Jak rozebrat pípu?

Čím vyčistit pípu

Správná údržba je při používání výčepního zařízení zkrátka základ. Na sanitaci potřebujete sanitační sud s vodou, sanitační přípravek, mycí kartáč na kohout a na narážeč, klíč na kohouty, kýbl a případně i sanitační kuličky. Naplňte sanitační soudek vodou, uzavřete ho a narazte na něj narážeč.
Archiv

Jak Sanitovat pípu

proplach vodou minimálně po každém použití, chemická sanitace při denním použití minimálně 1x za 14 dnů při příležitostném použití výčepního zařízení přímo úměrně k tomu. Doporučujeme minimálně 4x za sezónu při pravidelném proplachu vodou.
Archiv

Jak propláchnout výčepní zařízení

Sanitace výčepního zařízení

Nejprve nalijeme do sudu vodu a do ní přilijeme sanitační roztok, do nápojové hadice vložíme sanitační kuličky, zapojíme a natlakujeme soustavu a následně propláchneme. Tento roztok je potřeba nechat ve výčepním zařízení nějakou dobu působit.

Jak spravne nastavit pípu

Správné nastavení průtoku piva

Nastavením páčky do horní polohy je průtok minimální, nastavením páčky do spodní polohy je naopak průtok maximální. Pokud budete pivo točit velkým průtokem, vždy Vám vypění. Doporučujeme tedy začínat v minimální poloze a postupně přidávat.

Jak správně narazit sud

Jak správně narazit sud

Narážecí hlava typu Bajonet se nasadí na uzávěr, po směru hodinových ručiček se zacvakne a páčkou zajistí. A je naraženo. Snad ještě jednodušší je to v případě plochých narážečů (žehliček). Ten se prostě nasadí na uzávěr a opět páčkou zajistí.

Jak často čistit pivní trubky

Pivní trubky, narážecí hlavy a výčepní kohouty doporučujeme pročistit chemickou a mechanickou cestou minimálně 1x za 14 dnů. Odborníkovi, který sanitaci provádí, zabere kompletní čištění jednoho vedení asi 15 až 30 minut. Záleží ovšem na počtu stáčených nápojů a délce vedení.

Proč je na pivu pěna

Pokud vám pěna spadne už pár minut poté, co vám pivo přistálo na stole, je něco špatně. Když za to nemůže špatně umytá sklenice, je chyba v teplotě. Pivo by mělo mít kolem šesti stupňů a na podobnou teplotu má být vychlazená i sklenice.

Jak dlouho vydrží sud piva

Záleží velmi na typu tlakování. Pokud tlakujete pivo vzduchem, sud vydrží naražený pouze 2-3 dny, poté už pivo ztrácí chuť. Pokud ale tlakujete pivo plynem CO2 nebo Biogonem, vydrží naražené i 3 týdny.

Jak propláchnout pípu vodou

Nejprve odšroubujeme hlavici sanitačního soudku, do soudku nalijete čistou vodu. Našroubujte zpět hlavici na sanitační sud, narazte do ní naražeč a natlakujte stejným způsobem, jako když narážíte sud s nápojem. Otevřte páku pivního kohoutu a nechte otevřenou, dokud z kohoutu nezačné téci čistá voda.

Jak Proplachnout trubky

Gumový zvon bývá jako první po ruce a mnohdy k vyřešení problému stačí. Ucpěte otvor špuntem, napusťte trochu vody, mokrým hadrem ucpěte přepadový otvor (vpusť), odšpuntujte a přiložte zvon tak, aby neunikal vzduch. Pumpováním vznikne podtlak, který trubky uvolní.

Jak spravne Cepovat

Jak správně čepovatupustíme pěnu.přiložíme půllitr a pod úhlem 45° začneme čepovat pěnu.ponoříme kohout pod pěnu a otevřeme kohout naplno.se zvyšujícím se množstvím načepovaného piva postupně sklo narovnáváme.po zavření kohoutu nenecháváme zbytečně dokapat zbytky pěny.

Jak se říká pivu bez pěny

Právě kapák, tedy pivo, které se dolévá ze zbytků, na první pohled vypadá podobně jako takzvaný čochtan, ale co se týče chuti, tak je mezi nimi velký rozdíl. Čochtan je sytivé pivo bez pěny s pořádným řízem – obsahuje přírodní oxid uhličitý.

Jak se pozná zkažené pivo

Bublinky na skle

Pivo není šumivý nápoj, takže bublinky v něm nemají své místo. Pokud v pivu běhají bublinky po skle, může to být známka například špatně umyté sklenice. Nečistota pivo úplně ničí. Kromě bublinek poznáte nečistotu například tak, že pěna nezanechává zasychající mapy na vnitřní straně skla.

Jak vyčistit chlazeni

Okruh chlazení naplňte čistou vodou a přilijte připravený roztok kyseliny citrónové v teplé vodě. Spusťte motor a projeďte jen pár kilometrů. V tento moment začne chladicí okruh silně tlakovat a voda chlazení se zakalí, jelikož se začne rozpouštět vodní kámen. S menšími přestávkami projíždějte auto půl dne.

Jak na Ucpany drez

Vše vyřeší jedlá soda a ocet

Stačí, když do sifonu umyvadla nasypete půl šálku jedlé sody a zalijete ji šálkem (nejlépe horkého) octa. Chvíli počkejte, než opadne pěna, a nakonec výlevku důkladně propláchněte proudem horké vody. Pokud je to potřeba, celý proces zopakujte. Uvidíte, že ucpaný odpad bude rázem minulostí.

Jak vyčistit odpad ve sprše

Čištění odpadu ve sprše je poměrně jednoduché a v mnohém se neliší například od čištění odtoku ve vaně. To nejjednodušší co opět můžete zkusit, je čištění chemickou cestou. Tedy sáhnout po hydroxidu sodném nebo nějakém jiném prostředku (jedlé sodě, octu atd.). Vyzkoušet můžete také gumový zvon.

Co to znamená když pivo Kroužkuje

kroužky, což je menší množství čerstvě rozkvašené mladiny. Kroužkování je totiž název jedné fáze hlavního kvašení na spilce.

Jak se říká malému pivu

Vznikl v dobách, kdy výčepní před každým čepováním nového sudu zkoušeli kvalitu piva ve sklepích. Je to fakticky malé pivo v půllitru. Pivo má bohatou pěnu a zároveň si zachovává všechny své nejlepší vlastnosti.

Co znamená že pivo Krouzkuje

Pivo na čepu musí mít teplotu 6 až 9 stupňů Celsia, stejně tak i sklenice, která musí být čistá a mokrá a v takovém případě pivo „kroužkuje“. Pokud se ve sklenici odráží pěna od okrajů doprostřed sklenice, je sklo mastné, ve špatně umytém půllitru pěna neulpívá na stěnách a pivo nekroužkuje.

Jak využít staré pivo

Tady je sedm tipů a triků na jeho netradiční využití.Pivní past na slimáky. Žerou vás, protože žerou vaši pracně vypěstovanou zeleninu.Vyleštěte stůl.Nablýskejte i jemné kovy.Vydrhněte kohoutky.Pivní lázeň pro váš trávník.Hmyz vykažte na zápražíRozprašte rez.

Co se stane s pivem po expiraci

Všeobecně platí, že čím je pivo v lahvi déle, tím se zhoršují jeho chuťové vlastnosti. Toto se samozřejmě netýká piv jako Vintage Ale, piv, která jsou určena k archivaci a která jsou vyráběna tak, aby mohla v lahvi ještě dlouhá léta kvasit, zrát a pozitivně měnit svoji chuť.

Jak Proplachnout chladici systém

Použití proplachu chladící soustavy:

Nechejte motor běžet po dobu 10 minut na volnoběh. Vypněte motor a nechejte zchladnout (nevypouštějte kapalinu dokud je motor zahřátý!). Poté chladící kapalinu vypusťte a systém propláchněte čistou vodou. Po propláchnutí nalijte novou chladící kapalinu.

Proč Bubla v odpadu

Typicky se jedná o odpadovou trubku, která má příliš malý spád, případně ještě malý průměr. Zde je řešení jediné, výměna trubky a její případné větší svažování (pokud je to možné). Druhým důvodem je zanesení přepadu odtoku z vany, umyvadla nebo dřezu. Pokud se tak stane, dochází zpravidla k bublání po odtečení vody.

Jak se zbavit vlasů v odpadu

Z domácích zásob vyzkoušejte použití soli, kypřícího prášku či jedlé soli v kombinaci s octem a horkou vodou. Pozor však, stejně jako hydroxid sodný i tato varianta po zalití horkou vodou prská. Instalatérské péro na odpad. Jeho použití je vhodné až tehdy, pokud je problém příliš hluboko.

Jak rozebrat sprchový kout

Demontáž starého sprchového koutu

Před započetím prací uzavřete hlavní rozvod vody a následně odstraňte starou zástěnu či dveře a sprchovou vaničku. Povrch stěn i podlahy, kde se můžou nacházet zbytky lepidla, je třeba řádně očistit a všechny nečistoty odstranit, aby nové lepidlo drželo.