jsou půdopokryvné rostliny, ale nožky nábytku se do jejich polštářů zanořují a nejsou stabilní. Pod zahradní nábytek je proto nejvhodnější dlažba, útulně působící dřevěná terasa nebo zhutněná plocha vysypaná pískem, štěrkem či velmi jemným kačírkem.
Jak zrenovovat zahradní nábytek
Jak renovovat a olejovat zahradní nábytek
V případě zašednutí nebo zněčištění povrchu dřeva očištěte a odšeďte dřevo čističem a odšeďovačem Clean-Multi-Refresher. Tento čistič můžete nanést štětcem nebo kartáčem a po 10 – 20 minutách působení opláchnout velkým množstvím vody. Nábytek poté nechte důkladně uschnout.
Čím natřít venkovní lavičku
I lavička si zaslouží čas od času nový kabátek
Je jen na nás, zvolíme-li transparentní nebo krycí barvy. Akrylové laky jsou ředitelné vodou, rychle se s nimi pracuje, mají velmi dobré mechanické vlastnosti a dlouhou životnost. Je vhodné je použít na dřevo, které nemá takovou kresbu, kterou by stálo za to zvýrazňovat.
Jak ošetřit nábytek
Smíchejte v nádobce 3 díly olivového oleje a 1 díl octa, citronové šťávy dejte cca 2 díly. Použijte rozprašovač a směs naneste v aerosolu na povrch nábytku. Přetřete suchým hadříkem a vyleštěte. Ocet nebo citronová šťáva dřevo vyčistí, olej jej ošetří.
Jak ošetřit dřevěný stůl
Olejem se většinou ošetřují hodnotnější kusy nábytku, například z masivu. Napouštěcí olej se při aplikaci vpije do materiálu a chrání ho hlavně proti vodě a nečistotám. Olejem napustíte vnější vrstvu dřeva a uzavřete v něm póry. Ošetření olejem navíc zachová přirozenou kresbu dřeva a zvýrazní jeho přírodní charakter.
Jak ošetřit dřevěný nábytek
Dostupnou variantou různých komerčních přípravků je olivový olej, případně lněný olej. Jeden šálek olivového oleje doplňte o několik kapek esenciálního citrónového oleje, naplňte do rozprašovače a aplikujte na dřevo. Rozleštěte do sucha čistým a suchým hadříkem. Ke stejnému účelu se dá použít kokosový olej.
Čím podložit nábytek
Mezi běžné materiály pro výrobu krytek a podložek pod nábytek patří plsť, guma, korek, plast a kov. Buďte zvlášť opatrní u krytek na židle, protože jsou navrženy tak, aby nábytku pomáhaly pohybovat se po podlaze. Nesprávný výběr materiálu krytky může vést k poškození podlahy.
Čím natřít dřevěný nábytek
Správné nátěry
Pod světlé odstíny je vhodné použít základní barvu na dřevo Balakryl Základ. U ostatních barevných odstínů můžeme použít rovnou univerzální barvu Balakryl Uni Mat nebo Lesk ve 2–3 vrstvách. Velmi výhodné je přetření Balakrylu Uni Mat ještě bezbarvým interiérovým lakem Balakryl Sportakryl Mat.
Jak brousit starý nábytek
Zpravidla postupujeme ve třech krocích: nejdříve použijeme hrubý brusný papír (zrnitost 80), pak střední (120) a nakonec jemný o zrnitosti 180. Brousit můžeme ručně, což je poměrně namáhavé, nebo rychleji a účinněji excentrickou, případně deltovou bruskou.
Čím natřít venkovní dřevěnou lavičku
V případě, že máte jednotlivé desky lavičky sražené k sobě a jste manuálně zruční, lze pro aplikaci nátěru použít váleček. Primalex LAZURA & NAPOUŠTĚDLO 3V1 má vynikající krycí schopnosti a je snadno roztíratelná, její aplikaci tedy zvládnete i pokud nemáte s nanášením nátěrů velké zkušenosti.
Jak renovovat lavičku
Lavičku ocelovým kartáčem nebo smirkovým papírem pečlivě zbrousíme pokud možno do hladka, aby nám nevznikly ostré přechody mezi jednotlivými místy povrchu. Poškození v ploše, např. díry po šroubech nebo ostré rýhy, můžeme zahladit vyrovnávacím tmelem. V tenčí vrstvě tmel zaschne za 2 – 4 hodiny.
Jak oživit zašlý nábytek
Nábytek v žádném případě nesmáčejte, pouze otírejte vlhkým hadříkem. Na oživení zašlého laku pak použijte směs vody a octa v poměru 1:1 na vlhké houbičce, kterým nábytek otřete. Tím se zbavíte i nepříjemného pachu zatuchliny.
Čím čistit nábytek
Vystačíme si prachovkou a navlhčeným hadříkem, navlhčeným opravdu jemně, vlhkost respektive voda, totiž nábytku z lamina nedělá příliš dobře, Můžeme také použít čističe na alkoholové bázi určené přímo pro čištění nábytku z lamina.
Jak oživit dřevěný nábytek
Smíchejte v nádobce 3 díly olivového oleje a 1 díl octa, citronové šťávy dejte cca 2 díly. Použijte rozprašovač a směs naneste v aerosolu na povrch nábytku. Přetřete suchým hadříkem a vyleštěte. Ocet nebo citronová šťáva dřevo vyčistí, olej jej ošetří.
Čím napustit dřevěný stůl
Nejvhodnějším produktem je Osmo Tvrdý voskový olej bezbarvý či barevný nebo Osmo Top Olej. Je vhodné před samotným nátěrem napustit Osmo Voskovou impregnací 4006, zvýšíte tak odolnost desky vůči vodě a vlhkosti.
Jak ošetřit starožitný nábytek
Smíchejte v nádobce 3 díly olivového oleje a 1 díl octa, citronové šťávy dejte cca 2 díly. Použijte rozprašovač a směs naneste v aerosolu na povrch nábytku. Přetřete suchým hadříkem a vyleštěte. Ocet nebo citronová šťáva dřevo vyčistí, olej jej ošetří.
Jak vyrovnat nábytek
Rovná podlaha
Veškerý nábytek je navržen tak, aby stál na rovné podlaze. Může se však stát, že podlaha není ideální, a zejména skříně jsou na toto náchylné. Nejsnazší metodou je podložit některý z rohů skříně dřevěným či plastovým klínkem.
Jak vybrat podložku pod židlí
Rozměr podložky
Zaměřte si plochu, ve které se s židlí pohybujete, a podložku zakupte cca o 10-15 cm delší a širší, než je tento prostor. Čím větší máte psací stůl, tím větší by měla být i podložka. V našem eshopu naleznete širokou škálu rozměrů a tvarů podložek.
Jak na renovaci starého nábytku
Brusku používáme na hrubé broušení, konečné úpravy děláme skelným papírem. Opalování pomocí opalovací pistole je vhodné na silné vrstvy laku a barvy. Pokud je nábytek zdobený drobnými ornamenty, je vhodné použít chemické odstraňovače nátěrů, např. organická rozpouštědla nebo louh.
Čím natřít starý nábytek
Nátěr se provádí většinou štětcem na dobře odmaštěný, suchý a mírně zdrsněný povrch. Pro nátěr je zde vhodné použít kombinaci jednoho až dvou nátěrů univerzální barvy a jednoho až dvou nátěrů bezbarvého interiérového laku. Takto ošetřený nábytek by vám měl posloužit opět několik let.
Jak renovovat starou lavičku
Klasické zahradní lavičky mají kovovou konstrukci, na které jsou připevněné dřevěné sedáky a opěradla. V obou je nutné nejprve odstranit staré nezpevněné nátěry. Jsou celkem tři možné způsoby – horkovzdušnou pistolí, broušením elektrickou bruskou nebo chemickým odstraňovačem na staré nátěry.
Jaké dřevo na zahradní lavičku
Z domácích tvrdých dřev se nejčastěji používá dubové nebo bukové, méně už se uplatňuje akát, jasan nebo jilm. Cenově nejdostupnější, ale také nejméně odolné jsou výrobky ze smrkového a borovicového masivu, trvanlivější, ale dražší jsou pochopitelně dřeva tvrdá.
Jak obnovit stary nábytek
Nejvhodnější je nábytek z ničím neošetřeného masivu, který dosud nebyl opatřen žádným lakem či barvou. Přetření je v tomto případě rychlé a nekomplikované. Natřít však lze i nábytek již opatřený jiným, starším nátěrem, musíme však nejprve odstranit staré vrstvy nátěru a poté nábytek přebrousit.