Jak chytit krtek?

Jak otrávit krtka

Nejvíce zabírají chemické odpuzovače, a to naftalín a benzín. Jejich čich je až příliš citlivý pro tyto silně zapáchající tekutiny. Vložte nasáknutý hadr do jeho chodbiček a narušitel by se měl odporoučet na jinou zahradu. Tuto metodu můžete provést i v přírodní verzi.

Jak se zbavit Krtice

Krtek se rychle množí, mláďata jsou samostatná už po třech týdnech. → Krtek je u nás chráněný, z pozemku jej můžete pouze vyhánět. Pokud už se vám krtek na zahradě usadil, můžete z jeho práce přeci jen také něco vytěžit. Zemina z krtinců je kyprá a naprosto bez plevele.
Archiv

Jak vyhnat krtka ze záhonu

“ RADA: Použijte čerstvou citronovou kůru, psí a kočičí srst, tvarůžky, listy ořešáků. „Zahrádkáři zkoušejí krtka vypudit například i obaly od různých aromatických sýrů, někdo možná i kus nějakého toho romadúru ke svačině oželí.
Archiv

Jak casto Vyleza krtek

K tomu všemu potřebujeme také jejich trus, který půdu pro změnu dobře pohnojí. Říká se, že krtek vylézá ze země každou lichou hodinu.

Co odpuzuje krtky

Krtek má velmi citlivý čich, takže pokud rádi experimentujete, zkuste na zahradě například vysadit rostliny, které krtka údajně odpuzují:řebčík královský (Fritillaria imperialis)pryšec skočcový (Euphorbia lathyris)komonice (Melilotus)černý bez (Sambucus nigra)afrikány (aksamitník, Tagetes)

Jak škodí krtek

Živí se živočichy, kteří okusují kořínky rostlin a udržuje rovnováhu v počtu hmyzu. Krtek škodí jedině svými chodbami a krtinci. Krtince nám hyzdí pracně udržované trávníky a chodbičky navíc mohou poškodit kořenový systém rostlin. Krtčí cestičky totiž mohou rostliny odříznout od živin zničením kořenového vlášení.

Co dělat s Krtincem

Skliďte je jako substrát pro předpěstovávání sazenic, nebo na záhony. Krtci provzdušňují půdu a likvidují mnoho hmyzích škůdců. A pokud krtky přes užitek, který přinášejí, na zahradě nechcete, nehubte je, jen odežeňte. Krtky láká rozlehlá, čerstvě obdělaná půda, protože se jim zde norování jde pěkně od ruky.

Kdy spí krtek

Krtci neustále střídají aktivitu a spánek ve zhruba 4 hodinových blocích, ale aktivní je ve dne i v noci. Přes den, kdy je na zahradě pohyb, krtek omezuje svou aktivitu v reakce na vibrace, které vnímá. V noci je aktivnější pouze proto, že po zahradě nikdo nechodí a neruší jej.

Co žere krtka

Krtek sice při hloubení tunelů poškozuje kořínky, živí se ale pouze hmyzem. Krtek nejčastěji loví žížaly, červy, larvy, mravence a brouky. Hledá je v hlíně a také sbírá ty, kteří spadnou do jeho vodorovných tunelů. Krtek si do podzemních komůrek nosí ulovené žížaly a larvy, které kousnutím ochromí, aby nemohly utéci.