Jak prodloužit výdrž baterie Iphone?

Jak prodlouzit vydrz baterie u iPhonu

Bez ohledu na to, jak zařízení používáš, můžeš baterii šetřit dvěma jednoduchými způsoby: uprav jas obrazovky a používej Wi‑Fi. Pokud chceš prodloužit výdrž baterie, ztlum jas obrazovky nebo zapni automatický jas.
Archiv

Jak udrzet dobrou kondici baterie

Aktualizuj systém a aplikace. Obecně platí, že aktualizace aplikací a celého systému opravují chyby, vylepšují výkon celého zařízení a optimalizují výdrž baterie a zefektivňují její využití. Každá další aktualizace systému totiž opravuje chyby reportované přímo uživateli chytrých zařízení.
Archiv

Jak rychle klesa kondice baterie iPhone

Optimalizované nabíjení si zapamatuje, kdy iPhone obvykle nabíjíte a zastaví nabíjení před obvyklým vytažením iPhonu z nabíječky, aby nedocházelo k rozpínání kapacity baterie. Upozornění: indikátor kondice baterie je pouze informativní. Společnost Apple doporučuje baterii vyměnit, pokud kondice klesne po 80-85%.

Jak zvýšit výdrž baterie

Výběr nastavení s nižší spotřebou baterieNastavit, aby se obrazovka vypínala rychleji.Snížit jas obrazovky.Nastavit automatické změny jasu.Vypnout zvuky a vibrace klávesnice.Omezit aplikace, které způsobují vysoké využití baterie.Zapnout funkci Adaptivní baterie.Smazat nepoužívané účty.Zapněte tmavý motiv.

Jak zabranit rychlemu Vybijeni

Většina z nich je jednoduchá a funguje pro telefony, notebooky, chytré hodinky či tablety.Upravte jas displeje.Zkraťte dobu pro zhasnutí displeje.Vypněte Wi-Fi, Bluetooth i GPS.Vypněte nepoužívané funkce.Používejte úspornější aplikace.Upravte nastavení mobilního hotspotu.Nastavte si tmavý režim.

Po jaké době měnit iPhone

Pokud má 100 %, je nová. Při poklesu pod 80 % už je doporučováno jí vyměnit. Když ale bude například 90 %, můžete pocítit, že iPhone už budete nabíjet častěji. Vše, co je nad 80 %, je na vás.

Kdy je potreba vymenit baterii v iPhone

Obecně je doporučováno navštívit iPhone servis, dojde-li k poklesu mezi 85–80 %. Setkal jsem se ale i s případy, že maximální kapacita baterie byla nad 90 %, ale iPhone vydržel nabitý maximálně dvě hodiny. Druhou indicií, kterou byste rozhodně neměli zanedbávat, je předčasné vypínání iPhonu.

Jak dlouho vydrží baterie v iPhone

Pokud vybijete telefon na 75 % a nabijete znovu do 100 %, tak za 4 dny spotřebujete 1 cyklus. Apple uvádí, že originální baterie do iPhone by měly vydržet min 500 cyklů. Většinou se setkáváme s výdrží mezi 500 až 1 000 cykly.

Jak kalibrovat baterii v iPhone

Kalibraci zahájíte tím, že kompletně vybijete baterii – můžete k tomu využít normální používání telefonu kdy ho nebudete nabíjet jako obvykle. Poté co se váš telefon vypne pro nedostatek kapacity baterie musíte několik hodin počkat (stačit by měly tři, ale delší doba je lepší) aby se baterie zcela vybila.

Co zere baterii iPhone

Jak zkontrolovat využití baterie

Když klepnete na jedno z časových období nad grafem aktivity (Posledních 24 hodin nebo Posledních [X] dní), uvidíte, které aplikace přispěly k využití baterie během tohoto časového období, a podíl baterie spotřebovaný aplikací.

Jak často nabíjet iPhone

Kolik nabíjecích cyklů zbývá vašemu telefonu

Nabíjecí cyklus se načítá postupně. Pokud vybijete telefon na 75 % a nabijete znovu do 100 %, tak za 4 dny spotřebujete 1 cyklus. Apple uvádí, že originální baterie do iPhone by měly vydržet min 500 cyklů. Většinou se setkáváme s výdrží mezi 500 až 1 000 cykly.

Jak otestovat baterii v iPhone

Kontrola technického stavu baterie v iPhonu

Přejděte do Nastavení > Baterie a klepněte na volbu Stav baterie a nabíjení. iPhone zobrazí informace o kapacitě baterie, špičkovém výkonu a o tom, jestli baterie potřebuje servis.

Který iPhone má nejlepší baterii

iPhony 14 Pro a 14 Pro Max jsou tedy momentálně tím nejlepším, co si z hlediska výdrže baterie můžete pořídit.

Jak restartovat baterii v iPhone

Jak kalibrovat baterii iPhoneVybijte iPhone tak, že se sám vypne v důsledku nízkého stavu baterie.Připojte iPhone ke klasické nabíječce a nechte jej nabít na 100%.Odpojte iPhone od nabíječky a restartujte přístroje podržením tlačítka sleep a home button do chvíle, dokud se telefon nerestartuje.

Co znamená kondice baterie

Po nainstalování aplikace ji stačí otevřít a po kliknutí na záložku Zdraví (Health) můžete zkontrolovat stav vaší baterie. Aplikace vám kromě toho nabídne i další informace, a to včetně aktuální maximální kapacity (čili kolik procent z původní kapacity lze ještě opravdu využívat) či odhadovaného času do vybití.

Jak optimalizovat baterií iPhone

Optimalizované nabíjení baterie se zapne automaticky po nastavení iPhonu nebo po aktualizaci na iOS 13 a novější. Pokud tuto funkci chcete vypnout, přejděte do Nastavení > Baterie > Kondice baterie a nabíjení a vypněte volbu Optimalizované nabíjení baterie.

Jak resetovat baterii iPhone

Jak kalibrovat baterii iPhoneVybijte iPhone tak, že se sám vypne v důsledku nízkého stavu baterie.Připojte iPhone ke klasické nabíječce a nechte jej nabít na 100%.Odpojte iPhone od nabíječky a restartujte přístroje podržením tlačítka sleep a home button do chvíle, dokud se telefon nerestartuje.

Jaký iPhone si koupit v roce 2023

Pak je to pro mě jednoduché a doporučím iPhone 14 Pro Max. Vybral jsem to největší a to nejlepší, co (zatím) lze pořídit. Píšu zatím, protože v roce 2023 je očekávaným nástupcem řady iPhone 14 nový model a to iPhone 15, možná iPhone 15 Ultra.

Jaký iPhone pro začátečníky

Výkon je dostačující pro všechny běžné úkony, které od smartphonu očekává průměrný uživatel. Zaměřte se na modely iPhone 13 mini, iPhone 12 mini nebo iPhone SE 2022. Pokud na iPhonu hodně pracujete nebo fotíte/natáčíte, zvolte větší verzi Plus nebo Pro Max.

Jak dlouho vydrží baterie iPhone

Pokud vybijete telefon na 75 % a nabijete znovu do 100 %, tak za 4 dny spotřebujete 1 cyklus. Apple uvádí, že originální baterie do iPhone by měly vydržet min 500 cyklů. Většinou se setkáváme s výdrží mezi 500 až 1 000 cykly. 500 cyklů odpovídá cca 2 letem provozu a 10-20 % kondice baterie.

Jaký je nejlevnější iPhone

Aktuálně nejlevnějším produktem v této kategorii je iPhone Xr 64GB bílá, který stojí 10 790 Kč vč. DPH.

Jaký levný iPhone

Telefony řady iPhone 13 a 13 mini jsou těmi nejlepšími levnějšími smartphony od Applu. Jedná se o přímé nástupce iPhonů 12 a 12 mini z předloňského roku, kteří posouvají laťku této řady ještě výše.

Jaký iPhone se vyplatí koupit 2023

Pak je to pro mě jednoduché a doporučím iPhone 14 Pro Max. Vybral jsem to největší a to nejlepší, co (zatím) lze pořídit. Píšu zatím, protože v roce 2023 je očekávaným nástupcem řady iPhone 14 nový model a to iPhone 15, možná iPhone 15 Ultra.

Jaký je nejnovejsi iPhone

iPhone 14 a iPhone 14 Plus.

Který iPhone je nejlepší

Nejlepší iPhony dle srovnání

Varianta výběru Vzhled a název
Vítěz srovnání Apple iPhone 14 Pro Max 512 GB Přečíst recenzi
Nejlepší cena-výkon Apple iPhone 14 Pro 256 GB Přečíst recenzi
Pro nenáročné Apple iPhone 13 mini 128GB Přečíst recenzi
Výhodnější koupě Apple iPhone 13 Pro Max 1TB Přečíst recenzi