Jak napnout řetěz na pilu Husqvarna?

Jak má být napnutý řetěz na pile

Řetěz na pilu napínejte vždy ve vychladlém stavu! Vlivem smykového tření dochází mezi řetězem a lištou k vysokým teplotám, které jsou z části mazány a chlazeny olejem. V případě napínání řetězu v horkém stavu (větší roztažnost) způsobí, že po vychladnutí bude pilový řetěz příliš utažen!
Archiv

Jak nabrousit řetěz na pilu

Tahem pilníku z vnitřní strany řetězu ke špičce ubrušejeme zub řetězu. Je potřeba začít od nejhoršího zubu řetězu. Brousíme zub, až se ztratí lesklá ztupená ploška břitu. Je velmi důležité udržovat zuby stejně dlouhé, jinak dojde k už zmiňovanému podřezávání.

Jak se měří řetěz na pilu

Rozpoznání řetězu je jednoduché! Starý řetěz jednoduše změříte posuvným měřítkem a můžete řetěz bezpečně objednat. Šířka vodícího článku odpovídá šířce drážky lišty měřeno v jakékoli části vodící lišty nebo na vodícím článku řetězu (vyjádřeno v mm nebo palcích).

Jak nasadit řetěz na pilu Stihl

Zatáhněte rukou za řetěz ve směru jeho pohybu (k tomu musí být uvolněná brzda řetězu, v opačném případě se s ním nedá pohnout). Abyste zabránili poranění při kontaktu s ostrým řetězem, měli byste přitom bezpodmínečně používat pracovní rukavice. Když se nedá řetězem pohnout, povolte matice a zopakujte předchozí kroky.

Jak často brousit řetěz na pilu

Pokud používáte řetězovou pilu po většinu dne, je vhodné řetěz ostřit po každém doplnění paliva. Je snazší ostřit řetěz trochu a častěji než s tím vyčkávat delší dobu. Tak získáte větší přesnost a budete při práci efektivnější.

Jaký průměr pilníku na řetěz

More videos on YouTube

Rozteč řetězu Typ řetězu Průměr pilníku
1/4" 25A, 25AP 4,0 mm
3/8" (malá – Hobby) 90SG, 90PX 4,5 mm
91P, 91PX, 91VG 91VXL, 91VX, M91VXL, M91VX 4,0 mm
.325" 95VPX 20, 21, 22BPX, 20, 21, 22LPX M20, M21, M22LPX 4,8 mm

Jaký řetěz na pilu

Řetězy s kulatým zubem poskytují vyšší komfort při řezání, čistší řez a pomalejší otupení ostří. Hranaté zuby vynikají vyšší řezným výkonem, ale hrubším řezem, nutností častého a precizního ostření a vyšší zátěž stroje i obsluhy vibracemi. Používají se především v těžbě dřeva, kde je rozhodující rychlost práce.

Jak poznat tupý řetěz na pile

Jak poznat tupý pilový řetěz Správně nabroušený řetěz přiložený k polenu s lištou ve svislém směru, se sám do dřeva zařezává a není třeba tlačit na pilu, a piliny tvoří špony – obdélníčky šířky zubu a délky 5 a více milimetrů.

Jak se pozná tupý řetěz

Jak poznat tupý pilový řetěz Správně nabroušený řetěz přiložený k polenu s lištou ve svislém směru, se sám do dřeva zařezává a není třeba tlačit na pilu, a piliny tvoří špony – obdélníčky šířky zubu a délky 5 a více milimetrů.

Jak dlouho vydrží řetěz na pile

Řetěz by měl vydržet 8–12 broušení.

Čím mazat řetězovou pilu

Jsou dvě řešení – řepkový olej spotřebovat a pro uložení pily použít klasický minerální olej a nebo používat plně syntetické biologicky rychle odbouratelné oleje – třeba CHAINLUBE B 80 plně syntetický biologicky rozložitelný vysoce výkonný olej pro motorové pily, které jsou vysoce teplotně namáhány v dlouhodobém …

Jak nastavit mazání řetězu

Mazání pilového řetězuSpusťte řetězovou pilu.Podržte pilu nad pařezem a zvyšte otáčky motoru.Mazání řetězu funguje správně, pokud na pařezu zůstane olejová čára.

Jaký olej na mazání řetězu kola

Očištěný řetěz doporučujeme mazat klasickým olejem v kapátku (náš oblíbený je Finish Line Cross Country Wet). Nezapomeňte olej nejprve protřepat.

Jak správně používat motorovou pilu

Motorovou pilu drží praváci i leváci stejným způsobem, tedy přední část rukojeti levou rukou a zadní pravou. Při řezání držte pilu pevně za obě rukojeti s palci a prsty proti sobě, palec musí být pod přední rukojetí, aby se snížilo riziko poranění při zpětném vrhu.

Jak napnout řetěz na čtyřkolce

Po sestavení stroje bývá velmi často řetěz přepnutý, je tedy potřeba ho povolit a namazat. Napnutí řetězu nastavíte tak, že povolíte oranžově označené šrouby a zeleně označenými šrouby nastavíte napnutí, následně oranžově označené šrouby zase dotáhnete.

Jak často mazat řetěz

Výrobci uvádí, že při optimálním počasí se řetěz maže jednou za cca 500km, a kompletní čištění a mazání cca po 1500km.

Jak často mazat řetěz na kolo

Údržbu řetězu máte nyní v malíčku, proto si všímejte každého zaskřípání. Mohlo by se jednat o signál, že řetěz potřebuje namazat. A jezdíte-li pravidelně, měli byste řetěz čistit a mazat alespoň jednou za měsíc.

Jak poznat Zadrenou pilu

Jak poznám správné seřízení pily Pokud je pila správně seřízena, startuje bez obtíží. Při volnoběhu nezhasíná, řetěz se neotáčí. Jestliže stisknete plyn, u zahřátého motoru je reakce takřka okamžitá.

Proč nemaže motorová pila

Motorové pily také mají šroub, kterým se reguluje množství maziva. Pokud i tak pila nemaže, může být zanesena lišta. Pokud nepomůže ani seřízení a vyčistění, musí pila odcestovat do servisu. S pilou, která nemaže, zásadně neřežeme, zničili bychom ji.

Jak často napínat řetěz

Ke správné údržbě řetězu neodmyslitelně patří také jeho pravidelné napínání, které doporučujeme kontrolovat po každých cca 500 km. Řetězu neprospívá velké napnutí, neboť kromě samotného řetězu škodí řetězovým kolům i ložiskům. Příliš povolený řetěz zase hrozí sesmeknutím a třeba i následným pádem.

Jak měřit Průvěs řetězu

Mnohem přesnější měření ale je, když je motocykl zatížení jezdcem, který na motorce běžně jezdí. V tomto případě zatížíme a srovnáme všechny tři hlavní osy. Osu zadního kola, kyvné vidlice a předního hnacího kolečka. V bodě udávaném výrobcem pro měření, napněte řetěz tak, aby měl minimální průvěs (cca 20mm).

Jak nejlépe vyčistit řetěz

Asi nejjednodušší a nejčistší metodou, jak si vyčistit řetěz nasazený na kole, je použít pračku řetězu. Je to malý nástroj, který se připevní k řetězu. Je opatřen nádržkou, kterou naplníte vybraným čisticím prostředkem. Když šlapete pedálem dozadu, řetěz prochází otáčejícími se kartáčky v čističi.

Jak správně namazat řetěz

Základní pravidla mazání řetězu

Mazat bychom měli řetěz čistý, zbavený alespoň hrubých nečistot. Ideální je nanést na každý článek jednu až dvě kapky, či pomocí spreje vytvořit lehký film, ten nechat působit přes noc a ráno čistým hadrem setřít zbytky zaschlého maziva s povrchu.

Jak správně nastartovat motorovou pilu

Startování studeného motoru

Startování pily mezi vašima nohama: Zadní rukojeť pily umístěte mezi stehna nad koleny. Přední rukojeť držte pevně vaší levou rukou. Tahejte za rukojeť startovací šňůry vaší pravou rukou. Opakujte pokusy, dokud motor nenaskočí, ale ihned zhasne.

Jak správně napnout řetěz motorové pily

Napínací šroub zpravidla nalezneme na přední straně na těla pily vedle řetězové lišty. Jeho otáčením seřídíme napnutí řetězu a lištu opět pevně dotáhneme. Řetězem můžeme opatrně otočit, abychom se ujistili, že správně sedí v zubech řetězky a nedojde k jeho uvolnění. Po každém řezání bychom pak měli pilu řádně vyčistit.