Jak poslat Word?

Jak poslat dokument ve Wordu

Sdílení a spolupráce ve Wordu pro WindowsVyberte Sdílet. Nebo vyberte soubor > sdílet.Vyberte, s kým chcete soubor sdílet, z rozevíracího seznamu nebo zadejte jméno či e-mailovou adresu.V případě potřeby přidejte zprávu a pak vyberte Odeslat. Máte k dispozici další možnosti:
Archiv

Jak poslat dokument přes email

Poslání přílohy z Disku GoogleOtevřete Gmail na počítači.Klikněte na Nová zpráva.Klikněte na ikonu Disku Google .Vyberte soubory, které chcete přiložit.Dole vyberte, jak chcete soubor poslat:Klikněte na Vložit.

Jak se vkládají přílohy do Wordu

Vložení souboruVyberte Vložit > objekt.Vyberte Vytvořit ze souboru.Vyberte Procházet a přejděte na soubor, který chcete použít.Vyberte Vložit.Vyberte Zobrazit jako ikonu a pak vyberte OK.
Archiv

Jak poslat sdílený soubor

Možnost 2:V počítači přejděte na Disk Google.Klikněte pravým tlačítkem na soubor, který chcete sdílet s chatovacím prostorem.Klikněte na Získat odkaz Kopírovat odkaz Hotovo.Přejděte do Google Chatu.Vyberte chatovací prostor, se kterým chcete soubor sdílet.Do pole pro zprávu vložte zkopírovaný odkaz.

Jak přeformátovat dokument

Převod souborů aplikace Word do formátu PDFKlikněte na tlačítko Vybrat soubor výše nebo přetáhněte dokument aplikace Word do zóny pro přetažení.Vyberte soubor RTF, TXT, DOCX nebo DOC, který chcete převést do formátu PDF.Acrobat během chvilky soubor automaticky převede.

Jak sdílet dokumenty

Sdílení s návštěvníkyNa počítači se přihlaste k pracovnímu nebo školnímu účtu.Přejděte na Disk Google, Dokumenty, Tabulky nebo Prezentace.Klikněte na soubor, který chcete sdílet.Klikněte na Sdílet .V sekci „Sdílet s lidmi a skupinami“ zadejte e-mailovou adresu, se kterou chcete sdílet, a stiskněte klávesu Enter.

Jak poslat email z Wordu

Odeslání dokumentu v textu e-mailové zprávyOtevřete soubor, který chcete odeslat.Na panelu nástrojů Rychlý přístup klikněte na příkaz Poslat poštou, abyste otevřeli e-mailovou zprávu.Zadejte aliasy příjemců, v případě potřeby upravte předmět a text zprávy a potom klikněte na tlačítko Odeslat.

Jak naskenovat dokument a poslat emailem

Domácí režim:Klepněte na záložku Skenování.Vyberte Typ dokumentu a Velikost skenování.Klikněte na Skenování.Naskenovaný obrázek se zobrazí v prohlížeči snímků. Potvrďte a upravte (v případě potřeby) naskenovaný obrázek.Klikněte na Odeslat e-mail.Zobrazí se dialogové okno Odeslat e-mail .

Jak spojit Word dokumenty do jednoho

Klikněte na Revize > Porovnat > Sloučit. Vedle Originální dokument klikněte na šipku a potom vyberte dokument, který obsahuje sloučené změny.

Co patří do příloh

Přílohami mohou být jakékoli materiály, které mají přímou souvislost s vlastní prací. Zpravidla jde o větší obrázky, tabulky, grafy nebo protokoly z výzkumu. Pro rozhodnutí, zda např. tabulku zařadit do textu nebo do přílohy by měla sloužit tato otázka: Nakolik je tato tabulka (graf, obrázek…)

Jak vytvořit sdílený dokument ve Wordu

Sdílení dokumentuV pravém horním rohu nad pásem karet klikněte na Sdílet > Sdílet.Pokud jste to ještě neudělali, uložte svůj dokument na OneDrive.Zadejte e-mailové adresy lidí, se kterými chcete sdílet obsah, a vyberte oprávnění, která chcete povolit.Pokud chcete, napište zprávu a vyberte Odeslat.

Jak poslat soubor

Cloudová úložiště, jako je iCloud Mail Drop, OneDrive a Disk Google, jsou vynikajícími způsoby, jak posílat velké soubory e-mailem. Pokud potřebujete odeslat vysoce kvalitní grafiku, videa, prezentace, data nebo další soubory, cloudová řešení vám umožní nahrát je do cloudové služby.

Jak převést soubor Word do PDF

Dokument můžete převést do PDF pomocí Wordu, PowerPointu a OneNotu pro web.Vyberte Soubor > Tisk > Tisk (v PowerPointu vyberete jeden ze tří formátů).V rozevírací nabídce v části Tiskárna vyberte Uložit jako PDF a pak vyberte Uložit.

Jak převést sken do Wordu

V Word umístěte kurzor na místo, kam chcete vložit naskenovaný obrázek, a na kartě Vložení na pásu karet klikněte na Obrázky. V dialogovém okně vyberte naskenovaný obrázek a klikněte na Vložit.

Jak sdílet soubor online

Stačí kliknout pravým tlačítkem myši na soubor nebo složku ve vaší OneDrive složce na počítači a vybrat Sdílet OneDrive odkaz. Tím zkopírujete do vaší schránky odkaz, který pak můžete vložit kamkoli, kde ho chcete poslat.

Jak sdílet soubory mezi počítači

Klikněte pravým tlačítkem na soubor (nebo ho dlouze stiskněte) a pak vyberte Zobrazit další možnosti > Povolit přístup k > Konkrétní lidé. Vyberte uživatele v síti, se kterými chcete soubor sdílet, nebo výběrem možnosti Všichni udělte všem uživatelům v síti přístup k souboru.

Kde je ve Wordu upravit dokument

Pokud chcete v dokumentu provést změny, vyberte v pravém horním rohu možnost Upravit dokument > Upravit. Pokud dokument vytvořil někdo jiný, nemusí úpravy povolit. Můžete přejít na Soubor > Uložit jako, uložit ho pod jiným názvem a upravit nový dokument. Nebo můžete požádat vlastníka dokumentu, aby povolil úpravy.

Jak si poslat email

Poslání zprávyNa počítači otevřete Gmail.Vlevo nahoře klikněte na Napsat e-mail.Do pole Komu zadejte příjemce. Příjemce můžete také přidat: Do polí Kopie a Skrytá kopie.Přidejte předmět.Napište text zprávy.V dolní části stránky klikněte na Odeslat.

Jak naskenovat a poslat dokument

Naskenování dokumentuSpusťte aplikaci Disk Google .Vpravo dole klepněte na ikonu plus .Klepněte na Naskenovat .Vyfoťte dokument, který chcete naskenovat. Upravte oblast skenování: Klepněte na Oříznout .Vytvořte vlastní název nebo vyberte navrhovaný.Hotový dokument uložte klepnutím na ikonu zaškrtnutí .

Jak naskenovat papir do emailu

Domácí režim:Klepněte na záložku Skenování.Vyberte Typ dokumentu a Velikost skenování.Klikněte na Skenování.Naskenovaný obrázek se zobrazí v prohlížeči snímků. Potvrďte a upravte (v případě potřeby) naskenovaný obrázek.Klikněte na Odeslat e-mail.Zobrazí se dialogové okno Odeslat e-mail .

Jak sloučit dokumenty

Sloučení souborů PDFKlikněte výše na tlačítko Vybrat soubor nebo přetáhněte soubory do zóny pro přetažení.Vyberte soubory, které chcete sloučit pomocí nástroje aplikace Acrobat pro sloučení PDF.V případě potřeby změňte pořadí souborů.Klikněte na tlačítko Sloučit soubory.

Jak porovnat dokumenty ve Wordu

Porovnání dvou verzí dokumentuOtevřete jednu ze dvou verzí dokumentu, které chcete porovnat.V nabídce Revize vyberte Porovnat dokumenty.V seznamu Původní dokument vyberte původní dokument.V seznamu Revidovaný dokument přejděte na druhou verzi dokumentu a pak vyberte OK.

Jak označit přílohu ve Wordu

Ve skupinovém rámečku ovládací prvky klikněte na Soubor jako příloha. Pokud chcete k ovládacímu prvku přidat popisek, napište nad nebo nalevo od ovládacího prvku text a pak dvojtečku (:).

Jak se dělá seznam příloh ve Wordu

Vytvoření automatického seznamu je následně velice jednoduché. Umístěte kurzor na místo, kam chcete seznam vložit. Na kartě Reference, panel Titulky, vyberte možnost Vložit seznam obrázků. Otevře se vám dialogové okno Seznam obrázků, kde můžete upravit způsob vložení seznamu (například vodící znaky apod.).

Jak vytvořit sdílený soubor

Určete, s kým chcete obsah sdíletPřejděte na Disk Google.Klikněte na složku, kterou chcete sdílet.Vyberte možnost Sdílet .Zadejte e-mailovou adresu nebo skupinu Google, s níž chcete složku sdílet.Pokud chcete určit, jakou roli budou mít uživatelé vaší složky, vyberte Čtenář, Komentátor nebo Editor.