Jak se čistí kožešina?

Jak vyčistit kožíšek

Pokud chcete docílit na kožešině většího lesku, potřete ji hadříkem namočeným v octu. Jestliže máte doma světlé kožešiny s velmi tenkou a pružnou kůží, můžete takový produkt dokonce velmi opatrně vyprat v mýdlových vločkách. Kožešinu v nich vymáchejte, ale po vytažení rozhodně neždímejte.
Archiv

Jak doma vyčistit ovčí kožešinu

Klasická ovčí kůže se srstí 5 – 7 cm. Údržba: ovčí kožešinu pouze jednou za čas vykartáčujte vyčesávacím hřebenem nebo kartáčem, v žádném případě kožešinu neperte v pračce nebo nenamáčejte zadní stranu kožešiny. Kůži můžete vyklepat i ve sněhu, ale né v mokrém – nejlepší je prašan.
Archiv

Jak vyčistit kožíšek v bundě

Kožené výrobky nikdy nepereme! Když dojde k znečištění hladké kůže, stačí nečistoty odstranit hadříkem jemně namočeným v mýdlové vodě (hadřík hodně vyždímat). Jestliže se jedná o kůži broušenou (nubuk, semiš, štípenku) doporučujeme vykartáčovat nečistotu krepovým kartáčkem.

Jak vyprat pravou kožešinu

Dodržte teplotu vody do 40°C a použijte k praní opět buď tekutý prací prostředek na vlnu nebo lanolinový čistící prostředek, který zajistí větší vláčnost kůže. Po vyprání vymáchejte důkladně v teplé vodě opět do teploty 40°C a pak pečlivě vyždímejte ručně nebo ve ždímačce.

Jak prát kožešiny

Voda na kožešinu nepatří.

Zasněženou nebo mírně zmoklou kožešinu lehce vyklepejte a nechte volně uschnout při pokojové teplotě. Trocha vody tedy nevadí, ale kožešina by neměla zcela promoknout a už vůbec se nesmí prát v pračce. Pokud by se vám přesto něco takového stalo, platí to samé.

Jak vyprat kožené boty

Ani kožené boty nikdy nedávejte do pračky. Nejdříve je vyčistěte mokrým hadříkem. Tím odstraníte největší nečistoty. Poté použijte speciální přípravky na kůži a nakonec boty naimpregnujte.

Jak se zbavit zápachu z ovčí kůže

Prakticky jedinou možností, jak se smradu zbavit, je nechat kůži pořádně vyvětrat. Pokud je příčinou nelibé vůně špatný proces činění, podle některých doporučení je nutné nechat kůži na vzduchu až několik měsíců.

Jak doma vyčistit koženou bundu

Kožená bunda ani jiné oblečení z kůže nepatří do pračky. Musíte ho jemně čistit v ruce, ale dejte pozor na to, jak moc kůži namáčíte, jelikož kůže špatně snáší vodu a hrozí popraskání. Na čištění použijte vlažnou vodu a mýdlo. Mýdlovou vodu nanášejte pomocí hadříku a jemně otírejte.

Jak cistit Kozenkovou bundu

Na čištění ideálně použijte vlažný mýdlový roztok, který budete na bundu jemně nanášet houbičkou nebo hadříkem, dávejte pozor na to, aby se bunda moc nenamáčela. Poté nechte bundu pořádně uschnout a následně ji promažte speciálním balzámem. Také nezapomeňte koženou bundu 2–3x ročně impregnovat a promazávat.

Jak se čistí kůže

Při každém úklidu povrch setřete čistým měkkým hadříkem namočeným ve vodě s trochou rozpuštěného obyčejného mýdla. Pořiďte si třeba to s jelenem. Hadr by měl být čistě bílý, barevný by mohl kůži obarvit. Nepoužívejte žádné saponáty ani prací prostředky.

Jak se pere ovčí vlna

Vlna je výjimečný materiál, který má mimo jiné samočistící vlastnosti, takže ji můžete prát minimálně a vydrží dlouho jako nová. Vlna nemá ráda vodu a už vůbec ne teplou vodu. Vlněné produkty většinou stačí nechat vyvětrat nebo je můžete prát (ideálně) ručně do 30 stupňů.

Jak ozivit umelou Kozesinu

Nechte umělou kožešinu namočenou asi 15 až 20 minut a poté ji několikrát důkladně opláchněte studenou vodou. Na poslední vymáchání můžete do vody přidat aviváž, například Silan.

Jak vyčistit umělou kožešinu

Do lavoru nebo kbelíčku vlažnou vodu s trochou prášku na praní a pěkně v ruce vyprat. Trvá to chvilenku a nemusíte mít obavy o poniceni kožešiny.

Jak prát kožené boty v pračce

Plátěnky či textilní tenisky (poradíme vám pár skvělých kousků do 500 Kč) by praní zvládnout mohly, ale do pračky nepatří boty kožené, semišové nebo goratexové, zničili byste je. Kůži a semiš můžete omýt maximálně speciálním mýdlem. Pronikání nečistot do kůže zabrání impregnace.

Jak prát Air Max

Můžu boty vyprat v pračce Nike nedoporučuje prát boty v pračce. Správné ruční mytí je nejlepší způsob, jak zajistit, že se boty při čištění nepoškodí. Jemné materiály na botách se mohou během pracího cyklu poškodit a teplo sušičky může boty zdeformovat.

Čím ošetřit kůži

Své kožené výrobky chraňte před přílišným promočením. Kůže nemá ráda rychlé změny vlhkosti. Když už se Vám kožený výrobek náhodou namočí, nikdy ho nedávejte vyschnout na radiátor, či na přímé slunce. Kůže by pak velmi rychle vyschla, ztvrdla a popraskala a pak už se s tím ve většině případů nedá nic dělat.

Jak odstranit plíseň z kožené bundy

Zasaženou část oděvu nejprve ponořte na jednu hodinu do roztoku vody a přípravku Leder Fixativ. Následně celý oděv vyperte shodně s instrukcemi v přípravku na praní kůže Leder & Fell Waschkonzentrat. Leder Fixativ dokonale ničí veškeré plísně a prací přípravek odstraní nečistoty a zápach.

Jak doma vycistit koženou bundu

Kožená bunda ani jiné oblečení z kůže nepatří do pračky. Musíte ho jemně čistit v ruce, ale dejte pozor na to, jak moc kůži namáčíte, jelikož kůže špatně snáší vodu a hrozí popraskání. Na čištění použijte vlažnou vodu a mýdlo. Mýdlovou vodu nanášejte pomocí hadříku a jemně otírejte.

Co je nejlepší na čištění kůže

Při každém úklidu povrch setřete čistým měkkým hadříkem namočeným ve vodě s trochou rozpuštěného obyčejného mýdla. Pořiďte si třeba to s jelenem. Hadr by měl být čistě bílý, barevný by mohl kůži obarvit. Nepoužívejte žádné saponáty ani prací prostředky.

Jak se starat o kožené batohy

Postačí běžná údržba koženého zboží. Jednou až dvakrát ročně odstraňte suchým nebo mírně navlhčeným hadříkem nečistoty z povrchu a kožený výrobek ošetřete balzámem na kůži.

Jak prát 100% vlnu

Vlněné oblečení perte vždy obrácené naruby. Nepoužívejte agresivní prací prostředky, „biologické“ přípravky s obsahem enzymů nebo prostředky s bělidly. Nejlépe uděláte, když si koupíte speciální prostředek na vlnu. Svetry složte do skříně na pevnou polici, abyste je ochránili před natahováním.

Jak se starat o ovčí kůži

Pravá ovčí kožešina je díky obsahu lanolinu silně samočistící. Doporučujeme kožešinu občas vytřepat, pročesat drátěným kartáčem. Jednou ročně, v případě možnosti, vyklepat na sněhu vlasem dolů, při tomto je nutné zabránit styku spodní usně s vlhkostí. Nikdy nevystavovat na přímém slunci.

Jak ošetřit kožešinu

Nejdříve doporučujeme kožešinu důkladně vysát nebo vyklepat. Poté problematická místa přetřeme vlhkým hadříkem, který jsme namočili v roztoku vody a přípravku na čištění ovčích kožešin. Na českém trhu se nechá zakoupit například LANOLIN WOOL BALSAM. Ovčí kůži prospívá, když vlnu důkladně pročešeme.

Jak vyčistit kožené boty

Namočte hadřík nebo kartáč a dejte na něj trochu mýdla. Jemně otírejte povrch vaší kožené obuvi. Použijte Combi Foam – protřepejte tubu, aplikujte na obuv a poté měkčí stranou kartáče jemně, krouživými pohyby, obuv otírejte. Kartáč použijte i na odstranění špíny ve švech obuvi.

Jak prát kožené tenisky

Praní podle specifického materiálu tenisek

Kožené boty můžete jednoduše otřít vlhkým hadříkem. Pokud je špína větší a takové čištění nepomůže, doporučujeme speciální mýdlo na kůži. Boty předtím určitě nezapomeňte naimpregnovat. Prostředky na čištění seženete v kožené galanterii nebo v prodejnách s obuví.