Jak přestěhovat venkovní kočku?

Co potřebuje venkovní kočka

Chcete-li v zimě chovat kočky venku, měli byste pro ně mít vždy otevřenou cestu do tepla v bytě. Nejjednodušší způsob, jak toto vyřešit, jsou kočičí dvířka. Vaše venkovní kočka se tak může sama rozhodnout, kdy má dost sněhu a ledu. Koťata a starší kočky by měly zůstat uvnitř a zimu přestát na teplém místě.
Archiv

Jak udržet kočku na zahradě

Stejně jako psi, ani kočky nemají rády vůni citrusových plodů. Taková vůně na ně působí odpudivě. Nesnášejí ani vůni octa, takže toho můžete v zahradě plně využít. Díky kůře z citronů a pomerančů nebo rozlitému octu můžete kočky udržet v uctivé vzdálenosti od vašich opečovávaných záhonků.

Jak dlouho si kočka zvyká na nový domov

Když budete chtít, aby kočka chodila i ven, počkejte s tím alespoň tři týdny . Jestli ji pustíte ven dřív, než si zvykne a neuvědomí si, že nové místo je její nový domov, může se pokusit najít svůj starý domov a ujít při tom i několik desítek až stovek kilometrů.
Archiv

Jak odehnat kočky ze zahrady

kočky nemají rády ostré a intenzivní vůně. Zmapujte místa na zahradě, kde se nezvaní návštěvníci vyskytují a umístěte kolem nich jablečný ocet, černý pepř nebo česnek. Do země můžete zahrabat dokonce celé stroužky česneku. Silná vůně kočky odpudí a tato místa je již nebudou lákat k dalším návštěvám.

Jak dlouho žije kočka venkovní

V průměru se dnes kočky dožívají 10 až 15 let, přičemž kočky žijící venku obvykle žijí kratší dobu. Důvodem je, že se mohou venku snáze zranit nebo nakazit nějakou nemocí. Za seniory jsou považovány kočky od 10 let věku.

Kdy nechat kočku venku

Pokud přinesené kotě necháte na zahradě, neví kde je a proč tam je. Pokud je to úplně maličké kotě, cítí se opuštěně a bude hledat mámu a sourozence – tady připomínáme, že koťata lze od matek odebírat až ve 12 týdnech života, nařizuje to zákon (č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání).

Kde spí venkovní kočky

Aby měly kde spát

Venkovní kočky běžně venku spí i během mrazivých dní. Pro snazší život jim připravte na chráněné místo polystyrenové boudičky, nejlépe vystlané senem, kde jim bude příjemně a zabrání v případném prochladnutí během déletrvajícího spánku, který je běžný především ve dnech, kdy sněží nebo prší.

Kdy nechat kotě venku

Po přeočkování zhruba ve čtyřech měsících můžete kotě pustit pod dohledem ven.

Jak daleko se vrati kočka domů

V roce 1922 publikovala profesorka Frances Herricková studii nazvanou „Homing Powers of the Cat“. V ní oddělila kočičí matku od jejích koťat a zjistila, že kočka dokázala sedmkrát najít cestu zpět k potomstvu ze vzdálenosti od jedné do čtyř mil.

Jak si získat důvěru u kočky

Pro budování důvěry vyžijte krmení, pamlsky a hry. Aby se kočka cítila dobře, je důležité nechat ji samotnou určit tempo, jak a kdy se k vám přiblíží a začne s vámi navazovat bližší kontakt. Nabízejte jí společné hry a něco na zub, ale počkejte, až kočka udělá první krok. Když vyjde z úkrytu, hned ji neberte do náruče.

Jak se zbavit koček na pozemku

Odpuzující repelenty s vůní citrusů

Kočky mají lepší čichové vlastnosti než lidé, díky tomu jsou mnohem citlivější na silné vůně, zejména citrusové. Citrusové éterické oleje, jako je pomeranč, citron nebo citronová tráva, vám pomohu přirozeně vyhnat kočky jak z vnitřních, tak i vnějších prostor.

Jak odlákat kočku

Kočky obvykle nesnáší vůni citrusů. Pokud tedy máte problém s tím, že vám na záhony lezou kočky, může být pro vás řešením nasypat okolo záhonů kůru od pomerančů, limetek, grapefruitů a dalších citrusů. Jde navíc o bezpečné a netoxické řešení, které kočkám udělá prostor nežádoucím.

Jak se počítají roky u koček

Dvouleté zvíře je považováno za dospělé a je srovnáváno s člověkem, kterému je 24 let. V pozdějších obdobích života kočky je již přepočet konstantní – každý další rok života kočky odpovídá čtyřem lidským rokům. To znamená, že tříletá kočka má 28 let lidského života a desetiletá kočka odpovídá člověku ve věku 56 let.

Jak poznat že je kočka stará

Častým znakem stáří u koček je šedobílé zbarvení srsti, zejména kolem hlavy. Matnější srst, která ztrácí svůj lesk, často značí pokročilý věk kočky. Kvůli stáří také často vypadá srst koček plstnatě, protože kočky již nemohou ve stáří provádět dostatečnou péči o svou srst.

Jak vzít kočku ven

Zapněte postroj, prozatím bez vodítka. Nechte kočku se v postroji procházet, aby si na něj zvykla, a nešetřete odměnami. Pokračujte v tom několik dní, aby se kočka začala těšit, když postroj uvidí. Nyní můžete připnout i vodítko a za pomoci pamlsku nebo hračky voďte kočku po místnosti.

Jak najit kočku co utekla

Hledejte v okolí

Kočka se bojí pohybu přes volné prostranství a pokud někam šla, tak podél zdi nebo mezi auty. Dívejte se po okolí po vhodných skrýších, nebojte se kleknout, koukat pod auta). Kočka má hlavu 15cm nad zemí a bude hledat skrýš, kam se dá vlézt či zapadnout.

Jak si zlepšit vztah s kočkou

5 tipů, jak navázat vztah s plachou kočkouNa kočku nespěchejte. Pokud jste si osvojili plachou kočičku, netlačte na ni a snahy o kontakt neuspěchejte.Vytvořte doma správné prostředíPřipravte si kočičí pochoutky.Mluvte klidně a vlídně, vsaďte na vůněHrajte si.

Jak správně zvedat kočku

Ale pozor, než si ji dáte na ruku, je mnohem lepší zvedat ji oběma rukama (jednou v podpaží a jednou pod bříškem), aby se cítila bezpečně. Kočky mají rády pocit podpěry a stability, příjemný je jim i lehký tlak.

Co dělat s toulavou kočkou

Správně bychom ji měli vyfotit a rozeslat do útulků = nahlásit (policii, úřad – vyvěsí na své úřední desce …) či na k tomu určených místech vyvěsit plakát – v místě nálezu kočky. Podle občanského zákoníku, kde kočka není věc (2014), totiž zvíře ještě 2 měsíce náleží bývalému majiteli.

Co voní kočkám

Levandule, máta i pampeliška

Bylin, které kočkám voní, je ale daleko více. Patří mezi ně například levandule lékařská, máta peprná, řebříček obecný, heřmánek pravý, měsíček lékařský a také plátky poupat růží.

Jakou vůní nesnáší kočky

Kočky mají lepší čichové vlastnosti než lidé, díky tomu jsou mnohem citlivější na silné vůně, zejména citrusové. Citrusové éterické oleje, jako je pomeranč, citron nebo citronová tráva, vám pomohu přirozeně vyhnat kočky jak z vnitřních, tak i vnějších prostor.

Jak si Vymazlit kočku

Kdykoliv se k vám kočka přiblíží, lehce jí pohlaďte po těle. Jakmile vám dá najevo, že se jí to líbí, pomalu hlazení stupňujte a nechte jí samu, aby si řekla, kdy už to stačí. Nikdy kočku nenuťte, aby držela a nechala se hladit, když sama nechce.

Jak dlouho žije kočka doma

Kočky žijící divoce se dožívají v průměru 3–5 let, zatímco doma chované kastrované kočky až 15 let. Guinnessova kniha rekordů uznává jako nejstarší kočku Creme Puff, která se narodila 3. srpna 1967 a dožila se 38 let.

Kdy se Kockam mění barva očí

Oči se koťátkům pomalu otvírají mezi 10 – 14 dny po narození. Poznávacím znamením všech koťátek je modrá barva očí, všechna koťátka se totiž rodí s modrýma očima a většinou do 12 týdnů získají svou stálou barvu očí.

Kdy kočku pustit ven

Po přeočkování zhruba ve čtyřech měsících můžete kotě pustit pod dohledem ven.