Jak odstranit koš z plochy Windows 11?

Jak odstranit aplikaci z plochy na PC

Z plochy opravu můžeš jakoukoliv ikonu (zástupce) přesunout do koše nebo ji značit myší a stisknout klávesy Delete.

Jak odstranit ikonu koše

Zobrazení nebo skrytí košeVyberte tlačítko Start  a pak vyberte Nastavení .Vyberte motivypřizpůsobení > > Nastavení ikon na ploše.Zaškrtněte políčko Koš > Použít.
Archiv

Jak odstranit ikonu z plochy

Odstranění ikony aplikace:Na domovské obrazovce stiskněte a podržte ikonu smazaného úkolu. Obr.Přetáhněte ikonu nahoru. Obr.Přetáhněte ji na ikonu popelnice , po otočení na červenou, uvolněte jej odstranit. Obr.

Jak odstranit zástupce z plochy

Jak odebrat ikony

Pokud nechcete na ploše zástupce, klikněte na ikonu a přetáhněte ho do odpadkového koše. Touto akcí odeberete pouze zástupce, nikoli program, na který odkazuje. Můžete také kliknout na ikonu pravým tlačítkem myši a potom kliknutím na Odstranit odebrat zástupce z počítače.

Jak odstranit aplikaci smazanou z plochy

Jak odinstalovat aplikaci která není na plošeOtevřete aplikaci Obchod Google Play .Vpravo nahoře klepněte na ikonu profilu.Klepněte na Spravovat aplikace a zařízení Spravovat.Klepněte na název aplikace, kterou chcete smazat.Klepněte na Odinstalovat.

Jak dát aplikaci na plochu Windows 11

Podržte aplikaci, potom prst zvedněte. Pokud aplikace nabízí zkratky, zobrazí se jejich seznam.Klepněte na zkratku a podržte ji.Přetáhněte zkratku na požadované místo. Zdvihněte prst.

Kde najít koš ve Windows

Vyhledání KošeVyberte Start > Nastavení > Přizpůsobení > Motivy > Nastavení ikon na ploše.Zkontrolujte, že políčko u položky Koš je zaškrtnuté a vyberte OK. Ikona by se měla na ploše zobrazit.

Jak vysypat koš v počítači

Vyprázdnění koše ve Windows 10Najděte na ploše ikonu Koše.Klikněte pravým tlačítkem (nebo stiskněte a podržte) a vyberte Vysypat koš.

Jak odstranit ikony na ploše

Přizpůsobení plochy

Odstranění oblíbené aplikace: Na panelu oblíbených podržte aplikaci, kterou chcete odstranit. Přetáhněte ji do jiné části obrazovky.

Jak srovnat ikony

Všechny ikony a miniaplikace na ploše zorganizujete tak, že položku podržíte, a když se aktivuje režim pro přetahování, umístíte ji jinam. Položky se automaticky zarovnávají k neviditelné mřížce. Ikona zabere pozici jednu, zatímco miniaplikace jich pojme několik.

Jak odstranit šipku u ikony

Jak odstranit šipky z ikony zástupcůSpusťte Editor registru (tlačítko Start-Spustit-regedit.exe)Přejděte do větve HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile a v pravé polovině okna uvidíte, mimo jiné, položku nazvanou IsShortcut.Klikněte nad touto položkou pravým tlačítkem myši a z menu vyberte Odstranit.

Jak odstranit aplikaci

Jak deaktivovat aplikaciOtevřete NastaveníZvolte položku „Aplikace“Zde vyberte aplikaci, kterou chcete deaktivovat a volbu potvrďte.

Jak odstranit kámo

Do hledání na hlavním panelu zadejte Ovládací panely a vyberte ji z výsledků. Vyberte Programy > Programy a funkce. Program, který chcete odebrat, stiskněte a podržte (nebo na něj klikněte pravým tlačítkem) a vyberte Odinstalovat nebo Odinstalovat nebozměnit.

Jak skrýt ikony na ploše Windows 11

Zobrazení nebo skrytí ikon na ploše

Klikněte pravým tlačítkem na plochu (nebo ji stiskněte a podržte), přejděte na Zobrazení a pak zaškrtněte nebo zrušte zaškrtnutí políčka Zobrazit ikony na ploše.

Jak skrýt panel nástrojů

Windows 11Vyberte Start a Nastavení .Vyberte Přizpůsobení . Přejděte dolů a vyberte Hlavní panel .Přejděte dolů na Chování hlavního panelu . Rozbalte možnost a zaškrtněte nebo zrušte zaškrtnutí políčka Automaticky skrýt hlavní panel .

Kde najdu koš Windows 11

Vyhledání KošeVyberte Start > Nastavení > Přizpůsobení > Motivy > Nastavení ikon na ploše.Zkontrolujte, že políčko u položky Koš je zaškrtnuté a vyberte OK. Ikona by se měla na ploše zobrazit.

Kde je Kos ve Windows 11

Koš ve Windows najdete zpravidla na ploše (ikonka koše co se opravdu jmenuje Koš/Recycle bin). Pokud tam není, tak jste si ho možná vypnuli – což najdete v Nastavení/Settings -> Přizpůsobení/Personalization -> Motivy/Themes -> Nastavení ikon na ploše/Desktop icon settings.

Proč nejde vysypat koš

Třetí možnost jak vysypat Koš je k nalezení ve Windows 10 – Nastavení -> Systém -> Úložiště/Storage -> Tento počítač/This PC a tam najdete Dočasné soubory/Temporary files and recycle bin. Stačí otevřít, počkat a mžete vysypat nejenom Koš, ale zbavit se ještě nějakých dalších souborů.

Jak uložit nastavení plochy

TIP: Windows si ukládají rozložení ikon na ploše, samozřejmě že ano. Dělají to ale většinou jenom při odhlášení, což může také znamenat, že o rozložení vás může připravit pád systému. Je dobré vědět, že by mělo stačit minimalizovat okna (nebo alespoň aktivovat ploch) a stisknout F5 – tím dojde k uložení.

Jak vratit ikonu na plochu

Podržte aplikaci, zkratku nebo skupinu. Přetáhněte položku doprava, dokud se nezobrazí prázdná plocha.

Jak odinstalovat program ve Windows 11

Do vyhledávacího pole na hlavním panelu zadejte Ovládací panely a vyberte odpovídající položku z výsledků hledání.Vyberte Programy > Programy a funkce.Program, který chcete odebrat, stiskněte a podržte (nebo na něj klikněte pravým tlačítkem) a vyberte Odinstalovat nebo Odinstalovat nebozměnit.

Jak zakázat aplikaci

Jak zakázat aplikace v Androidu

Chcete-li v telefonu Android zakázat jakoukoli aplikaci, přejděte do Nastavení a najděte Seznam aplikací. V horní roletce vyberte Zobrazit všechny. Kliknutím na libovolnou aplikaci zobrazíte detaily s možností aplikaci Odinstalovat / Zakázat a Vynutit zastavení.

Co to je program kámo

Kamo vám ukáže, které weby se snaží shromažďovat vaše osobní, rodinná, zdravotní či finanční data, a zastaví je. Kamo ve vašem počítači zjistí prohlížeče a všechny je ochrání. Kamo vás zbaví ruční práce související se správou několika prohlížečů.

Jak odstranit Xbox z Windows 10

Když například budete chtít odinstalovat aplikaci Xbox, vložte do Windows PowerShell řádek »Get-AppxPackage *xboxapp* | Remove-AppxPackage« a stiskněte klávesu [Enter]. Proběhne odinstalace aplikace Xbox. Nyní můžete okno Windows PowerShell zavřít.

Kam zmizely ikony z plochy

Zobrazení nebo skrytí ikon na ploše

Klikněte pravým tlačítkem na plochu (nebo ji stiskněte a podržte), přejděte na Zobrazení a pak zaškrtněte nebo zrušte zaškrtnutí políčka Zobrazit ikony na ploše.