Jak daleko skočí blecha
Uvádí se, že jsou blechy schopné vyskočit do výšky téměř 20 cm a doskočit do vzdálenosti asi 35 cm (přeskočí až 200krát vlastní velikost). V okamžiku výskoku bylo naměřeno zrychlení 1 500 m/s2, což představuje přetížení 150 G (tedy 25krát více, než zažívají astronauti při startu rakety).
Jak skáče blecha
Blecha je zástupce hmyzu, to znamená, má zevní kostru, pevnou kutikulu z chitinu, krásně pružnou, pevnou, lehkou a svaly má uvnitř. A ty svaly se upínají zevnitř Evě k té kutikule, k té zevní kostře. A ta blecha může tedy smrštěním svalu uvnitř svého těla měnit nebo deformovat tuku titulů. A to také dělá.
Jak vypadá kousnutí od blechy
Nejčastěji se objevují v oblasti zad, trupu, krku, paží a nohou. Fleky jsou červené, velké přibližně 1 cm a mají krvavé centrum. Nejčastěji svědí, někdy i pálí. Blešího kousnutí si obvykle hned nemáme šanci všimnout, protože jako takové není cítit.
Kde kladou vajíčka blechy
Samice kladou vajíčka především do skulin v podlaze a nečistot v okolí lože psa. Při zvláště silném napadení je kladou také přímo do jeho srsti. Vajíčka pak obyčejně spadnou a dostanou se mimo tělo psa. Za 5 – 12 dní se z nich líhnou larvy.
Kdy jsou blechy aktivni
Blechy jsou aktivní po celý rok. A pokud nemají příznivé podmínky pro vylíhnutí, mohou čekat v neaktivním stádiu kdekoliv ve vnějším prostředí až 6 měsíců.
Jak často kouše blecha
Víte, že Vás blechy dokážou kousnout až 400x denně a nasát 15x více krve, než je jejich vlastní hmotnost K večeři můžete být tentokrát Vy, tak pryč s nimi! Blechy přenášejí i některá závažná onemocnění jako je mor a tularémie. Mohou také přenášet tasemnice z myší a potkanů.
Jak rychle se množí blechy
Blechy se množí velmi rychle, během měsíce jich mohou být tisíce.
Kdy zmizí kousnutí od blechy
Štípance od blech
Štípance svědí nebo pálí, ale pouze krátce. Citlivějším jedincům mohou vyskákat krvácivé pupínky. Během několika hodin či dnů štípance samy vymizí. Rány nejčastěji najdete kolem kotníků a loktů, v podpaží či v okolí pasu.
Co nesnáší blechy
Bylinky: blechy nesnášejí vůni máty, rozmarýnu či eukalyptu. Bylinky můžete použít sušené nebo jako prášek, který nasypte do spár a umístěte na více míst v domácnosti. Citron a ocet na blechy: vodou smíchanou s citronem nebo octem pořádně omývejte váš domov, vyčistit jí můžete i boudu či pelíšek vašeho zvířátka.
Jak poznat že mám doma blechy
Jak poznat přítomnost blechy v domácnosti
Blechu lze spatřit pouhým okem, ale také podle zarudlé (někdy i alergické) reakce po kousnutí, což zvládne jedna blecha několiksetkrát. V případě, že máte doma zvířecí kamarády, přítomnost blech se nejčastěji projevuje zvýšeným škrábáním zvířat a to kdekoliv na jejich těle.
Co blechy odpuzuje
Blechy, ale i klíšťata odpuzuje rozmarýn, levandule, cedr, máta, šalvěj, tea tree a spoustu dalších nám vonících rostlinek, avšak parazity přímo odpuzují. Můžete si z nich vyrobit přírodní repelenty či esenciální oleje, které pomohou chránit vašeho mazlíčka i domácnost.
Co zabije blechu
Mezi osvědčené obojky proti klíšťatům a blechám patří Scalibor a Foresto. kápnete mu za krk antiparazitární pipetu, která funguje několik týdnů a spolehlivě zabije každou blechu, která zvíře kousne. Skvělých výsledků při likvidaci blech dosahuje například pipeta Frontline combo či Advantix.
Jak dlouho žijí blechy
Samička klade až několik stovek vajíček za život. Vývoj vajíčka trvá mezi 2-7 dny, larvální vývoj trvá obvykle 14-21 dní, stadium kukly trvá 1-2 týdny. Od vajíčka po dospělce 4-6 týdnů. Dospělá blecha žije cca 3 měsíce, ale i mnohem déle, až 1 rok, v závislosti na druhu blechy a okolních podmínkách.