Jak dát dva dokumenty vedle sebe?

Jak zobrazit dva dokumenty vedle sebe

Zobrazení a porovnání dokumentů vedle sebeOtevřete oba soubory, které chcete porovnat.Na kartě Zobrazení klikněte ve skupině Okno na Zobrazit vedle sebe. Poznámky: Pokud chcete posouvat oba dokumenty najednou, klikněte na synchronní posouvání ve skupině Okno na kartě Zobrazení.
Archiv

Jak udělat dva Sloupce vedle sebe ve Wordu

Pokud chcete rozložit celý dokument ve sloupcích, vyberte Rozložení > Sloupce. Zvolte požadovanou možnost nebo zvolte Další sloupce a nastavte si vlastní formát sloupce.

Jak vlozit do Wordu dva obrazky vedle sebe

Podržte stisknutou klávesu Shift, klikněte na objekty, které chcete zarovnat, a potom klikněte na kartu Formát obrazce . Klikněte na Uspořádat > Zarovnat > Zarovnat vybrané objekty. Ve výchozím nastavení je zaškrtnuté. Vyberte v dokumentu nejméně dva objekty.

Jak porovnat dva dokumenty ve Wordu

Porovnání dvou verzí dokumentuOtevřete jednu ze dvou verzí dokumentu, které chcete porovnat.V nabídce Revize vyberte Porovnat dokumenty.V seznamu Původní dokument vyberte původní dokument.V seznamu Revidovaný dokument přejděte na druhou verzi dokumentu a pak vyberte OK.

Jak porovnat dva dokumenty PDF

Pomocí nástroje Porovnat dokumenty můžete vyhledávat rozdíly mezi dvěma verzemi souborů PDF. Po porovnání dvou souborů vám aplikace Acrobat nabídne podrobnou zprávu obsahující všechny změny, včetně změn v textu, písmech, obrázcích a dokonce i v pořadí stránek. Zvolte možnost Nástroje > Porovnat dokumenty.

Jak rozdělit obrazovku počítače

Stisknutím kláves Win + I otevřete Nastavení (Settings), vyberte Systém (System) a klikněte na možnost Multitasking. Zapněte přepínač Přichytávání oken (Snap windows), klikněte na šipku rozbalovací nabídky a vyberte šest možností v části Přichytávání oken (Snap windows), tím zapněte funkci rozdělení obrazovky.

Jak dát text do dvou sloupců

Přejděte na kartu »Rozložení« a v části »Vzhled stránky« klepněte na »Sloupce«. Z nabídky pak zvolte počet sloupců, buďto z připravených předvoleb, nebo s použitím funkce »Další sloupce«. Dialogové okno »Sloupce« obsahuje všechny předvolby, nezbytné pro nastavení vzhledu dokumentu přesně podle vašich představ.

Jak označit sloupec v textu

Pokud chcete vybrat obsah buněk, řádků nebo sloupců, které nejsou vedle sebe, klikněte na první buňku, řádek nebo sloupec, stiskněte klávesu CTRL a potom klikněte na další buňky, řádky nebo sloupce obsahující obsah, který chcete vybrat.

Jak dát Text do dvou sloupců

Přejděte na kartu »Rozložení« a v části »Vzhled stránky« klepněte na »Sloupce«. Z nabídky pak zvolte počet sloupců, buďto z připravených předvoleb, nebo s použitím funkce »Další sloupce«. Dialogové okno »Sloupce« obsahuje všechny předvolby, nezbytné pro nastavení vzhledu dokumentu přesně podle vašich představ.

Jak zarovnat obrázky vedle sebe Word

Zarovnání objektu s jinými objekty, okraji nebo stránkou

Podržte stisknutou klávesu Shift a pomocí myši nebo touchpadu vyberte objekty, které chcete zarovnat. Vyberte Formát obrazce nebo Formát obrázku. Vyberte Zarovnat. Pokud možnost Zarovnat na kartě Formát obrazce nevidíte, vyberte Uspořádat a pak zvolte Zarovnat.

Jak porovnat dva soubory

Příkaz Compare Files (Porovnat soubory) umožňuje zobrazit rozdíly, buňku po buňce, mezi dvěma sešity. Abyste mohli tento příkaz provést, musíte mít v Excelu otevřeny dva sešity. Příkaz Compare Files (Porovnat soubory) používá k porovnání dvou souborů aplikaci Spreadsheet Compare (Porovnání tabulek) od Microsoftu.

Jak převést pdf do Wordu zdarma

Převod souborů PDF do formátu WordKlikněte na tlačítko Vybrat soubor výše nebo přetáhněte soubor do zóny pro přetažení.Vyberte soubor PDF, který chcete převést do formátu DOCX.Acrobat soubor automaticky převede z formátu PDF na upravitelný dokument aplikace Word.

Jak porovnat dva texty

Word snadno umožňuje porovnat dva dokumenty a označit, co se v nich liší. Ve Wordu klikněte na kartu Revize a na tlačítko Porovnat. Potom vyberte originální dokument a revidovaný dokument a klikněte na OK. Otevře se dokument, který bude mít vyznačení rozdíly.

Jak používat dva monitory

Rozšiřte nebo duplikujte plochu pomocí druhého monitoru.Pravým tlačítkem klikněte kamkoli na plochu a pak klikněte na možnost Nastavení zobrazení.Přejděte na položku Více monitorů, klikněte na rozevírací nabídku a poté vyberte možnost zobrazení.Kliknutím na tlačítko Rozpoznat detekujete druhý displej.

Jak připojit dva monitory k notebooku

Více monitorů lze připojit i bez dokovací stanice systémem MST (říká se mu také daisy chain). Spočívá v tom, že notebook (nebo spíše ultrabook) připojíte přes USB-C s Display Portem nebo Thunderboltem pouze k jednomu monitoru a ten propojíte s druhým monitorem.

Jak rozdělit dokument ve Wordu

Okno Wordu můžete rozdělit na dvě podokna, abyste si mohli zobrazit dvě různé části dokumentu najednou. To je užitečné, pokud chcete kopírovat text a grafiku do dlouhého nebo složitého dokumentu nebo když pracujete s jinou částí dokumentu. Na kartě zobrazení klikněte na Uspořádata potom na rozdělit.

Jak vložit text do sloupců

Vyzkoušejte to!Vyberte buňku nebo sloupec s textem, který chcete rozdělit.Vyberte Data > text do sloupců.V Průvodci převodem textu na sloupcevyberte Možnost s oddělovači > Další.Vyberte oddělovače dat.Vyberte Další.Vyberte cíl v listu, kde se mají zobrazit rozdělená data.Vyberte Dokončit.

Jak rozdělit stránku na dva sloupce

Přejděte na kartu »Rozložení« a v části »Vzhled stránky« klepněte na »Sloupce«. Z nabídky pak zvolte počet sloupců, buďto z připravených předvoleb, nebo s použitím funkce »Další sloupce«.

Jak vložit obrázek vedle textu

Vyberte obrázek nebo objekt. Přejděte na Formát obrázku nebo Formát obrazce a vyberte Uspořádat > Zalamovat text. Pokud je okno dostatečně široké, Wordzalamovat text přímo na kartě Formát obrázku. Zvolte možnosti obtékání, které chcete použít.

Jak dát obrázek do textu

V textu zprávy klikněte na místo, kam chcete přidat obrázek. Na kartě Zpráva klikněte na Obrázky. Vyberte možnost, kterou chcete použít pro vkládání obrázků.

Jak porovnat dva sloupce

1) V Najděte hodnoty in a Podle sekce, vyberte dva sloupce, se kterými chcete porovnat; 2) Vyberte Každý řádek volba; 3) Vyberte Stejné hodnoty or Různé hodnoty jak potřebujete; 4) Pokud chcete zvýraznit hodnoty, vyberte barvu, kterou potřebujete.

Jak převést soubor z PDF

Převaděč PDF aplikace Acrobat umožňuje exportovat soubory PDF do následujících typů souborů: DOCX, XLSX, PPTX, JPEG, JPG, PNG a TIFF. Stačí jednoduše nahrát soubor PDF nebo jej přetáhnout do zóny pro přetažení a nechat si jej převést.

Jak dát soubor z PDF do Wordu

Přidání souboru PDF do souboru OfficeVe skupině Text klikněte na Vložení > Objekt. V Outlooku klikněte do textu položky, například e-mailové zprávy nebo události kalendáře.Klikněte na Vytvořit ze souboru > Procházet.Vyhledejte soubor PDF, který chcete vložit, a klikněte na tlačítko Otevřít.Klikněte na OK.

Jak propojit dva počítače s jedním monitorem

Přepínače KVM jsou hardwarová zařízení s několika porty a konektory. Princip fungování přepínače je však snadný – stačí připojit výchozí klávesnici, myš a monitor a poté už jen všechny počítače, které chcete mít k dispozici. Nejdůležitějším parametrem KVM switche je počet konektorů a portů pro připojení počítačů.

Jak nastavit myš na dvou monitorech

Myší můžete přejíždět z jednoho monitoru na druhý, přesouvat programy, okna a nástrojové lišty. Podrobné možnosti nastavení, tedy například změnu rozlišení, umístění druhého monitoru zleva nebo zprava a podobně, najdete v nabídce »Nastavení zobrazení«.