Jak najít NAS v síti?

Jak připojit NAS do sítě

Na panelu nabídek klikněte na možnost Přejít > Připojit k serveru. Zadejte IP adresu zařízení Synology NAS nebo název domény s řetězcem „https: //“ za řetězcem „: 5006“ (nebo číslem portu, které jste zadali při povolení služby WebDAV ). Klikněte na možnost Připojit.

Jak zjistit IP adresu NAS

Klepněte na tlačítko start a začněte psát na klávesnici „Tento počítač“. V oblasti „Umístění v síti“ by se měl objevit váš NAS. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte „Vlastnosti“. IP adresa se objeví v podrobnostech o zařízení.
Archiv

Jak získat QuickConnect id

QuickConnectPřejděte do části Ovládací panel > Externí přístup > QuickConnect.Zaškrtněte možnost Povolit QuickConnect.Pokud jste se nepřihlásili k účtu Synology, zobrazí se místní okno pro přihlášení.Určete nové QuickConnect ID.Klikněte na možnost Použít.

Jak připojit Synology k PC

Po nastavení sdílené složky přejděte do části Synology Directory Server > Uživatelé a počítače. Klikněte pravým tlačítkem na určený účet uživatele a vyberte možnost Upravit. Přejděte na kartu Profil1 a v části Adresář uživatele klikněte na možnost Připojit. Přidělte síťové jednotce písmeno jednotky.

Jak připojit telefon do domácí sítě

Zapnutí a připojeníV zařízení přejděte do aplikace Nastavení.Klepněte na Síť a internet. Internet.Klepněte na uvedenou síť. Sítě, které vyžadují heslo, obsahují ikonu zámku .

Jak Připojit síťovou jednotku

Otevřete Průzkumník souborů, pravým tlačítkem myši klikněte na »Tento počítač« a vyberte »Připojit síťovou jednotku…« V poli jednotka vyberte písmenko například »O:«, pod kterým se má síťová jednotka zobrazovat. Po zadání přihlašovacího jména a hesla uživatele se disk připojí.

Kde se nachází IP adresa

Hodnotu IP adresy najdete ve Windows v Ovládacích panelech v sekci Centrum síťových prvků a sdílení. V položce Změnit nastavení adaptéru se vám po jejím otevření zobrazí připojení k síti. Když kliknete na aktuální připojení a kolonku Stav, po otevření okna se vám ukáže IP adresa.

Jak zjistit IP adresu komu patří

V Co jsou to privátní IP adresy a proč je dobré to vědět zjistíte, jaké IP adresy jsou privátní, takové co se nemohou vyskytovat veřejně přístupné na Internetu. A nemá tedy ani smysl zkoušet zjistit komu patří ani kde se necházejí. Vhodné zmínit je to, že “jedna” konkrétní IP adresa vlastně nemůže nikomu patřit.

Jak se dostat do Synology

Přejděte do části Ovládací panel > QuickConnect. Zaškrtněte políčko Povolit QuickConnect. Pokud účet Synology nemáte, klikněte na možnost Přihlásit se nebo zaregistrovat účet Synology. Zadejte požadované údaje a klikněte na možnost OK.

Jak zapojit Synology

Možnost 1: Instalace pomocí webového prohlížeče

Vyhledá a vyhledá zařízení Synology v místní síti. Stav zařízení by měl mít hodnotu Není nainstalováno. Kliknutím na možnost Připojit spusťte instalaci a nastavení systému DSM. Postupujte podle pokynů na obrazovce.

Jak zprovoznit nás Synology

Přejděte do části Ovládací panel > Externí přístup > Konfigurace směrovače. Klikněte na možnost Vytvořit a poté kliknutím na možnost Nastavení směrovače v otevřeném okně spusťte průvodce nastavením. V průvodci klikněte na možnost Spustit a systém DSM zahájí testování několika požadovaných nastavení sítě.

Jak namapovat nás

Na počítači

Přejděte do Centra stahování > vyberte model zařízení Synology NAS > Nástroje pro stolní počítače, stáhněte a nainstalujte Synology Assistant. Na počítači spusťte aplikaci Synology Assistant. Vyhledejte a vyberte Synology NAS. Klikněte na možnost Namapovat disk.

Jak se vzdálené připojit k domácí síti

Připojení k síti VPN ze stránky Nastavení systému Windows:Vyberte Spustit > Nastavení > Síť & internet > VPN.Vedle připojení VPN, které chcete použít, vyberte Připojit.Pokud se zobrazí výzva, zadejte své uživatelské jméno a heslo nebo jiné přihlašovací údaje.

Jak se přihlásit k síti

Zapnutí a připojeníV zařízení přejděte do aplikace Nastavení.Klepněte na Síť a internet. Internet.Klepněte na uvedenou síť. Sítě, které vyžadují heslo, obsahují ikonu zámku .

Jak přidat umístění v síti

Otevřete Průzkumník souborů (klávesová zkratka [Win] + [E]) a z pásu karet spusťte »Přidat umístění v síti«. Spustí se průvodce, který vás provede vytvořením odkazu na FTP server. Pokračujte kliknutím na tlačítko »Další«. Označte možnost »Vybrat vlastní umístění v síti« a pokračujte tlačítkem »Další«.

Jak zjistit lokalitu podle IP adresy

Geolokační data IP využívají technologii https://www.ip2location.io.

Jak zjistit polohu podle IP adresy

Lokalizace IP je bezplatný online nástroj na zjištění geo lokalizačních údajů a dostupných informací o požadované IP adrese. Dále Vám lokalizace IP pomůže zjistit, jaký je překlad požadované IP adresy na doménové jméno. Poskytnuté informace se načítají z různých zdrojů internetu, proto nemusejí být aktuální.

Jak zjistit IP adresu v mobilu

(1) Na telefonu AndroidOtevřete nastavení a klikněte na "WLAN".Klikněte na ikonu „>“ vedle sítě WIFI, ke které jste se připojili.Na stránce podrobností o připojené WIFI můžete zobrazit IP adresu svého mobilního telefonu.Pokud tuto adresu IPv4 nechcete používat, můžete ji také upravit na této stránce.

Jak se přihlásit do nás

Přejděte do části Ovládací panel > QuickConnect. Zaškrtněte políčko Povolit QuickConnect. Pokud účet Synology nemáte, klikněte na možnost Přihlásit se nebo zaregistrovat účet Synology.

Jak vypnout Synology nás

Dlouhým stisknutím a podržením tlačítka napájení po dobu 10 sekund zařízení Synology NAS vypnete.

Jak odstranit umístění v síti

Klikněte na ikonu v části Zobrazit aktivní sítě. Otevře se okno Nastavit vlastnosti sítě. Zde můžete přejmenovat síťové připojení nebo změnit jeho ikonu. Potřebujete-li odstranit nebo sloučit umístění v síti, klikněte na odkaz „Sloučit nebo odstranit umístění v síti“ v levé dolní části obrazovky.

Jak si vytvořit vlastní VPN

Klikněte na tlačítko Start – Nastavení – položka VPN. Zde zvolte Přidat připojení VPN. Volba poskytovatele je v operačním systému předdefinovaná. Vy musíte vyplnit pouze název připojení, adresu serveru, typ sítě VPN respektive protokol a následně své přihlašovací údaje.

Jak aktivovat VPN

V zařízení přejděte do aplikace Nastavení.Klepněte na Síť a internet. VPN. Pokud ji nemůžete najít, vyhledejte výraz „VPN“.Klepněte na požadovanou síť VPN.Zadejte své uživatelské jméno a heslo.Klepněte na Připojit. Pokud používáte aplikaci VPN, spustí se aplikace.

Jak zkontrolovat síť

Vyberte Nastavení > network & internet. Nahoře se zobrazí stav síťového připojení. Ve Windows 10 můžete rychle zkontrolovat stav připojení k síti. A pokud máte s připojením problémy, můžete spustit Poradce při potížích se sítí a zkusit je vyřešit.

Jak obnovit připojení k síti Wi-Fi

Vyberte Spustit > Nastavení > Síť & internet > Upřesnit nastavení sítě > Resetování sítě.Na obrazovce Resetování sítě vyberte Obnovit> Ano a potvrďte to.