Jak se líčit postup?

Co potřebuji na líčení

Make-up, krém, korektor na oči s rozjasňovačem, pudr, tvářenku, stíny na obočí a řasenku. Všechny tyto produkty můžete nakoupit v běžné drogerii. Zeptejte se prodavaček, zda by vám mohly nějakou kosmetiku přímo doporučit. Asi nejzásadnější je volba správného odstínu make-upu a korektoru na oči s rozjasňovačem.
Archiv

Jak se přirozeně nalíčit

„Módní jsou velmi přirozené, ideálně širší obočí, sjednocená pleť a perfektně vykreslené syté rty, oči jen s jemnou řasenkou a béžovými stíny,“ radí vizážistka Simona Bártová, která tvrdí, že i minimalistický makeup vyžaduje svoje. Intenzitu denního líčení doporučuje testovat na mužském okolí.

Jak nalíčit oči aby vypadaly větší

Vyberte si světlé oční linky (v bílém nebo světle růžovém odstínu) a aplikujte je podél vnitřní linie řas. Díky světlé barvě budou vaše oči vypadat větší a navíc zamaskujete potenciální zarudlost. Pro extra efekt naneste podél horní linie řas černé linky. Delší řasy = opticky větší oči.

Jak zvýraznit modré oči

Žádoucího zvýraznění u modrých očí dosáhnete i pouhou řasenkou a stínem v přírodních tónech, jako je meruňková, smetanová, béžová, bronzová a světle růžová. Mezi výrazné barvy, kterými jednoznačně zaujmete, patří fialová, tmavě hnědá, švestková.
Archiv

Jak si nanést tvářenku

Jak tvářenku správně nanášet

Práškovou tvářenku byste měla nanášet větším štětcem (jen o něco menším, než je ten na pudr) a lehce jím pleť přetřít, aby byl tón barvy lehký a vzdušný. I zde platí – čím méně, tím více. Při silném nánosu tvářenky byste mohla nechtěně vypadat příliš uměle, takže pleť jen lehce poprašte.

Jak se nalíčit bez make-upu

Stačí použít BB krém, který pleť rozzáří, a speciální oční krém, jenž pomocí pigmentů a speciálních světlo odrážejících částeček umí zamaskovat vrásky a kruhy pod očima. Takové krémy navíc většinou pleť i vyhlazují, takže se světlo mnohem lépe odráží a pleť na pohled vypadá mladší a svěží.

Jak se nalíčit bez make upu

Stačí použít BB krém, který pleť rozzáří, a speciální oční krém, jenž pomocí pigmentů a speciálních světlo odrážejících částeček umí zamaskovat vrásky a kruhy pod očima. Takové krémy navíc většinou pleť i vyhlazují, takže se světlo mnohem lépe odráží a pleť na pohled vypadá mladší a svěží.

Jak si dávat tvářenku

Kam si správně nanést tvářenku

Vtáhněte ústa dovnitř, aby vám vynikly lícní kosti a ty jemně přetřete tvářenkou. "Při tvarování obličeje pomocí tvářenky v zásadě platí, že čím je tvář širší, tím svisleji je potřeba barvu nanášet a naopak, čím je tvář užší, tím vodorovněji ji nanášíme," říká Simona Klučiarovská.

Jak rozzářit oči

Pokud chcete svůj pohled zvýraznit a rozzářit, chce to KONTRAST. Zapomeňte tedy na tón v tónu. A to zejména u modrých a zelených očí, kdy by monochromní stíny potlačily jejich přirozenou barvu. – Modré oči: Jejich krásu zvýrazní měděné, zlaté, béžové a dokonce oranžové stíny.

Jak se líčit když mám spadla víčka

Očím s přepadlým víčkem sluší jemnné kouřové líčení. Po nanesení světlého očního stínu si proto vemte do ruky střední odstín a ten naneste na nadočnicový oblouk. Postupujte přes převislé víčko směrem ven od oka ke spánkům. Do vnějšího koutku oka pak použijte tmavý stín, díky tomu se oko opticky zvedne.

Co se hodí k modrým očím

Modré oči. Máte-li pronikavě modré oči, budou nejlépe ladit se světlými odstíny. Vaše oči budou výrazněji působit v kombinaci s chladnými blond odstíny, jako je slonovinová nebo blond s fialovým odstínem. Naopak se vyhněte jasným zlatým odstínům či oranžové, ty nebudou vypadat dobře.

Co se hodí k zeleným očím

K zeleným očím se nejlépe hodí především hnědé tóny a to nejen u očních stínů. Také oční linky v hnědé barvě hezky zvýrazní zelené oči a podtrhnou jejich přirozený vzhled. Při volbě očních stínů se řiďte také aktuálním ročním obdobím. K létu se hodí výrazné barvy: tóny žluté a křiklavě zelené oči rozjasní.

Co je to bronzer

Bronzer ke konturování obličeje neodmyslitelně patří. Tento tmavý pudr nanášíme na místa, která si přejeme upozadit nebo je chceme opticky zeštíhlit. Díky němu bude navíc vaše pleť působit zdravější a opálenější. Myslete také na to, jak máte odstín pleti a tomu přizpůsobte barvu bronzeru.

Jak nanášet zdravíčko

Zdravíčko začněte nanášet na lících (nejplnější část tváře při úsměvu) a rozetřete podél lícní kosti. Podle kosmetických odborníků by tah štětcem měl směřovat od středu ucha směrem ke koutku rtů.

Jak být krásná bez líčení

Máme pro vás 5 tipů, jak vypadat skvěle i bez make upu!1 – Pleť čistěte ráno i večer. Věnujte dostatek času pečlivému čištění pleti.2 – Dostatečně hydratujte. Hydratace je základ zdravé a krásné pleti.3 – Dopřejte pleti každodenní masáž4 – Rozjasňujte jen krémem.5 – Nezapomínejte na rty.

Co použít místo make upu

„Jestliže make-upy nepoužíváte, můžete v létě zkusit bronzing nebo bronzující pudry, které pleť krásně rozjasní. Dále jsou vhodné lehké transparentní a hodně sající pudry, které pleť zmatní, berou z ní vlhkost a zabraňují jejímu lesknutí,“ doporučuje Kája Pavlíček.

Jak si dát bronzer

Nanášejí se nejčastěji pod lícní kosti, na čelo v linii vlasů, po stranách nosu a pod čelistí. Můžete je nanést i na dekolt, klíční kosti a ramena. Bronzer se aplikujte až po nanesení make-upu a pudru, poté následuje tvářenka (nemusíte použít vždy, můžete ponechat pouze bronzer) a teprve pak použijte rozjasňovač.

Jak nanášet tvářenku na kulatý obličej

Kulatý Vašemu plnému obličeji prospěje, když tvářenku rozetřete krouživými pohyby, a to na střed lící. Případně můžete postupovat směrem od spánků šikmo přes tváře.

Jak se nalíčit po 50

Co se týče líčení, klade důraz především na jemnost a kvalitní kosmetiku: „Doporučuji nepoužívat příliš umělé či křiklavé barvy, ale vyjít z neutrálních přírodních tónů. Vyvarovala bych se mastných make-upů, lesklých stínů… Vše by se mělo líčit v matných barvách.

Jak nalíčit oko

"Běžně aplikujeme nejsvětlejší stín do vnitřního koutku a směrem ven ztmavujeme. Je-li vzdálenost mezi očima větší, pak světlý stín vypustíme a postupujeme tak, že již od vnitřního koutku nanášíme tmavší stín, který oči opticky přiblíží," vysvětluje vizážistka Aneta Menclíková z Bomton Centra krásy.

Jak správně líčit hnědé oči

Hnědé oči: Ženy s hnědýma očima to mají snazší. Mohou použít téměř jakoukoliv barvu – hnědá je neutrální, ale chcete-li dodat očím hloubku, vyzkoušejte chladné tóny a nebojte se ani výrazných barev. Dokonce i světlé barvy tomuto typu skvěle sedí. A pro oční linky je ideální hnědá a černá.

Která barva vlasů omlazuje

Je to sice skvělý nápad, ale buďte opatrné při volbě odstínu. Standardní požadavek v kadeřnických salonech je zesvětlit vlasy, protože "blond omlazuje".

Jaká barva vlasů se hodí k zeleným očím

Tyto dámy mívají zelené, zelenohnědé až oříškové oči. Tomuto typu sluší prakticky cokoliv, vyjma blond. Té by se podzimní krásky měly vyhýbat jako čert kříži.

Kam se dává highlighter

Hlavním místem, kam highlighter nanést, je vršek lícních kostí. Pokud máte v očním okolí vrásky, s tímto produktem šetřete a nanášejte ho o trochu níž. Pak patří na špičku nosu, na kořen nosu mezi obočím, do vnitřních koutků očí a nad zobáček horního rtu.

Jak si sjednotit pleť

Pro zdravou a sjednocenou pleť je klíčová hydratace. Při nedostatku hydratace bývá pleť suchá, tvoří se na ni šupinky, oloupává se, a to vede k jejímu nesjednocenému tónu. Dalším důležitým krokem je pravidelné čištění pleti. Odstranění nečistot a odumřelých kožních buněk pomůže obnovit pleť a sjednotit její tón.