Jaké jsou nejlepší sluneční brýle?

Jak vybrat kvalitní sluneční brýle

Při výběru tak dbejte na číslo, které určuje sílu UV filtru, čím vyšší číslo to je, tím vyšší pak bude ochrana před UV-A a UV-B zářením. Jeho minimální hodnota by pak měla být 400. Kvalitní sluneční brýle by měly mít EEC standard – certifikát o schopnosti pohlcovat UV-A a UV-B záření.

Jak poznat kvalitní brýle

Kvalitní brýle mají na vnitřní straně postranice uveden certifikát CE a zároveň stupeň ochrany. Kategorie slunečního filtru se označuje číselnou hodnotou od nuly do čtyř. Podstatným kritériem při výběru slunečních brýlí je, při jakých činnostech je budeme nosit.

Jak si správně vybrat brýle

Abyste vybrali ty správné brýle pro vás, držte se několika zásadních pravidel:Brýle by neměly být širší než vaše lícní kosti.Po nasazení brýlí by mělo být oko ideálně uprostřed očnice.Obruba by měla být v úrovni obočí, nebo neparně níže.Brýle nesmí ani tlačit ani klouzat, sedět musí pevně a pohodlně.

Co to je polarizační brýle

Polarizace je nadstavbový filtr, který propouští jen vertikální světlo a pohlcuje světlo horizontální. Co je vlastně horizontální světlo Jsou to světelné vlny odražené od horizontálních povrchů. Naše okolí pohlcuje nebo odráží světlo v různých směrech.

Co je UV 400

UV filtr kvalitních slunečních brýlích odfiltruje 100 % UV záření. Takové brýle budou označeny UV 400 a znamená to, že filtr brýlí nepropustí žádné záření o vlnové délce menší než 400 nm. To znamená žádné UVA (vlnová délka 400 nm – 315 nm) ani UVB (vlnová délka 315 nm – 280 nm) záření.

Jak poznat polarizační brýle

Otázkou je jak poznat, zda opravdu kupujete polarizační brýle. Vyzkoušejte jednoduchý test: Dejte dvě polarizační čočky (nebo brýle s polarizačními čočkami) za sebe a podívejte se do světla žárovky. Poté otočte jednu čočku o 90 stupňů a zjistíte, že se tyto čočky stanou skoro neprůhlednými.

Jak poznat originál sluneční brýle

Originál poznáte i podle toho, že na pravém skle bude označen logem výrobce, které bude vryté do skla tak, aby ho nebylo možné odstranit. Samozřejmostí musí být i samolepka s logem. Když ji sloupnete, na skle nezůstane ani kousek lepidla. Padělky se vyznačují tím, že jsou brýle vyrobené z plastu.

Jak zjistit jestli mají brýle UV filtr

Na manuálu k výrobku nebo na etiketě by mělo být vždy uvedeno, jak vysokou ochranu sluneční brýle mají. Nejčastěji je to malá samolepka, která je na brýlové čočce. Vždy požadujte UV filtr 400nm. Znamená to, že čočky nepropouští záření nižší vlnové délky, než je toto a vám je garantována 100% ochrana proti UV záření.

Jak zjistit velikost slunečních brýlí

Přiložte si pravítko na boční stranu kořene nosu a změřte vzdálenost po lícní kost. Naměřená hodnota vám vyjde v milimetrech a to odpovídá velikosti očnice na brýlích. Souhrn velikostí šířky očnic, podle kterých si můžete vybrat svoji správnou velikost brýlí. Při měření se počítá s tolerancí +- 2 mm.

Jaké jsou moderní brýle

Jak už jsme zmínili, rok 2022 bude přát barvám. Kromě stálic černé a transparentní, ovládnou brýlové obruby různé barvy, jako třeba červená, modrá, ale také budete moci vybírat z různých vzorů. Mimochodem, barvou roku podle Pantone je 17-3938 Very Peri. Jedná se o optimistický teplý odstín fialové barvy.

Jak vybrat polarizační brýle

Výběr tvaru může být otázkou vkusu, ale velmi často se brýle vybírají podle tvaru obličeje. Nejlépe jsou na tom majitelé oválného obličeje, kterým bude slušet jakýkoliv tvar brýlí. Osoby s kulatým nebo zakulaceným obličejem budou potřebovat spíše brýle s hranatým tvarem. Obdélníkové brýle obličej prodlouží a zeštíhlí.

Co je to UV filtr

Všechny opalovací přípravky včetně přírodních opalovacích krémů obsahují látky, které pokožku ochraňují před UVA a UVB paprsky. Chemické UV filtry jsou molekuly, které škodlivé UV paprsky absorbují a přeměňují je na energii v podobě infračerveného záření.

Jak poznat právě Ray-Ban

Pro ověření pravosti zadejte nalezený kód na stránkách výrobce www.ray-ban.com. Na vnitřní straně vpravo se zaměřte na spojení Made in Italy nebo Hand Made in Italy, případně na písmena CE, která ale nejsou u všech modelů. Pokud kupujete dioptrické brýle Ray-Ban, na vnitřní straně pravé stranice najdete pouze logo.

Jak poznam že jsou brýle polarizační

Na první pohled je od ostatních slunečních brýlí nerozeznáte. Jakmile si však polarizační brýle nasadíte, mile vás překvapí. Budete přes ně vidět jasně a ostře i proti zářícímu slunci.

Kde se dají koupit sluneční brýle

Sluneční brýle je možné koupit v supermarketech, obchodech s oblečením nebo hračkami. Tyto výrobky vás mohou lákat líbivým designem a nízkou pořizovací cenou. Pokud budete chtít zakoupit kvalitní brýle, je lepší tyto brýle zcela vynechat.

Co znamená velikost brýlí NS

Velikosti brýlí

První označení udává model, číslo za pomlčkou barvu, následuje velikost očnice, na obr. označeno jako číslo 1 a šířka nosníku jako číslo 2, číslo na závěr je délka stanice.

Jak by mely sedet brýle

Na co si dát pozor při výběru velikosti brýlí Obruba by měla sedět maximálně v úrovni obočí, nejlépe o trochu níže. Výšu posazení brýlí na nose si můžete přizpůsobit pomocí roztažení a nebo stažení nosníků na brýlích, které jsou k tomu uzpůsobené.

Jaké brýle 2023

Kulaté brýle jsou už roky velmi populární a na trendovosti nebudou ztrácet ani v roce 2023. Jemné kruhové brýle časem nabyly na výraznosti. Pokud máte hranaté rysy obličeje, získáte s tímto tvarem dokonalou rovnováhu a budete vypadat velmi šik.

Jaké dioptrické brýle jsou moderní

Jak už jsme zmínili, rok 2022 bude přát barvám. Kromě stálic černé a transparentní, ovládnou brýlové obruby různé barvy, jako třeba červená, modrá, ale také budete moci vybírat z různých vzorů. Mimochodem, barvou roku podle Pantone je 17-3938 Very Peri. Jedná se o optimistický teplý odstín fialové barvy.

Jak se poznají polarizační brýle

Jak rozeznáte polarizační brýle od obyčejných slunečních brýlí Podívejte se na rozsvícený displej mobilního telefonu přes polarizační sklo a pak ho otočte o 90 stupňů. Pokud máte polarizační sluneční brýle, uvidíte po otočení tmavý displej.

Co to znamená Fotochromatické brýle

Fotochromatická úprava zorníku umožňuje samozatmavení brýlí, jedná se o proces změny barvy způsobený absorpcí fotonů nebo UV záření. Fotochromatické brýle dokáží reagovat na okolní prostředí a upravují intenzitu svého zabarvení podle toho, kolik světla na ně zrovna dopadá nebo podle intenzity tepla.

Kdy použít polarizační filtr

Nezbytným pomocníkem je polarizační filtr například při focení akvárií, vitrín nebo skrz sklo, kde jsou odrazy světla velmi výrazné. V tomto případě zapomeňte na postprodukci! Polarizační filtr může být použit i v nejrůznějších situacích i při fotografování krajiny.

Kde se vyrábí Ray-Ban

Všechny produkty Ray-Ban jsou vyrobeny v Itálii.

Jak poznat Fake Prada brýle

Originál poznáte i podle toho, že na pravém skle bude označen logem výrobce, které bude vryté do skla tak, aby ho nebylo možné odstranit. Samozřejmostí musí být i samolepka s logem. Když ji sloupnete, na skle nezůstane ani kousek lepidla. Padělky se vyznačují tím, že jsou brýle vyrobené z plastu.

Jak se měří sluneční brýle

Pokud vybíráte brýle, a žádné zatím nenosíte, lze si velikost změřit svépomocí. Při pohledu do zrcadla si změřte šířku mezi oblastmi spánků – pro lepší určení můžete za ucho vždy vložit tužku. Objednejte brýle, jejichž součet šířky obou očnic a nosníku bude cca +/- 3 mm shodný s Vaší naměřenou hodnotou.