Jak opravit zip na riflích?

Jak opravit rozbitý zip na kalhotách

Na opravu nám postačí obyčejné kleště nebo kombinačky. Do pravé ruky uchopíme opravovanou věc a do levé ruky jezdce, kterého kleštěmi lehce zmáčkneme po obou stranách. Vždy mačkáme jen tu užší část jezdce a dáváme pozor, abychom nepoužili moc velkou sílu! (Jinak by se mohlo stát, že plíšek na jezdci praskne.)
Archiv

Jak opravit vypadly zip

Vypárejte zašitý začátek zipu a případně odstřihněte otřepy (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.) Jezdce nasadíte zpět do obou kolejniček tak, aby se zip dal zapínat. Nezapomeňte na obou koncích zip opět zpátky pevně zašít. Po nasazení jezdce můžete zip opětovně zapnout (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Archiv

Jak opravit spodní část zipu

Buď vezmete váš oblíbený kousek ke švadleně, která vám vymění celý zip, nebo se můžete nejprve o opravu pokusit sama. K tomu budete potřebovat pouze malé kleště, kterými zatlačíte spodní část jezdce jemně na zuby zipu, a to na obou stranách. Poté táhněte zipem pomalu nahoru a kontrolujte, zda je srovnaný.
Archiv

Jak opravit zip na spacáku

– nefunkční zip

Nouzově lze jezdce opatrně přimáčknout kleštičkami zhora a zdola. Pokud Vám jezdec v krčku nepraskne (nic horšího se už stát nemůže), je tím problém dočasně vyřešený přibližně do doby, než uživatel vyvine větší sílu na tahátko například ve chvíli kdy se pod jezdce zachytí látka.

Jak nasadit zpátky zip

Z jednoho konce ho rozevřeme, je jedno z jakého. Jezdec si chytneme obloučkem dolů a na jednu stranu navlékneme jezdec na zip. Vždy navlékáme zešikma. Stačí navléknout půl cm od okraje.

Čím namazat plastový zip

WD-40 nejen namaže zipy na zavazadle, ale také zajistí, aby byly chráněny před korozí a tvorbou rzi. Tento přípravek odpuzuje vlhkost a vodu z jakéhokoli povrchu, na který se nanáší. To je důvod, proč je neškodné jakékoli poškození, které mohou zipy na cestách utrpět.

Jak vratit jezdce na zip

Jezdec si chytneme obloučkem dolů a na jednu stranu navlékneme jezdec na zip. Vždy navlékáme zešikma. Stačí navléknout půl cm od okraje. Dále navlékneme (opět zešikma) druhou stranu zipu.

Co dělat když nejde rozepnout zip

Pomůže grafit i mýdlo

Opakovaně přejíždějte tužkou po zoubcích, dokud se na nich nevytvoří vrstvička grafitu. Pak zakývejte jezdcem sem a tam, zip by měl povolit. Pokud tužka nezabere, vytáhněte mýdlo nebo gel na praní. Tuhým či tekutým mýdlem nebo gelem na praní potřete zip a pak se jej pokuste jemně rozepnout.

Čím mazat zip

Přípravek WD-40 nanášejte na zipy u zavazadel, které jsou zapnuté. Uchopte čistou žínku nebo utěrku. Na jeden roh této látky nanesete WD-40 pomocí trysky a vždy dbejte, aby nebylo přípravku příliš. Dále uchopte jednu stranu zipu do látky s přípravkem a přejeďte hadříkem celou délku zipu.

Jak ukončit nekonečný zip

Nekonečné zipy v praxi

Navlečte do jezdce levý okraj zipu. Držte všechny díly v sobě. Položte zip na podložku, zafixujte oba konce tkanice zipu a mírně škubněte jezdcem do zipu. Šup a je to!

Jak vrátit jezdce na zip

Pokud selhaly všechny možné pokusy, jak jezdce zpátky na zip navléknout, zkuste tento malý fígl. Opatrně odcvakněte první (větší) zoubek. Vzniklým prostorem jezdce už snadno navléknete. Nezapomeňte ale místo bez zoubku pořádně zapošít, aby vám jezdec po každém rozepnutí opět nevyjel ven.

Jak vytáhnout látku že zipu

Zámeček se odemyká zatáhnutím za ouško jezdce zipu. Tam tedy pořádně namazat olejem a pakcelý jezdec s tričkem a hrubou silou rozepnout, ale s ohledem na funkci zámku zipu (ne bezmyšlenkovitě trhat a tahat jinými směry). pak to půjde bez poškození možná i trička.

Jak znovu nasadit zip

Pomůže grafit i mýdlo

Někdy se stane, že se vám zip zasekne a nejde s ním pohnout ani na jednu stranu. V tomto případě může pomoci obyčejná tužka s označením hrubosti čílo 2. Obsahuje přírodní mastek a ten vám může pomoci zip znovu rozpohybovat.

Jak vyměnit jezdce na zipu

Oproti výměně celého zipu je zapošití jednoho nového zoubku snadnější. Nebo také můžete jezdec opatrně, lehce kleštěmi roztáhnout a přetáhnout přes horní ukončovací zarážku. To samé zopakujte i s novým jezdcem, poté lehce přimáčkněte kleštěmi a je hotovo.

Jak zabranit Rozjizdeni zipu

Jak předejít rozjíždění poklopce Malý úchyt, za který držíme jezdec zipu, musí vždy směřovat nahoru. Pak se zip nerozjede. Bude-li naopak směřovat dolů, budou se nám kalhoty rozepínat neustále.

Co s rozjíždějícím se zipem

Pokud se Vám tzv. rozjíždí např. na bundě zip (zdrhovadlo), nebo se rozlomí jezdec, není nutné měnit celý zip, ale stačí vyměnit jezdec – je to rychlejší a levnější. Pro výměnu jezdců na zipech je jediná podmínka – zip nesmí mít poškozené nebo chybějící zuby včetně spodního zámku.