Jak dlouho se má užívat Erdomed?

Co je lepší Erdomed nebo ACC

Pěkný den, ACC Long a Erdomed patří do stejné skupiny léků a jejich účinné látky jsou velmi podobné, proto jejich kombinaci nelze doporučit. Pokud je účinek léku ACC Long nedostatečný, je třeba zvýšit pitný režim a doplnit jej o průduškový čaj či popíjení Vincentky.

Jak léčí Erdomed

Erdomed … Usnadňuje vykašlávání a působí proti bakteriím. Léčí vlhký kašel. Erdomed též působí protektivně proti zhoršení onemocnění dýchacích cest a je indikován i u kuřáků a k prevenci.
Archiv

Na jaký kašel je Erdomed

Na dotaz odpovídá PharmDr.

Erdomed je určený k léčbě akutních onemocnění horních i dolních dýchacích cest provázených tvorbou hlenu a vlhkým kašlem. Zlepšuje rozpouštění hlenů. Na suchý dráždivý kašel není tento přípravek vhodný.

Proč je Erdomed na předpis

Erdomed, to je účinný lék na vlhký kašel kašel a zahlenění

Ty jsou k dostání na předpis od lékaře, jelikož jejich síla je 300 MG. Zajímá vás, jaké další léky je možné na kašel a rýmu použít

Co dát místo Erdomedu

bohužel lék se stejnou účinnou látkou jak má Erdomed, není volně dostupný. Je možné zkusit obdobnou látku a to acetylcystenin, který je v přípravcích jako například ACC šumivé tablety, nebo Solmucol prášek. Jedná se o léky, které jsou určené na vlhký kašel, napomáhají ředit hlen a lépe ho vykašlat.

Co kombinovat s Erdomedem

Případně je možné léky i kombinovat – přes den léky na odkašlání a na noc lék proti suchému dráždivému kašli (tedy např. ráno a ve 14.00 Erdomed, na noc Tussin či Stoptussin). Je také možné užívat přírodní přípravky (např. sirup z cibule a cukru, Kaloba, průduškový čaj, jitrocelový sirup).

Co místo Erdomedu

Je možné zkusit obdobnou látku a to acetylcystenin, který je v přípravcích jako například ACC šumivé tablety, nebo Solmucol prášek. Jedná se o léky, které jsou určené na vlhký kašel, napomáhají ředit hlen a lépe ho vykašlat. Doporučuji doplnit pitný režím a pít hodně vody popřípadě čajů.

Co je dobré na zánět průdušek

Léčba zánětu průdušek

Akutní bronchitida – léčba spočívá především v dodržování klidového režimu. Na produktivní kašel přes den se podávají léky na podporu vykašlávání (expektorancia a mukolytika), při suchém dráždivém kašli antitusika, dále se podávají léky potlačení horečky.

Kdy se dává Erdomed

lék Erdomed se užívá v případě, že se jedná o vlhký kašel – tj. kašel spojený s vykašláváním hlenů. Erdomed způsobí naředění hlenů a poté podporuje kašel za účelem jejich odstranění z dýchacích cest. Proto není vhodné užívat léky na vykašlávání na noc, poslední dávka se užívá kolem 17.

Jak často brát Erdomed

Dávka pro dospělé činí 8,5 ml (300 mg) 2–3krát denně. Prášek pro přípravu perorálního roztoku – obvykle se užívá 1 sáček (225 mg) 2–3krát denně.

Co na dávivý kašel v noci

Najdete je v léčivých přípravcích jako SINECOD, LEVOPRONT nebo ROBITUSSIN ANTITUSSICUM. Dráždění ke kašli zmírní také bylinné pastilky s obsahem lišejníku nebo slézový čaj. Pro děti jsou na zklidnění kašle večer vhodné kapky FENISTIL.

Co je silnější než aulin

Z volně prodejných přípravků bych doporučil Nalgesin, případně Dexoket. Výše zmiňovaný Aulin je vázán na recept, bez předpisu ho v lékárně neseženete. Nalgesin i Dexoket jsou přípravky určené k řešení středně silné bolesti, kam se bolest zubů řadí; dávkování je 1 tableta 2x denně, u Dexoketu lze až 3x denně.

Jak zadržet kašel

Na kašel doporučují lékaři užívat i léky, důležité je odlišit, zda se jedná o suchý, či vlhký typ kašle. Na suchý kašel jsou vhodná antitusika – Tussin, Ditustat, Stoptussin, Levopront, Codein. Na vlhký kašel se používají expektorancia, léky ulehčující odkašlávání – Erdomed, ACC long, Mucosolvan, Ambrobene, Bromhexin.

Jak poznat že mám zánět průdušek

Poznáte ji podle celkové slabosti, teploty, kašle, popřípadě rachotu při kašli. Typický bývá rychlý nástup příznaků. Zánět průdušek běžně trvá od jednoho do dvou týdnů. Inkubační doba je 1–3 dny, délka nemoci závisí na léčbě.

Jak poznat bakteriální zánět průdušek

Akutní bronchitida

Nejvíce akutních bronchitid je způsobených viry, méně často jde o bakteriální onemocnění. Virový zánět průdušek se projevuje zvýšenou teplotou nebo i horečkou a bolestí na průduškách. V případě bakteriálního původu zánětu je vykašlaný hlen velmi hustý a výrazně zbarvený žlutě nebo do zelena.

Jak casto se bere Erdomed

Jak se přípravek Erdomed užívá

Dospělí: Doporučená dávka přípravku je jeden sáček (225 mg) 2-3krát denně. Dospívající nad 12 let (s tělesnou hmotností nad 30 kg): Doporučená dávka přípravku je jeden sáček (225 mg) 2krát denně.

Co je dobré na průdušky

Může pomoci například pití Vincentky, inhalace výluhu z heřmánku a další bylinkové čaje a směsi. Při vlhkém kašli babičky doporučují také vymačkanou cibulovou šťávu na lžičce s medem či domácí sirup proti kašli (med, jablečný ocet, drcený pepř a zázvor). A dětem pomáhá například čerstvě vymačkaná ananasová šťáva.

Jak dlouho může trvat kašel

Kašel většinou odezní během sedmi až deseti dnů. Trápí-li vás však déle než tři týdny, nebo když vykašláváte nazelenalé či krvavé hleny, jděte k lékaři. Jakýkoli kašel, který trvá déle než několik dnů, zhoršuje se, případně jej doprovází změna dýchání či bolesti, vyžaduje odborné posouzení lékaře.

Jak se zbavit kašle bez léků

Tipy, jak se zbavit kašle bez lékůSpánek a dostatečná hydratace. Osvědčený tip na každou nemoc je pořádná dávka spánku.Vydatná sprcha.Konvička na výplach nosu.Horký vývar.Vytvořte si domácího bacilobijce.Olej z oregana.

Co je lepší Aulin nebo Nimesil

Dobrý den, Aulin obsahuje účinnou látku nimesulid, která je stejná jako u Nimesilu. Podání těchto dvou léčiv je tedy kontraindikováno a hlavně zbytečné.

Co je silnější než Ibalgin

Dobrý den, z nabídky léků na bolest, pokud potřebujete jen ulevit před návštěvou lékaře, bych volil ze dvou přípravků – Nalgesin nebo Dexoket. Oba léky se řadí mezi silnější z volně prodejných a tudíž cílenější na bolesti zubů.

Kdy je kašel infekční

Dobrý den, kašel jako takový není onemocnění, jedná se jen o obranný reflex organismu k podráždění v dýchacích cestách. Během kašle se však mohou prostřednictvím drobných kapiček přenášet choroboplodné částice. Nejvyšší infekčnost je však 36-72 hodin, tedy nejhorší jsou první 3 dny.

Jak se rychle zbavit zánětu průdušek

Léčba zánětu průdušek

Akutní bronchitida – léčba spočívá především v dodržování klidového režimu. Na produktivní kašel přes den se podávají léky na podporu vykašlávání (expektorancia a mukolytika), při suchém dráždivém kašli antitusika, dále se podávají léky potlačení horečky.

Jak dlouho je infekční kašel

Dobrý den, kašel jako takový není onemocnění, jedná se jen o obranný reflex organismu k podráždění v dýchacích cestách. Během kašle se však mohou prostřednictvím drobných kapiček přenášet choroboplodné částice. Nejvyšší infekčnost je však 36-72 hodin, tedy nejhorší jsou první 3 dny.

Kde bolí průdušky

K častým projevům zánětu průdušek patří kašel, dýchací potíže, bolest na hrudi, pálení na hrudníku, únava a celková slabost, bolest v krku nebo chrapot a zvýšená teplota. V některých případech může zánět průdušek probíhat i bez teplot.