Jak prát Nahrivaci deku?

Jak prát vyhřívanou deku

Postup při praní:

1) Deku nejdříve odtažením pojistky směrem nahoru odpojte od přívodní šňůry. 2) Perte v ruce při teplotě max. 40 °C. 3) Po vyprání deku důkladně vymáchejte ve vlažné vodě.
ArchivPodobné

Jak vyprat deku v pračce

Deku perte samostatně bez dalšího prádla. Na pračce zvolte prací program pro ruční praní, jemné textilie nebo vlnu (podle složení vaší deky). Obzvlášť důležité je používat přípravky, které jsou určené na konkrétní typ vlákna. Například na vlněnou deku jsou to ty s obsahem lanolinu.

Jak prát deku z mikrovlákna

Povlečení vyrobené z polyesteru, jako je mikrovlákno, mikroplyš a mikfroflanel, stačí vyprat na 30 °C. Materiál je totiž sám o sobě hypoalergenní a má skvělé antibakteriální schopnosti. Praní na více než 60 °C už opravdu není potřeba.

Jak funguje vyhřívaná deka

Vyhřívaná deka do postele zahřeje jednu až dvě osoby, nebo pouze konkrétní část těla. Vyhřívaná podložka je ideální pro vyhřátí postele. Některé lze upevnit přímo na matraci nebo použít na židli. Vyhřívaná bota poskytne rychlý, hřejivý komfort pro vaše chodidla a spodní část nohy.
Archiv

Jak čistit elektrickou deku

Nejdříve je proto nutné namořit elektrickou peřinku do vodní lázně s pracím gelem, a to nejlépe v umyvadle. Teplota vody by neměla přesáhnout 30 stupňů. Peřinku tu nechte cirka 15 minut odmočit a pak ji přemístěte do pračky.

Jak používat elektrickou dečku

Víceúčelovou elektrickou dečku můžete používat vleže na břicho nebo na záda, zároveň lze dečku používat na prohřátí rukou nebo nohou. k dispozici v jednoduchém nebo dvojitém formátu, rychle se zahřívají a umožňují regulaci tepla na třech různých teplotních úrovních.

Na jakou teplotu prát deku

Deku perte podle návodu na štítku, který většinou předepisuje teplotu praní 30 nebo 40 stupňů. Při praní používejte tekutý prací prostředek a při výběru pracího prostředku na vlněnou přikrývku dbejte na to, aby se jednalo o prací prostředek vhodný na vlnu.

Jak často prát deku

Z delší dobu neprané deky či lůžkoviny se stává oblíbené místo bakterií a mikrobů. To platí o to více, když do postele nebo pod deku pouštíte domácí mazlíčky. Mikroplyšovou deku byste proto měli prát průměrně jednou za 7-14 dní v době, kdy ji často používáte. Lázeň jí dopřejte také po zimní sezoně.

Jak vybrat elektrickou deku

Velmi důležité je zaměřit se i na délku přívodního kabelu. Velmi důležitá je i bezpečnost. Kvalitní elektrická deka musí mít bezpečnostní pojistku, která ohřev vypne v případě přehřívání výrobku. Elektrické deky je nutné nějakým způsobem udržovat, také způsob údržby byste si měli zjistit dopředu.

Jak se pere elektrická dečka

Nejdříve je proto nutné namořit elektrickou peřinku do vodní lázně s pracím gelem, a to nejlépe v umyvadle. Teplota vody by neměla přesáhnout 30 stupňů. Peřinku tu nechte cirka 15 minut odmočit a pak ji přemístěte do pračky.

Jak prát ovčí deku

Jak tedy vyprat vlněnou deku v ruce Napusťte do vany vlažnou vodu maximálně do 30°C a kápněte do ní trochu pracího gelu na vlnu. Deku ve vodě několikrát promáchněte a nechte odmočit. Poté ji vymáchejte v čisté vodě (opět pozor na teplotu vody).

Na jaký program sušit peřiny

V zájmu optimálního sušení nastavte speciální program pro vlnu. Pokud vaše sušička nemá program na vlnu, nastavte dlouhý cyklus při střední teplotě a použijte kuličky pro sušení, aby bylo po vysušení všechno jemné, nadýchané a voňavé. Ze sušičky nevybírejte oblečení, které není 100% suché.

Jak prát deku z vlny

Pokud budete deku prát, vždy používejte tekuté prostředky určené na vlnu. V případě nouze postačí i jemný šampon na vlasy, nejlépe dětský – zkrátka takový, co je bez chemie a přísad. Nikdy nepřidávejte aviváž, ovečky ji také nepotřebují.

Jak vyčistit ovčí kůži

Klasická ovčí kůže se srstí 5 – 7 cm. Údržba: ovčí kožešinu pouze jednou za čas vykartáčujte vyčesávacím hřebenem nebo kartáčem, v žádném případě kožešinu neperte v pračce nebo nenamáčejte zadní stranu kožešiny. Kůži můžete vyklepat i ve sněhu, ale né v mokrém – nejlepší je prašan.

Jak sušit péřovou deku

Nastavte sušičku na teplotu mezi 30°C a 60 °C na 40 až 60 minut. Pokud je bunda po prvním sušení stále vlhká, postup opakujte, dokud není zcela suchá. Pak svou bundu nechte na 24 hodin zcela uschnout na ramínku.

Jak sušit deku v sušičce

V sušičce přikrývku/polštář sušte spolu s dvěma či třemi tenisovými míčky nebo s míčky určenými do sušičky. Tenisové míčky náplň rovnoměrně rozloží a přikrývky a polštáře tak budou krásně nadýchané. Při sušení přikrývku každých 15-20 min vyndejte ze sušičky a protřepejte.

Jak prát deku z Puffy

Pletací příze, která Vás zahřeje jak v zimním období, tak v chladné noci. Dopřejte si ten luxus a upleťte si teplou šálu, čepici či deku v originálním provedení. Příze je vhodná pro dospělé i pro děti. Doporučujeme prát ručně na 40°C, nesmí se bělit, nežehlit, sušit v rozprostřené vodorovné poloze.

Jak vysušit kůži

S tím však souvisí další důležité pravidlo – kůži je nutno sušit pomalu! Pokud tedy například s koženým batohem zmoknete nebo je vlhký po čištění, vyvarujte se sušení například u radiátoru. Ideální je nechat kůži přirozeně vyschnout při pokojové teplotě.

Jak vyčistit péřovou deku

Perte je samostatně, do bubnu pračky můžete přidat i tenisový míček, který peřinu krásně načechrá. Pračku vždy nastavte pouze jemný cyklus praní při teplotě vody maximálně do 30°C. Vyšší teplota by mohla péřovou deku poškodit. Zapomeňte na obyčejné prací prostředky či aviváž, ty by totiž peří odmastily a znehodnotily.

Na jaký program prát peří

Ideální je praní v ruce či pračce při 30 až 40°C. Samozřejmostí je zvláštní program a speciální prací prostředek – ideálně přímo pro peří, jako je Fibertec Down Wash.

Co se nesmí sušit v sušičce

Co nesmí do sušičkyplavky a elastické stahovací prádlo.silonové punčocháče.tenisky a boty s lepenými podrážkami (ostatní obuv ANO pouze v případě, že je sušička na tyto účely vybavená speciálním košem)vlněné či kašmírové oblečenítextilní a jiné hračky.kabelky.

Na jaký program prát peřiny

Praní peří v domácí pračce

Peří perte na speciální, pro tento účel vytvořený program. Pokud ho vaše pračka nemá, využijte program na jemné prádlo s teplotou do 40 °C a sáhněte po pracím prostředku přímo na peří.

Jak prát piknikovou deku

Deka má vespod hliníkovou fólii k tepelným a proti-vlhkostním účelům. Deka se dá prát v pračce při teplotě 30°C.

Jak obnovit starou kůži

Syntetický olej vhodný pro starožitný nábytek, veterány i staré kožené kabáty. Starší vyschlá kůže se nejprve musí ošetřit tímto olejem, dokud se měkkost nenavrátí. Postup se může zopakovat i několikrát. Po úplném zaschnutí doporučujeme ještě povrch ošetřit Sloním tukem nebo klasickým Včelím voskem.

Co je nejlepší na cisteni kůže

Při každém úklidu povrch setřete čistým měkkým hadříkem namočeným ve vodě s trochou rozpuštěného obyčejného mýdla. Pořiďte si třeba to s jelenem. Hadr by měl být čistě bílý, barevný by mohl kůži obarvit. Nepoužívejte žádné saponáty ani prací prostředky.