Jak ovlivnit PH pochvy?

Jak udržet správné pH v pochvě

Laktobacily po sexu

Po milostných aktivitách se ženám trpícím na časté vaginální záněty a výtoky doporučuje, aby si po sexu zavedly do pochvy čípek či tabletu s obsahem laktobacilů, které pomohou delikátnímu poševnímu prostředí navrátit správné hodnoty pH a tím minimalizovat vznik nežádoucích gynekologických potíží.
Archiv

Jak vyrovnat pH

Zásadní je tedy omezit konzumaci kyselých potravin a nápojů (například i vody s citronem). Na závěr jídla si můžete dát potravinu bohatou na vápník (mléko, sýry, tuky). Zuby si nikdy nečistěte hned po konzumaci kyselých potravin.

Jaké má být pH v pochvě

pH pochvy je obecně kyselé a správně je zhruba mezi hodnotou 3,8 a 4,5. Pokud se toto prostředí vychýlí, ať už do více kyselého nebo naopak zásaditého, může být pochva ženy náchylná k nepříjemným infekcím.

Jak ovlivnit chuť poševního sekretu

Při soudobé vysoké oblibě orálně genitálních aktivit stojí za zmínku skutečnost, že požité jídlo a nápoje ovlivňují také chuť tělesných sekretů. Tedy poševní tekutiny a ejakulátu. Aromatická koření, víno a destiláty působí charakteristické chuťové vjemy. Po klasickém pivu tyto tekutiny nabývají typicky hořké chuti.

Jak dostat laktobacily do pochvy

Laktobacily lze v doplňovat lokálně formou vaginálních tablet, ale také celkově ve formě tobolek.

Jak se zbavit nadměrného výtoku

Pokud máte výtok v pochvě i svědění zevního genitálu, je třeba vždy kromě krému na zevní genitál použít i preparát do pochvy. Na léčbu kvasinkových zánětů můžete použít volně prodejné preparáty Gyno-Pevaryl, Jenamazol, Canesten, Clotrimazol, Candibene a tzv. Tetraborické globule (Globulus cum natrico tetraborico).

Co ovlivňuje pH

Obvyklé hodnoty pH v prostředí

V prostředí je pH reakce dána především poměrem H2CO3 a RCO3. Tedy kyseliny uhličité a solí této kyseliny. Prostředí mohou okyselovat tzv. kyselé deště, při nichž dochází k vymývání oxidů síry, dusíku a halogenů ze vzduchu a vznikají kyseliny.

Co zvyšuje pH

Když je potřeba pH zvýšit, můžete použít uhličitan sodný, tedy sodu, hydroxid sodný nebo louh sodný. Pro snížení pH se používá hydrogensíran sodný nebo kyselina solná.

Jak snížit vlhkost pochvy

– Vyzkoušejte různé vaginální krémy, které mohou snížit vlhkost, účinek je ale ryze individuální. – Vyzkoušejte polohy, při kterých je vagína zúžená a pevněji obepíná penis. – Snažte se naučit stahovat vaginální svaly, to zlepšuje citlivost a pevnost vagíny.

Jak má vypadat zdravá pochva

Za normálního a zdravého stavu je tato poševní tekutina čirá či mléčně bílá, čichově neutrální a nedráždivá (její pH se pohybuje v rozmezí 3,8 – 4,5).

Jak chutná poševní výtok

Zdravý vaginální výtok je bělavě mléčný až lehce nažloutlý a má mírně kyselý zápach. Jeho konkrétní podoba a množství se ale liší i v průběhu menstruačního cyklu. Rozdílná může být jak textura, tak i konzistence, vůně a celkové množství.

Jak zvýšit vlhkost pochvy

Svoji pozornost upněte zejména na zvýšenou konzumaci potravin s vysokým obsahem mastných kyselin, které mohou pomoci s tvorbou vaginální lubrikace. K tomu zvyšte příjem tekutin. Pro podporu vlhkosti pochvy je důležitá také dostatečná hydratace organismu. Před sexuálním stykem si vždy dopřejte předehru.

Jak poznat špatný výtok

Všímejte si změn! Mezi příznaky poševní či jakékoliv jiné gynekologické infekce patří změna množství výtoku (ta však nemusí být nijak zásadní), změna jeho barvy (žlutý, žlutozelený, zelený či našedlý), změna konzistence (hustý, hrudkovitý či naopak výrazně vodnatý) a změna vůně, resp. zápachu.

Co snižuje pH

Pro snížení pH se používá hydrogensíran sodný (granulát).

Co je neutralni pH

pH = 7 má roztok přesně neutrální. Hodnoty nižší než 7 charakterizují zvyšující se kyselost a hodnoty vyšší než 7 naopak zásaditost.

Co způsobuje vysoké pH

Vysoké pH způsobuje vápenaté usazeniny, zákaly vody, snižuje účinnost chloru, dráždí oči. Hodnota pH výrazně ovlivňuje rozpustnost a účinek použitých dezinfekčních přípravků.

Jak se zbavit vlhkosti při sexu

– Vyzkoušejte různé vaginální krémy, které mohou snížit vlhkost, účinek je ale ryze individuální. – Vyzkoušejte polohy, při kterých je vagína zúžená a pevněji obepíná penis. – Snažte se naučit stahovat vaginální svaly, to zlepšuje citlivost a pevnost vagíny.

Jak vypadá normální výtok

Průhledný, mléčný, lehce bílý výtok bez zápachu – ničeho se nelekejte, jedná se o normální fyziologický jev.

Jak se zbavit zápachu z pochvy

Mytí Pravidelná hygiena je při vaginálním zápachu velmi důležitá, ale není radno ji příliš přehánět. Nepoužívejte žádné sprchové gely ani prostředky s barvami či silnou parfemací. Místo toho zkuste na mytí okolí pochvy použít jemné mýdlo a vodu.

Co znamená bílý Vytok při sexu

Přitom situace je právě opačná. Čirý či bělavý výtok bez dalších, zpravidla nepříjemných, projevů (jako je zápach, svrbění, pálení, pocit plnosti, aj.) poukazuje na zdravou a správně fungující poševní sliznici a je jedním z důležitých faktorů pro příjemný pohlavní styk, potažmo pro početí potomka.

Jak vypadá zdravý výtok

Průhledný, mléčný, lehce bílý výtok bez zápachu – ničeho se nelekejte, jedná se o normální fyziologický jev. Zbarvený výtok – bílý, zelený nebo žlutý, který má spíš hrudkovitou nebo tvarohovitou konzistenci a je provázen nepříjemným svěděním a pálením.

Proč nejsem při sexu vlhká

Proč jste málo vlhká

Dochází k němu především v období menopauzy, kdy přirozeným vlivem stárnutí ubývá množství ženského hormonu estrogenu. „Úbytek estrogenu má mnoho dopadů na ženský organismus. Mimo jiné způsobuje ztenčování stěn a sliznice pochvy, která se vysušuje, ztrácí pružnost a schopnost lubrikace.

Jak být víc vlhká

Lubrikační gely

Pokud vás trápí nedostatečné zvlhčení během milování, doporučuje se použít lubrikační gel. Za nás doporučujeme lubrikační gely Good Clean Love, které jsou zdravou alternativou k běžným lubrikačním gelům – více informací najdete v článku Lubrikační gel: Ano

Jak vypadá hlen po oplodnění

Nejplodnější je žena tehdy, když má hlen konzistenci jakoby surového vaječného bílku. Tento plodný hlen se natahuje, je čirý, bez jakéhokoliv zápachu. Krátce po ovulaci se hlen opět začne zahušťovat a mění i barvu z čirého na bílý a z bílého na žlutý, až nakonec úplně zmizí.

Jak má vypadat normální výtok

Jak běžný vaginální výtok poznat

Průhledný, mléčný, lehce bílý výtok bez zápachu – ničeho se nelekejte, jedná se o normální fyziologický jev.