Jak dlouhou garnýž?

Jak daleko garnýž od zdi

Zde je potřeba čáru na montáž nakreslit ne nad oknem, ale na strop. Musíme pamatovat na to, že garnýže se nesmí montovat příliš blízko od stěny, mezi garnýží a stěnou by měla být mezera alespoň 15 cm. Pro montáž garnýží na strop se používají silné hmoždinky.
Archiv

Jak správně umístit garnýže

Nejčastěji je doporučováno umístit konzoly do poloviny vzdálenosti mezi strop a horní okraj okna. Chcete-li blíže k oknu, počítejte s tím, že záclona bude od tyče ještě trochu vzdálena kvůli jejímu připevnění k tyči kroužky, žabkami a pod. Nejkratší vzdálenost od horního okraje okna je tedy doporučována cca 5 cm.
Archiv

Jak správně namontovat garnýže

Postup montáže garnýžíRozměřit středy konzolí a označit místa pro otvory.Vyvrtat na předem označená místa otvor pro hmoždinky průměr 8mm.Do otvorů instalovat hmoždinky.Přiloženým šroubkem upevnit držák ke zdi.Do takto upevněných držáků vložit držáky tyčí a utáhnout šroubem.

Jak správně pověsit záclony

S ohledem na běžné délky záclon se nejvíce osvědčilo používat 17 žabiček. Na gárnýž se pověsí 17 (nebo jiný počet z řady výše) žabiček. Záclona se přichytne na obou koncích pomocí jedné žabičky. Zbylé žabičky se dají do stran a uprostřed zbyde jedna žabička, za kterou se pověsí střed záclony.

Jak dlouhé mají být závěsy

Závěsy by měly být vždy alespoň o jeden centimetr delší než záclony. Můžeme sice změřit délku záclon, přičíst k ní několik centimetrů, a tak získat délku závěsů. Lepší je však si délku závěsu změřit. Tím přesně určíte, kam až má závěs sahat.

Jak daleko závěs od okna

Odborníci doporučují, aby garnýž přesahovala okno minimálně o 20 až 30 centimetrů. Shrnutý závěs by totiž neměl zasahovat do okna. Záleží však také na materiálu. Čím bude závěs lehčí, tím případně může být jeho vzdálenost od okna menší.

Jak daleko od zdi kolejnice

Osová vzdálenost od stěny se doporučuje min. 60 mm. Pro potřeby dvou linií se kolejnice instalují souběžně ve dvou řadách v osové vzdálenosti závislé na objemu zavěšených materiálů a s ohledem na typ řasící pásky. Doporučená osová vzdálenost je 60 -130 mm.

Jak spojit garnýže

Pomocí spojky lze spojit dvě tyče a délku garnýže tak dle potřeby prodloužit na požadovaný rozměr. Pokud je tyč spojována, je nutné v místě spoje umístit držák, ten zabrání prohnutí tyče a spoj také skryje. Spojku lze použít pouze pro duté tyče.

Jak se Řasí záclony

Řasící páska návod

Je to velmi jednoduché. Řasící stuhu přišijte k látce, prošijte vrchní i spodní stranu stuhy. Poté záleží na vás, jaký postup zvolíte. Můžete buď zašít jeden konec, zastřihnout provázky a tahat za šňůrky pouze z jedné strany, nebo můžete řasit z obou stran.

Jak mít dlouhou záclonu

Jak správně určit šíři záclony

Šíři záclony vypočítáme, tak že si šíři okna vynásobíme 1,5 – 2x kvůli nařasení na okně. Pokud chceme mít záclonu hodně nařasenu, tak násobíme šíři okna klidně i 3x. Poté přičteme 5 cm pro zahnutí po stranách, které zamezí třepení záclony na bocích.

Jak pověsit záclony a závěsy

Nejjednodušší jsou látková oka nebo kovové kroužky, kterými rychle provléknete tyč a záclony či závěsy pověsíte. Pokud je látka zakončena řasící páskou, většinou se zavěšuje pomocí háčků nebo žabek.

Jaké jsou druhy záclon

Druhy záclon. Žakárová, voálová, vitrážová a dalšíŽakárové záclony. Klasika, kterou všichni známe.Voálové záclony. Voál je vzdušná téměř průsvitná tkanina v hustě vazbě (není síťovaná jako žakár).Vyšívané a krajkové záclony.Vitrážové záclony.Luxusní záclony.Moderní záclony.

Jak poznat rub a líc záclony

U všech látek nejspolehlivější určení rubu a líce je podle rozpínek, tj dírek v kraji látky. Dírky po rozpínkách jsou propíchnuté z rubu na líc, dírky na lícu jsou tedy hrubší na pohmat.

Jak uchytit závěsy

Nejjednodušší jsou látková oka nebo kovové kroužky, kterými rychle provléknete tyč a záclony či závěsy pověsíte. Pokud je látka zakončena řasící páskou, většinou se zavěšuje pomocí háčků nebo žabek.

Jak často prát závěsy

Záclony a závěsy mají oproti jiným textiliím jednu výhodu – stačí je prát dvakrát ročně, abyste z nich odstranili prach, nečistoty a nehezkou šeď. Jak často však záleží také na místnosti: v kuchyni a jídelně se usazují mastnota a pachy. V kuřáckých domácnostech předchází časté praní záclon a závěsů jejich zažloutnutí.

Jak správně vybrat závěsy

Můžete se řídit tím, na jakou stranu je orientována místnost, kam závěs pověsíte. U místností na sever volíme spíše teplé a pastelové barvy. V pokojích na jih vynikají studené tóny, klidně tmavší barvy. Místnost zvětší světlé a vzdušné závěsy – opticky ji rozjasní.

Jak pověsit záclony na tyč

Nejjednodušší jsou látková oka nebo kovové kroužky, kterými rychle provléknete tyč a záclony či závěsy pověsíte. Pokud je látka zakončena řasící páskou, většinou se zavěšuje pomocí háčků nebo žabek.

V čem vyprat záclony aby byly bílé

Praní v pračce

Teplota vody postačí 30 stupňů. Zvolte speciální prací prostředek na bílé záclony, ideálně tekutý. Nepřidávejte aviváž, záclony by mohly chytit žlutý nádech. (Výjimkou jsou speciální aviváže pro bílé záclony.)

Jak se žehlí záclony

U voálových záclon žehlení doporučujeme, jsou to tkané záclony a pomačkání je na nich znatelné. V každém případě záclony žehlit můžete na stupeň určený na polyesterové tkaniny. Doporučujeme teplotu vyzkoušet někde na rožku, nepoložit plochu žehličky doprostřed záclony.

Jakou šířku závěsů

Pokud máte na okně záclonu i závěs, závěs by měl být zhruba o 1-2 cm delší než záclona. Když závěsy zatáhnete, nevypadalo by hezky, kdyby záclona pod závěsem vykukovala. U šířky závěsů záleží na tom, jestli mají být závěsy pouze dekorační, nebo funkční. Většinu dekoračních látek na závěsy nabízíme v šíři 150cm.

Jak daleko záclona od okna

U garnýží doporučujeme přesah minimálně 20 až 30 cm, tak, aby shrnutý závěs nezasahoval do okna. Záleží však také na materiálu – čím bude závěs lehčí (skoro záclona), tím případně může být jeho vzdálenost od okna menší.

Jak dlouho prát záclony

Nedoporučuje se záclony silně ždímat či dlouho odstřeďovat. Zvolte 300 až 400 otáček a odstřeďujte maximálně 15 vteřin. Raději je z pračky vyjměte ještě vlhké a nechte volně uschnout. Záclonu je potřeba z pračky vytáhnout okamžitě po ukončení pracího cyklu a rozložit tak, aby se nezmačkaly.

Na jakou teplotu prát záclony

Při praní záclon zvolte program na jemné prádlo s teplotou 30 či 40 stupňů Celsia. Na závěr praní záclony jen krátce (v podstatě jen pár sekund) odstředíme na nejnižší stupeň otáček (maximálně 600), aby z nich nekapala voda, ale zůstaly ještě vlhké.

Jak často prát záclony

Jak často prát záclony Záclony doporučujeme prát v průměru jednou až dvakrát ročně.

Jak vyprat záclony aby byly čisté bílé

Na litr vody bychom měli přidat asi 2,5 lžíce octa. V této lázni necháme záclony přes noc a následně je vybereme. Bělení práškem do pečiva: V případě prášku do pečiva, lidově zvaného prdopeč, stačí do namáčecí vodní lázně nasypat sáček prášku do pečiva a nechat v ní záclony několik hodin namáčet a poté klasicky vyprat.