Jak se měří rukávy?

Jak se měří rozměry trika

Jak měřitVýška trika je vlastně nejdelší část trika, tedy od límečku až k dolnímu kraji.Šířku trika měříme pod rukávy, přes prsa. ( u pásnkého je to jedno kde, je po celé délce stejné)Třetí a poslední rozměr, délku rukávu, měříme od ramena dolů. Podobně změříte i tílko nebo sukni.
Archiv

Kde se měří pas u mužů

Obvod pasu měříme vestoje, do půli těla vysvlečení a metr přiložíme v polovině vzdálenosti mezi dolním žebrem a horním okrajem pánve, na nejširší místo obvodu břicha. Nesmíme se nechat zmást úrovní pupíku, protože ten se u lidí s krátkým trupem může nacházet kousek níže.

Kde se měří stehno

Měřte v místě, kde je stehno nejšiřší. Měřte od rozkroku po vnitřní délce nohy až na zem. Míru si ale nechte změřit někým jiným, aby nedošlo ke zkreslení naměřených hodnot.

Jak změřit boky u kalhot

Číslo vynásobte dvěma a získáte rozměr A. Dále změřte délku nohavice – od pasu ke spodnímu lemu nohavice podél bočního švu – rozměr B. Vnitřní délku nohavice změříte podél vnitřního švu – rozměr C. Šířku stehna zjistíte, když nohavici změříte v nejširším místě od švu ke švu a číslo vynásobíte dvěma – rozměr D.

Kde se měří hrudník

Obvod hrudníku se měří pod prsy při výdechu. Metr utáhněte tak, aby byl těsný. Tím získáte velikost, kterou budete pří nákupu uvádět – např. 75, 80, 85 atd.

Jak se měří na sako

Měřte se od úpatí krku přes prsa až do míst, kde má sako nebo sáčko končit. Pokud měříte na zadní straně těla, měřte od sedmého obratle (tj. obratle nejvíce vystupujícího z páteře) až tam, kam požadujete mít sako či sáčko dlouhé. Měřte se ve spodním prádle, popřípadě v plavkách.

Jak se správně změřit

Jak se správně změřit1 HORNÍ OBVOD měří se přes nejširší místo prsou.2 OBVOD PASU těsně na pomocné stužce v pase.3 OBVOD BOKŮ přes nejširší místo sedu.4 HLOUBKA PRSOU od nejvyššího místa ramene (u krku) ke špičce prsu.

Kde se měří pas u žen

Měření pasu se provádí nad boky, pod žebry, v nejužším místě. Polohujte si metr kolem pasu. Postavte se rovně, dýchejte normálně (nenadýmejte se a nezatahujte břicho). Umístěte konec metru na pupek, obejděte pas, projděte zády a ujistěte se, že metr zůstává v rovině, není zkroucený a není příliš hluboko ve vašem těle.

Jak měřit obvod stehen

Obvod stehna se měří v nejširším místě stehna (obvykle je to kousek za polovinou stehna – blíže k trupu). Šířka ramen určuje vzdálenost mezi ramenními klouby. Jedná se o vodorovně měřenou míru.

Jak zjistit svoji velikost kalhot

Často se setkáváme s číslováním například 34/26. První číslo, 34, udává obvod pasu v palcích, přepočet na centimetry 34 x 2,54 = 86 cm. Číslo za lomítkem, tedy 26, udává délku nohavic v palcích, přepočet na centimetry 26 x 2,54 = 66 cm. Délka nohavic se měří od rozkroku, tedy od sedu kalhot až dolů.

Co znamená velikost 34 32

Při objednávání jeansů jsou uvedené americké velikost tzn. např. 32/34 což znamená 32-obvod pasu v palcích a 34-znamená délku vnitřního švu jeansů v palcích . Zadáním míry v cm do kalkulačky pod tímto textem vám kalkulačka přepočítá cm na palce, ty se uvádí při objednávce.

Jak změřit velikost hrudniku

Obvod hrudníku se měří pod prsy při výdechu. Metr utáhněte tak, aby byl těsný. Tím získáte velikost, kterou budete pří nákupu uvádět – např. 75, 80, 85 atd.

Jak zjistit velikost saka

Velikosti obleků se udávají ve formátu například 170/48, přičemž první číslo značí výšku postavy, pro kterou je oblek vhodný, a druhé číslo šířku saka, respektive polovinu obvodu hrudníku. Jakákoliv výška se dá kombinovat s jakoukoliv šířkou. Je rovněž možné objednat jinou velikost saka a jinou velikost kalhot.

Co se měří při hubnutí

Hlavním měřítkem úspěšného hubnutí je úbytek centimetrů v problematických partiích – pas, boky nebo paže. Měřicí set pro kontrolu podkožního a viscerálního tuku vám během chvilky dá poměrně přesnou odpověď o výsledcích vašeho snažení.

Kde je pas a boky

Měření proveďte v místě, kde měřicí pásek přechází na pupku přes 0. Zopakujte postup a zkontrolujte, zda je měření přesné. V závislosti na oděvu nebo značce je také třeba změřit obvod boků. Postup je podobný jako při měření velikosti hrudníku s tím rozdílem, že měření boků se provádí na bocích, v nejširším místě.

Jak zjistit velikost pasu

Polohujte si metr kolem pasu.

Umístěte konec metru na pupek, obejděte pas, projděte zády a ujistěte se, že metr zůstává v rovině, není zkroucený a není příliš hluboko ve vašem těle. Měření proveďte v místě, kde měřicí pásek přechází na pupku přes 0. Zopakujte postup a zkontrolujte, zda je měření přesné.

Co znamenají čísla u velikosti kalhot

Často se setkáváme s číslováním například 34/26. První číslo, 34, udává obvod pasu v palcích, přepočet na centimetry 34 x 2,54 = 86 cm. Číslo za lomítkem, tedy 26, udává délku nohavic v palcích, přepočet na centimetry 26 x 2,54 = 66 cm. Délka nohavic se měří od rozkroku, tedy od sedu kalhot až dolů.

Co je za velikost 50

Velikostní tabulka pánská – trika, pola, košile, svetry, mikiny, bundy

Evropská velikost 44 50
Americká velikost S L
Obvod přes prsa 90 102
Obvod pasu 77,3 89,3
Obvod pasu v palcích 29 32/33

Jaká je velikost M

Velikost označena písmenem

US XS M
Obvod hrudníku v cm 84-86 99-104
Obvod pasu v cm 66-71 81-86
Obvod boků v cm 81-86 97-101
Délka rukávů v cm 84 86

Co je za velikost 40 42

tabulka dámských velikostí

odpovídající velikosti
obvod hrudníku – cm obvod pasu – cm velikosti
74 – 77 60 – 62 32/34
78 – 81 63 – 65 36/38
82 – 85 66 – 69 40/42

Kde se měří Hrudnik

Obvod hrudníku se měří pod prsy při výdechu. Metr utáhněte tak, aby byl těsný. Tím získáte velikost, kterou budete pří nákupu uvádět – např. 75, 80, 85 atd.

Jak se měří délka saka

CELKOVÁ DÉLKA

Měřte se od úpatí krku přes prsa až do míst, kde má sako nebo sáčko končit. Pokud měříte na zadní straně těla, měřte od sedmého obratle (tj. obratle nejvíce vystupujícího z páteře) až tam, kam požadujete mít sako či sáčko dlouhé.

Co je velikost 102

Přehled velikostí velikostí sakkos

Evropská velikost 88 102
Obvod krku 43,1 47,1
Délka rukávů 82,3 90,3
Obvod přes prsa 87 105
Obvod pasu 71,3 89,3

Jak se změřit přes boky

OBVOD BOKŮ (C):

Krejčovský metr ovineme vodorovně přes nejširší místo sedu (podle individuálních rozdílů postavy leží toto místo výše nebeo níže).

Kdy měřit svaly

Měřte se hned po ránu, když se probudíte. Před měřením nepijte ani nejezte.