Jak se jmenuje nejdelší řeka Afriky?

Která je nejdelší řeka na světě

Seznam nejdelších řek

Řeka Délka (km)
1. Amazonka – Ucayali a její přítoky 7 062
2. Nil – Bílý Nil – Kagera 6 650
3. Jang-c'-ťiang 6 300
4. Mississippi – Missouri 6 275

Jak se jmenuje nejdelší řeka v Asii

Čínský veletok Jang-c' se potýká s rekordně nízkými srážkami. V povodí nejdelší asijské řeky totiž pršelo nejméně za posledních 50 let.

Jaká je nejdelší řeka v Americe

Mississippi (anglicky Mississippi River v jazyce místních indiánů „Velká řeka“) je nejdelší řeka Severní Ameriky a jedna z nejdelších řek na světě, která protéká Spojenými státy americkými od severu k jihu a ústí do Mexického zálivu.

Jaká je nejdelší evropská řeka

Veletok Volha je nejdelší a nejvodnatější řekou Evropy. Od pramene u vesnice Volgoverchovje ve Valdajské vrchovině v Tverské oblasti až po ústí do Kaspického moře měří 3534 km.

Jaká je nejdelší řeka v Německu

Tabulka řek

Poř. Řeka Délka v Německu (km)
1. Rýn 865
2. Labe 727
3. Dunaj 647
4. Mohan 524

Co je to Murray

Murray (anglicky: Murray River) je největší řeka v Austrálii. Tvoří hranici států Nový Jižní Wales a Victoria a protéká státem Jižní Austrálie. Je dlouhá 2570 km. Od pramenů Darlingu to je 3750 km.

Jaká je druhá nejdelší řeka v Evropě

Dunaj je druhou nejdelší evropskou řekou. Pramení v německém pohoří Schwarzwald, ústí do Černého moře. Délka toku činí 2811 km. Dunaj protéká deseti státy, z nichž ve čtyřech na něm leží hlavní města.

Jak se jmenuje nejdelší a Nejvodnatější řeka světa

Amazonka je nejdelší a nejvodnatější řeka světa.

Kam se vlévá řeka Mississippi

Byli jste zde Podělte se o vaši zkušenost

délka: 3 766 km
rozloha povodí: 2 981 000 km²
počátek vodního toku: Lake Itasca
ústí do: Mexický záliv

Jaká je nejdelší řeka v Rusku

Tabulka řek

Poř. Řeka Délka (km)
1. Lena 4400
2. Ob 3650
3. Volha 3531
4. Jenisej 3487

Jaká je nejdelší řeka v Rakousku

Geografie Rakouska
Nejvyšší bod Großglockner (3 798 m n. m.)
Nejnižší bod Neziderské jezero (114 m n. m.)
Nejdelší řeka Dunaj (357 500 m)
Rozloha 83 858 km²

Která řeka teče v Berlíně

Spréva (německy Spree, hornolužickosrbsky Sprjewja) je řeka ve východním Německu (Sasko, Braniborsko, Berlín), která na dvou místech krátce protéká i územím Česka (ve Šluknovském výběžku). Spréva je 375,3 km dlouhá a její povodí má plochu 9 858 km². Protéká Berlínem a je největším přítokem řeky Havoly.

Jaká je nejdelší řeka Austrálie

Řeka Murray je nejdelší řeka Austrálie na 2, 508 km, Twin město rozkládající se na hranici řeky Murray NSW a Victoria. stock fotografie …

Kam se vlévá řeka Murray

Byli jste zde Podělte se o vaši zkušenost

délka: 2 508 km
rozloha povodí: 1 061 469 km²
počátek vodního toku: Australské Alpy
ústí do: Indický oceán

Kde se nachází řeka Rio Grande

Rio Grande (španělsky Río Bravo del Norte) je řeka na jihozápadě Severní Ameriky v USA (státy Colorado, Nové Mexiko, Texas) a Mexiku (státy Chihuahua, Coahuila, Tamaulipas), přičemž na středním a dolním toku od města El Paso je řekou hraniční. Je 2880 km dlouhá. Povodí má rozlohu 570 000 km².

Jak se jmenuje Nejvodnatější řeka Ruska

Největší řeky

Největšími veletoky jsou řeky Ob, Jenisej a Lena, které protékají Sibiří a vlévají se do Severního ledového oceánu, a dále řeka Amur, která se vlévá do Tichého oceánu. V evropské části je nejvodnatější Volha, která je zároveň nejdelší i nejvodnatější řekou Evropy.

Kam se vlévá řeka Volha

Celkem je v deltě téměř 500 ramen, průtoků a mělkých říček. Deltou se vlévá do Kaspického moře, přičemž ústí leží 28 m pod úrovní světového oceánu, takže celkový spád činí 256 m.

Jaká je nejdelší řeka na Slovensku

Významným přítokem Dunaje je Váh – nejdelší slovenská řeka. Váh vzniká soutokem Bílého a Černého Váhu v Podtatranské kotlině a ústí do Dunaje jako jeho největší levostranný přítok.

Kam se vlévá Darling

Byli jste zde Podělte se o vaši zkušenost

pojmenováno po: Ralph Darling
délka: 1 472 km
rozloha povodí: 710 000 km²
ústí do: Murray

Kde teče řeka Colorado

Její tok měří přes 2 740 km, pramení ve Skalistých horách ve státě Colorado a ústí do Kalifornského zálivu v Mexiku. Je zdrojem života pro vyprahlé oblasti na západě USA. Protéká dvěma zeměmi, sedmi státy v USA a Mexiku a devíti národními parky.

Kam ústí řeky Paraná

Río de la PlataParaná / ÚstíRío de la Plata je rozlehlý estuár rozkládající se při východním pobřeží Jižní Ameriky. Do Atlantiku se zde společně vlévají dvě významné jihoamerické řeky – Paraná a Uruguay. Río de la Plata tvoří přirozenou hranici mezi státy Argentina a Uruguay. Wikipedie

Která řeka teče přes Moskvu

Město leží v průměrné nadmořské výšce 156 metrů v kopcovité krajině mezi řekami Volhou a Okou, na řece Moskvě, přítoku Oky, která se následně vlévá do Volhy. Řeka Moskva protéká územím města v meandrech ve směru severozápad-jihovýchod v délce asi 80 km, má od 120 do 200 metrů našíř.

Jak je široká řeka Dněpr

Zprava do něj vtékají přítoky Berezina, Pripjať, Ros a Ingulec, zleva pak Sož, Desna, Psjol, Vorskla a Samara. Šířka Dněpru se pohybuje mezi 300 až 500 metry, hloubka mezi 3 až 5 metry.

Jak je široká řeka Volha

Jen kousek od pramene má Volha už všechny znaky velké mohutné řeky. Ze severu obtéká Moskvu, teče zhruba na východ, v historickém městě Tver pak už má šířku dvě stě metrů a je splavná pro menší lodě.

Jaké je město na řece Váh

Čierný váh (je to umístěna na přítoku Čierný váh), Liptovská Mara, Bešeňová, Orava (nachází se na přítoku, řece Oravě), Tvrdošín (také Orava), Krpeľany, Sučany, Lipovec, Žilina, Hričov, Mikšová, Považská Bystrica, Nosice (Priehrada mládeže), Ladce, Ilava, Dubnica nad Váhom, Trenčín, Kostolná, Nové Mesto nad Váhom, …