Jak funguje OneNote?

Co umí OneNote

OneNote umožňuje sdílení jednotlivých poznámkových bloků s kolegy, společné úpravy poznámek či propojení s aplikací Outlook (vytváření stránek poznámek k vytvořeným schůzkám, propojení s funkcí úkoly).

Kam se ukládá OneNote

V závislosti na operačním systému počítače se zálohy souborů poznámkových bloků ukládají do jednoho z následujících výchozích umístění: V Windows 10 je složka Backup pro poznámkové bloky umístěná ve složce C:\Users\uživatelské jméno\AppData\Local\Microsoft\OneNote\version\Backup.

Jak sdílet poznámkový blok

V aplikaci OneNote pro web otevřete poznámkový blok, který chcete sdílet. Klikněte na Soubor > Sdílet > Sdílet s uživateli. V levém sloupci zkontrolujte, jestli je pod nadpisem Sdílet vybraná možnost Pozvat lidi. Do pole Komu napište e-mailovou adresu osoby, kterou chcete pozvat.

Jak odstranit poznámkový blok OneNote

Najeďte myší na dlaždici poznámkového bloku a zaškrtněte políčko, které se objeví. Klikněte na Spravovat > Odstranit. Vraťte se do OneNotu a klikněte na název poznámkového bloku, který jste právě odstranili z úložiště OneDrive.

Jak synchronizovat OneNote

Na libovolné stránce potáhněte prstem z pravé strany obrazovky doleva. Klepněte na Nastavení > Možnosti. V části Synchronizovat poznámkové bloky vyberte, jestli OneNote má nebo nemá automaticky synchronizovat vaše poznámky.

Co je to one drive

OneDrive je cloudová služba Microsoftu, která vás připojí ke všem vašim souborům. Umožňuje ukládat a chránit soubory, sdílet je s ostatními a dostat se k nim odkudkoli ze všech vašich zařízení.

Kam je doporučeno ukládat poznámkové bloky z OneNote

Tip: Poznámkové bloky se obvykle ukládají do podsložky Poznámkové bloky OneNotu v části Dokumenty. Až budete na správném poznámkovém bloku, otevřete místní nabídku stisknutím kombinace kláves Shift+F10 nebo klávesy Nabídka Windows.

Jak poslat OneNote

Pokud používáte Outlook 2010 nebo novější, můžete sdílet stránku poznámek ve zprávě.Na stránce OneNotu s poznámkami, které chcete odeslat, zvolte Domů > Odeslat stránku e-mailem.V okně zprávy, které se otevře, vyplňte řádky Komu, Kopie, Skrytá (pokud je k dispozici) a Předmět.

Jak vypnout OneNote

Nejprve otevřete nabídku „Nastavení“ a vyberte možnost „Obecné“. Tam vyberte možnost „Využití“ a poté vyberte možnost „OneNote“. Nakonec vyberte možnost „Zakázat“ a potvrďte kliknutím na tlačítko „OK“.

Jak aktualizovat OneNote

Až se aplikace OneNote aktualizuje na nejnovější dostupnou verzi, zobrazí se v části s posledními aktivitami. Zobrazit více v pravém horním rohu, pak klikněte na Nastavení a ujistěte se, že máte zapnutou možnost Aplikace aktualizovat automaticky.

Proč používat OneDrive

OneDrive umožňuje sdílení velkých dat velmi elegantně. Zkrátka vygeneruje odkaz, který pošlete příjemci. Užitečné je omezení doby, po kterou je odkaz aktivní. Pokud soubor smažete, zkrátka není a opět máte určitou kontrolu.

Jak zálohovat složku na OneDrive

Zálohujte si důležité složky

Otevřete nastavení OneDrive (v oznamovací oblasti vyberte ikonu cloudu OneDrive a pak vyberte ikonu Nápověda a nastavení OneDrivu pak Nastavení.) Přejděte na kartu Synchronizovat a zálohovat. Vyberte Spravovat zálohování.

Jak sdílet poznámky

Sdílení poznámek, seznamů a nákresůNa telefonu nebo tabletu s Androidem spusťte aplikaci Google Keep .Klepněte na poznámku, kterou chcete sdílet.Klepněte na Akce .Klepněte na Spolupracovník.Zadejte jméno, e-mailovou adresu nebo Skupinu Google.Vyberte jméno nebo e-mailovou adresu.Vpravo nahoře klepněte na Uložit.

Jak odinstalovat OneNote

Za tímto účelem otevřete „Ovládací panely“ a vyberte „Programy a funkce“. Tam vyberte položku „OneNote“ a klikněte na tlačítko „Odinstalovat“.

Jaký Office pro podnikatele

Pořiďte si Microsoft 365, který Vám umožní využít aplikace až na 5 zařízení: iPadu, Macu, iPhonu, Android Phone i počítači nebo tabletu. S Office 365 máte zaručené vždy nejnovější verzi všech aplikací. Office 2021 pro domácnosti a podnikatele jsou nezbytné nástroje, díky kterým zvládnete vaše pracovní záležitosti.

Jak propojit OneNote

Klepněte na Nastavení > Možnosti. V části Synchronizovat poznámkové bloky vyberte, jestli OneNote má nebo nemá automaticky synchronizovat vaše poznámky. Pokud tuto možnost nastavíte na Ne, proveďte po každých důležitých změnách svých poznámek synchronizaci ručně.

Co se stane když Odinstaluji OneDrive

Když na svém počítači odinstalujete OneDrive, nepřijdete o žádné soubory ani data.

Jaký je rozdíl mezi SharePoint a OneDrive

OneDrive zajišťuje konzistentní intuitivní prostředí pro soubory na všech vašich zařízeních, včetně webu, mobilního zařízení a plochy počítače s Windows nebo Macu. Na pozadí SharePoint v Microsoftu 365 poskytuje služby obsahu pro všechny soubory v Microsoftu 365, včetně souborů, se Yammer Teams a Outlook.

Co je to OneDrive

OneDrive je cloudová služba Microsoftu, která vás připojí ke všem vašim souborům. Umožňuje ukládat a chránit soubory, sdílet je s ostatními a dostat se k nim odkudkoli ze všech vašich zařízení. Když používáte OneDrive s účtem poskytnutým vaší společností nebo školou, někdy se mu říká "OneDrive pro práci nebo školu ".

Jak stáhnout fotky z OneDrive

Když používáte aplikaci OneDrive, můžete si do zařízení stáhnout místní kopii souboru. V aplikaci OneDrive otevřete složku obsahující soubory, které chcete stáhnout. Zkontrolujte, že se obsah složky zobrazuje jako seznam, ne jako miniatury. vedle souboru, který chcete uložit, a potom klepněte na Uložit.

Jak poslat Onenote

Pokud používáte Outlook 2010 nebo novější, můžete sdílet stránku poznámek ve zprávě.Na stránce OneNotu s poznámkami, které chcete odeslat, zvolte Domů > Odeslat stránku e-mailem.V okně zprávy, které se otevře, vyplňte řádky Komu, Kopie, Skrytá (pokud je k dispozici) a Předmět.

Jak sdílet Google Keep

Sdílení poznámek, seznamů a nákresůNa počítači otevřete Google Keep.Klikněte na poznámku.Klikněte na Spolupracovník .Zadejte jméno, e-mailovou adresu nebo Skupinu Google.Vyberte jméno a pak klikněte na Hotovo . Pokud chcete někoho z poznámky odstranit, klikněte na Odstranit .Klikněte na Uložit.

Jak odstranit aplikaci

Takže postupně:Jděte do nastavení telefonu a vyberte kategorii „Aplikace“.Ze seznamu nainstalovaných aplikací vyberte ty, které již nepotřebujete.Po klepnutí na konkrétní aplikaci byste měli vidět dvě tlačítka: „Pozastavit“ a „Vypnout“ nebo „Odinstalovat“.

Jaký je nejlepší Office

Pokud potřebujete sady Office pro firmy, doporučujeme cenově výhodnou trvalou licenci Microsoft Office 2019 Professional Plus nebo nejaktuálnější trvalou licenci Microsoft Office 2021 Professional Plus. Obě varianty mají neomezenou platnost a váží se na Váš účet Microsoft, díky čemuž jsou i přenositelné.

Jak získat zdarma Office

Studenti a pedagogové z oprávněných institucí si mohou zaregistrovat Office 365 Education zdarma, včetně aplikací Word, Excel, PowerPoint, OneNote a nyní také Microsoft Teams a další nástroje pro výuku. Zadejte platnou e-mailovou adresu vaší školy a začněte již dnes.