Jak opravit oloupanou koženku bundu?

Jak opravit oloupanou koženku

Pokud koženka na nějakém místě praskla, ale vrstva se neodlupuje, můžete trhlinu zacelit speciálním lepidlem na koženku či eko kůži. Poškozené místo stačí jen opatrně podlepit a vrstvu lepidla nanést přímo do praskliny. Lepidla určená na koženku jsou pružná a zajistí pevný spoj i při následném zatížení.
Archiv

Jak se dá opravit koženou bundu

Na kožený povrch, který ztratil svou původní barvu můžete použít renovační Krém na kůži Leather Renovating Balm, tak, jako to udělal náš milý zákazník. Krém okamžitě a jednoduše opraví vzhled vaší kožené bundy. Obsahuje pečující složky, které vyživí suchou ztvrdlou kůži a způsobí její změknutí i zvláčnění.

Jak opravit koženku na gauči

Sada na opravu koženky obsahuje hned několik částí a spočívá v nanášení tenké vrstvy latexové barvy (v potřebném odstínu) na poškozené místo pomocí aplikačního papírku a za působení tepla. Jde o překrytí zničené části novou vrstvou. Latex v tomto případě bude jako záplata na koženku.
Archiv

Jak opravit koženkové křeslo

Pokud nábytek potažený koženkou vlastníte, vyplatí se pořídit speciální opravnou sadu na koženku. S její pomocí lze opravit vytržená, vydrolená a odloupnutá místa. Sada obsahuje barvy a strukturovaný papír.

Jaké lepidlo na koženku

Speciální obuvnické univerzální roztokové lepidlo určené k lepení tvrdého a měkčeného PVC (novodur, koženka), molitanu, Barexu, kůže, pryže a textilu. Prenocel poskytuje velmi pevné a pružné spoje při lepení kůže, gumy, textilu, korku, dřeva, koberců apod.

Jak změkčit umělou kůži

Někdy se stane, že kromě průběžné péče dojde k nutnosti čištění. Postup je stejný, ať už se jedná o koženku a eko kůži v automobilu, na křesle nebo na oblečení. Díky vysoké voděodolnosti lze jednoduše drtivou většinu nečistot setřít hadříkem, houbičkou na nádobí nebo papírovým ubrouskem.

Jak se starat o koženou bundu

Kromě impregnace při zakoupení bundy vám doporučujeme se o ni starat po celou dobu. Vhodné jsou například impregnace ve spreji, které dodají kůži pružnost. Dávejte si také pozor na to, abyste nechali vždy bundu pořádně vyschnout při pokojové teplotě, pokud v ní zmoknete.

Jak zalepit bundu

Látku zkuste co nejvíce vyrovnat, oddělejte krycí folii záplaty a silně přitiskněte k místu, které chcete zalepit, zejména v okrajích záplaty. V chladnějších teplotách záplatu i lepený materiál alespoň rozehřejte v rukou. Ideální je samozřejmě pokojová teplota.

Jak opravit poškrábanou koženou sedačku

Škrábance na kožené sedačce, botách a nábytku potaženém kůží jednoduše odstraníte trochou olivového oleje a měkkým hadříkem. Olej naneste na hadřík a krouživými pohyby ho rozetřete na poškrábaných místech. Nechte pár minut působit. Povrch se zacelí a nadbytečný olej utřete papírovou utěrkou.

Jak lepit koženku

Kaučukové kontaktní lepidlo Tanner´s Bond

Rychleschnoucí kaučukové lepidlo speciálně navrženo pro práci s koženými výrobky. Drží pevně, utěsňuje a lepený spoj zůstává elastický.

Čím se lepí kůže

Speciální lepidlo PATTEX je určené nejen pro lepení kůže, ale i dalších materiálů, kterými jsou třeba guma, korek, plst, tvrdé PVC, měkké pěny, kov a mnoho dalších.

Jak dlouho vydrží koženková bunda

Kožená bunda vyrobená z kvalitních materiálů má opravdu dlouhou dobu životnosti. Risk protržení nebo obnošení je téměř minimální, a proto jak dlouho vydrží záleží hlavně na vás. A pokud vezmete v úvahu, že vám ji někdo opraví -třeba my – tak ji můžete mít téměř celý život.

Jak se starat o umělou kůži

První zásadou je, nevystavovat jej dlouhodobě přímému slunečnímu UV záření a teplotám nad 25 stupňů Celsia. NIKDY nepoužívejte žádné chemické prostředky a impregnační přípravky určené na pravou kůži! Pro běžnou údržbu postačí hadřík navlhčený slabém roztoku mýdla nebo tekutého pracího prášku s neutrálním pH.

Co dělat když barví kůže

V mnoha případech, kdy barva při zvýšené vlhkosti pustí, zničíte si tak i ponožky nebo kalhoty. U silného odbarvení, nezbývá nic jiného než boty reklamovat. V některých případech se musíte obrátit dokonce na spotřebitelskou poradnu nebo právníka. „ to se časem stává, nebo to je normální“ jsou jen výmluvy.

Čím namazat koženou bundu

Na co si dát pozor: Hladká kůže nesmí přeschnout, jinak by mohla popraskat. Pokud jste tedy zmokli, je nutné bundu po schnutí naimpregnovat. Běžně by se měla kožená bunda impregnovat alespoň 2× nebo 3× ročně. V kožených galanteriích zakoupíte impregnaci na kůži nebo můžete použít mastné krémy jako například Indulonu.

Jak opravit nepromokavou bundu

V první řadě je potřeba posoudit mechanické namáhání poškozeného místa. Membrána je zpravidla součástí nějaké vícevrstvé laminace, sama o sobě není základní nosnou/pevnostní vrstvou. Primárně tedy nespojuješ membránu, ale právě základní nosný materiál (nějaký PES nebo PAD většinou, pod spoustou obchodních značek).

Jak opravit roztrženou bundu

Máme pro Vás super tip na transparentní samolepící záplaty Warmpeace, které využijete nejen při opravě roztržené bundy, spacáku nebo stanu. Samolepící opravná sada se hodí i k opravě nafukovací karimatky, vaku na vodu, voděodolného vodáckého pytle, apod.

Co na poškrábanou kůži

Škrábance na kožené sedačce, botách a nábytku potaženém kůží jednoduše odstraníte trochou olivového oleje a měkkým hadříkem. Olej naneste na hadřík a krouživými pohyby ho rozetřete na poškrábaných místech. Nechte pár minut působit. Povrch se zacelí a nadbytečný olej utřete papírovou utěrkou.

Jak spojit kůži

Spojování kůže

Nejpevnější, ale zároveň nejpracnější z nich je sešívání ševcovskou dratví. Sešívat kůži je možné ručně nebo na stroji. Při ručním šití práci usnadní zahnuté jehly. Kůži je také možné spojit kovovými nýty, které se do ní vtloukají kladivem.

Jak se starat o koženkovou bundu

V případě, že se zašpiní a nechcete ji zrovna prát, použijte mýdlovou vodu a hadříky. Nejprve vlhký a potom suchý. Použít můžete i houbičku s nano vlákny. Pokud skvrny nepustí, sáhněte po speciálním čističi, který je určen pro čištění koženky.

Čím impregnovat umělou kůži

Pro impregnaci syntetické kůže použíjte impregnaci SEAX Water Repellent, nebo impregnaci Sigal Aquastop. Kombinujte se zvláčňujícími přípravky jako je SEAX Eccentric Lotion. Důležité je nechat promáčenou obuv vysychat při pokojové teplotě. Veškeré ošetřující prostředky nanašejte pouze na suchou a čistou obuv.

Jak dostat barvu z koženky

Odpověď: Odstranění zaschlé barvy bude velmi problematické, rozpouštědla která jsou schopná barvu rozpustit, odstranit, budou rozpouštět i barvu kůže. zkuste problém konzultovat s firmou gradus ( www.gradus-spol.cz ), která se zabývá čištěním a barvením kůží.

Jak odstranit barvu z kůže

Zubní pasta

Pasta na zuby se hodí pro použití jak na ruce, tak na obličej. Nejlépe se na tuto metodu hodí pasta, která obsahuje drobné částečky, které jemně obrousí pokožku. Trochu pasty naneste na vatový tamponek a potřete jím pleť v místě postižení. Jemně místo masírujte po dobu asi jedné minuty a poté opláchněte.

Jak se zbavit zápachu z koženkové bundy

Pokud bunda zapáchá například po kouři, je dost těžké toto aroma odstranit. Jednou z možností je bundu nechat vyvětrat. Organický zápach se časem sám odvětrá, může to ale trvat i několik dní. Další možností je zavěsit bundu nad teplý radiátor.

Jak prát nepromokavou bundu

Bundy s membránou můžete prát v pračce při teplotě nepřesahující 40°C s použitím programu a pracího prostředku pro jemné praní. Doporučujeme odložit stranou klasické prací prášky a použít tekuté prostředky nebo mýdlové plátky určené pro tyto materiály, které můžete zakoupit v každé prodejně s outdoor a sport oblečením.