Jaké dřevo na srub?

Z jakého dřeva se staví domy

Jednou z nejvhodnějších dřevin pro masivní dřevostavby je modřín. Z dřevin dostupných v ČR má oproti ostatním vysoký obsah pryskyřic (nejvyšší odolnost vůči biotickým škůdcům ze všech jehličnanů v ČR). Houževnatost a pevnost tohoto typu dřeviny rozhodly o tom, že modřín se velmi často používá jako prahový trám.

Z jakého dřeva se staví dřevostavby

Nejčastěji se používá smrkové a jedlové dřevo, ale je též používáno dřevo z borovic a modřínů. Mezi výrobní postupy patří masivní dřevostavby (např. sruby), roubenky, hrázděnky nebo sendvičové stavby. Moderní dřevostavby jsou označovány jako ekologické domy.

Jak často natírat srub

Pokud je srub postavený z jiné dřeviny, je nutné ho pravidelně natírat, většinou se doporučuje každých pět let, ale vždy je zapotřebí stav nátěru posuzovat individuálně. Nátěr dům ochrání a tím se prodlouží jeho životnost. Proto při pořízení svého vysněného bydlení je nutné zvážit i pravidelnou údržbu domu.

Jaké dřevo na roubenku

Jaké dřevo na roubenku použít A z jakého dřeva může být vaše roubenka vyrobena Nejčastěji si zákazníci žádají smrk, který je cenově dostupný a pro výrobu dřevěných staveb dokonalý, můžete si ale vybrat také borovici, modřín nebo jedli.
Archiv

Jak se staví dřevostavba svépomocí

U dřevostavby vám postavíme hrubou stavbu

postavíme stěny s jednostranným záklopem OSB deskou, strop, konstrukci střechy s krovy, difůzní folií a dvojitým laťováním. Dřevostavba bude odolávat povětrnostním vlivům, nezaprší do něj a vy se můžete vrhnout na pokrytí střechy, vatování stěn, objednat okna.

Proč dřevostavby

Dřevostavby jsou šetrnější k životnímu prostředí a šetří neobnovitelné zdroje. Život v dřevěném domě je pocitově velmi příjemný, stěny nechladí, prostor je rovnoměrněji ohřívaný a náběh teploty je velmi rychlý. Nedůvěřivci se nejčastěji ptají, jak je to se životností dřevostaveb.

Čím Opláštit dřevostavbu

Powerpanel HD je cementem pojená, skelnými vlákny vyztužená sendvičová deska s příměsí lehkého minerálního granulátu (v jádru) a skelnými vlákny (v obou povrchových vrstvách) pro obvodové stěny dřevostaveb.

Čím natřít srub

Kvalitní oleje a vosky na dřevo Borma Wachs využijete při nátěru své dřevěné terasy, fasády, srubu, dřevěného obložení či pergol. Zde všude můžete využít jednoduché aplikace i následné velmi snadné renovace. Nátěry Borma Wachs určené pro dřevěné stavby jsou z přírodních materiálů, které jsou šetrné k povrchu dřeva.

Jak se starat o srub

Dovolte srubu, aby si sedal

Sruby z přírodního nevysušeného masivu při vysychání sedají asi o šest procent po dobu tří až šesti (záleží na velikosti trámů, rychlosti výstavby a době vytápění domu) a v jeho průběhu je nutné kontrolovat dilatační prvky na stavbě.

Jak dlouho vydrží roubenka

Při správné údržbě je životnost takového domu i 300 let. Srub lze postavit kdekoli, kde to stavební úřad povolí. Rozhodně neplatí, že srub je možné postavit jen "u lesa", jak se mnoho lidí domnívá.

Jak se starat o roubenku

Dřevo není velkým fanouškem zvýšené vlhkosti, dřevokazní škůdci mají rádi vlhko, zatuchlo a kupodivu také ticho. Pokud si stavíte roubenku k rekreačním účelům, nelekejte se, chalupaření o víkendech je samozřejmě zcela v pořádku, roubence nesvědčí pouze opravdu dlouhé periody bez vaší přítomnosti v řádu několika měsíců.

Co je two by four

Jedná se o rámový způsob výstavby, kde byly původně využívány sloupky o příčném průřezu 2 x 4 palce, což v metrických jednotkách odpovídá přibližně rozměrům 50 x 100 mm.

Na co postavit Drevostavbu

Moderní masivní dřevostavby: CLT panely

CLT panely se vyrábějí v halách a pomocí sofistikovaného softwaru řezány na míru konkrétnímu projektu. Používají se na stěny, stropy a případně i na střešní konstrukce dřevostaveb. Jsou dodávány ve dvou pohledových kvalitách – konstrukční (nepohledová) a pohledová.

Jak dlouho se staví dřevostavba

Rychlá výstavba – doba stavby se samozřejmě odvíjí od velikosti domu. Běžné dřevostavby stojíí do 3 až 5 měsíců. Vše také záleží na tom, v jaké fázi chcete projekt předat. Ušetříte za vytápění – dřevo má skvělé vlastnosti jako tepelný izolátor a teplo uchová.

Čím natřít staré trámy

Odpověď: Pro povrchovou úpravu trámů a jejich přibarvení můžete použít tenkovrstvý lazurovací lak s 1023 lazurol classic nebo s 1035 lazurol topdecor ve vybraném odstínu. v případě potřeby je možné trámy předem pro preventivní ochranu dřeva proti dřevokazům napustit prostředkem s 1033 lazurol impregnační základ.

Čím natřít venkovní trámy

K nátěrům dřeva potřebujeme barvy s roztažností právě proto, že dřevo stále mění svůj objem. Na běžné dřevěné výrobky můžeme použít vodou ředitelné krycí barvy Balakryl UNI nebo lazury Balakryl Dixol či Telux. Lazury se hodí na kvalitní, hezké dřevo, protože zvýrazňují strukturu dřeva.

Jak se bydlí ve srubu

Komfort bydlení v dobře postaveném srubu je stejný, jako ve zděné stavbě. Jistou nevýhodou je, že nový srubový dům si časem „sedne“. S tím se ovšem od začátku počítá, takže konstrukční prvky a otvory na okna a dveře mají předpřipraven prostor na „srovnání“ stěn: běžně je to asi 2 cm na 1 m výšky stavby.

Jak dlouho trva stavba srubu

Realizace hrubé srubové stavby trvá 6 až 12 měsíců a sruby na klíč se realizují nejčastěji do dvou let včetně hrubé stavby.

Jak zateplit starou roubenku

Vhodnou variantou je i použití izolace na bázi celulózy, známé pod názvem Climatizer. Izolace je zaklopena OSB deskou. Ta při správném provedení (utěsnění spojů tmelem a těsnící páskou) může plnit zčásti i funkci parozábrany.

Jak dlouho vydrží srub

Sruby a jejich životnost

Sruby mají životnost minimálně 150 – 200 let.

Jak dlouho trvá postavit barák

V případě, že vsadíte na firmu, která vám domek postaví na klíč, počítejte s tím, že hrubá stavba bude hotová zhruba šest měsíců po zahájení a k zabydlení bude dům připravený zhruba deset měsíců po startu stavebních prací. Mluvíme teď o klasických zděných domech – u montovaných je doba výstavby kratší.

Jak dlouho trvá postavit rodinný dům

Jak dlouho trvá výstavba rodinného domu Počítejte s tím, že hrubá stavba zděného domu bude realizována za cca 6 měsíců od zahájení výstavby. K zabydlení pak bude dům připraven do cca 10 až 12 měsíců.

Jak brousit staré trámy

Na broušení starého trámu je vhodné použít výkonnější akumulátorovou nebo elektrickou vrtačku a ještě vybavenou hrnkovým brusným kotoučem. Ten zde použijte z důvodu, že perfektně odstraní zašlý prach a další nečistoty. Nasazení hrnkového kartáče do vrtačky s rychlosklíčidlem (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Čím napustit dřevo do země

V minulosti to bylo opalování dřeva nebo nátěr vyjetým olejem, ovšem tyto metody jsou dnes již překonané. Tím nejefektivnějším a zcela ekologickým způsobem je použití přírodních olejů a pryskyřice! Konkrétně zředěného dřevního téru, který můžete znát i pod pojmem dehet, nebo dřevní smůla.

Jak dlouho vydrzi srub

Srubový dům je investice, která bude předávána z generace na generaci. Při správné údržbě je životnost takového domu i 300 let. Srub lze postavit kdekoli, kde to stavební úřad povolí. Rozhodně neplatí, že srub je možné postavit jen "u lesa", jak se mnoho lidí domnívá.