Jak se mluví japonsky?

Jak se rekne japonský děkuji

Stručný slovník

Ahoj! Yaa. *1 やあ。
Děkuju (mnohokrát)! Arigatou! *2 ありがとう!
Prosím/Není zač Dou itashi mashite. どういたしまして。
Dobrou noc! Oyasumi nasai. おやすみなさい。
Na shledanou! Sayonara! さようなら!

Archiv

Jak se řekne japonsky dobrou chuť

Itadakimas znamená japonsky dobrou chuť.

Jak se rekne japonský ne

Japonci samozřejmě vůbec nevědí, že české ano je souhlas, a ne je nesouhlas. V japonštině se ano řekne „hai“ a ne se řekne „iie“.

Jak se řekne japonsky Jak se máte

O-genki desu ka – Jak se máte Genki desu. – Mám se dobře.
Archiv

Jak pozdravit v Japonsku

Tradičním pozdravem v Japonsku je úklon, který přežil i nástup internetu a digitálních technologií. Případné podání ruky se v obchodním jednání toleruje, ale pamatujte na to, že by toto gesto měli nejprve iniciovat vaši japonští partneři.

Jak se zdraví v Japonsku

Japonština/Pozdravy

česky rómadži Hiragana
Dobrý večer Konbanwa こんばんは
Dobrou noc O-jasumi nasai おやすみなさい
Dobré ráno Ohajó gozaimasu おはようございます
Nashledanou Mata/Sá mata/Mata miemasu また/さあまた/またみえます

Co je to Arigato

Arigató je základní výraz pro poděkování. Bohužel ale takto samotné je považováno za velice důvěrné a nemůžeme ho proto použít vždy. Pokud mluvíme s rodinnými příslušníky, partnery, přáteli, či kolegy v práci, se kterými si „tykáme“ (v japonštině to znamená, že nepoužíváme zdvořilé výrazy), můžeme použít arigató.

Jak se začít učit japonsky

Pokud se rozhodnete učit japonsky doma jako samouci, rozhodně vyzkoušejte naše ověřené tipy, které vám učení urychlí.Osvojte si japonské abecedy.Učte se znaky hiragany a katakany zároveňStudujte po částech.Vyberte kvalitní a aktuální zdroje.Nepřeskakujte lekce.Najděte si partnera ke konverzaci.Nevymlouvejte se.

Co se nesmí v Japonsku

japonské (samurajské) meče, starožitnosti, zbraně a střelivo, narkotika, omamné a psychotropní látky, pornografii, vojenský materiál a jiné druhy zboží podle zvláštních předpisů. Povinná směna valut v Japonsku neexistuje.

Co je to Senpai

Senpai a Kouhai: Senpai 先輩 se používá při oslovení starších studentů těmi mladšími v akademickém nebo jiném vzdělávacím prostředí (ale také např. ve sportovních klubech a kroužcích nebo na firemním školení). Kouhai 後輩 (čteme „kóhai“) je opakem „senpai“. Oslovují se tak mladší studenti.

Jak jedí Japonci

Své jídlo vaří odlišným způsobem

Tempura, tonkatsu a kroketám navzdory – japonská jídla obnášejí hodně vaření v páře, grilování, grilování na pánvi, restování, pomalého vaření a fermentování. Mají také ve zvyku udělat alespoň jednu misku polévky a obvykle servírují jídlo na více malých talířů.

Jak se řekne japonsky Ahoj

Základní fráze

おはようございます。 ohajó gozaimas Dobré ráno.
こんにちは。 konničiwa Dobré odpoledne./Dobrý den.
こんばんは。 konbanwa Dobrý večer.
おやすみなさい。 ojasuminasai Dobrou noc.
おやすみ ojasumi Dobrou noc. (neformálně)

Jak dlouho trvá naučit se japonsky

K základní domluvě – a o víc člověku pocestnému zpravidla nejde – však postačí půl roku intenzivního učení…" Další odkazy na hodnocení obtížnosti japonštiny: Japonština se často objevuje v čele žebříčků obtížnosti. To by ale rozhodně zájemce o studium nemělo odradit.

Kde studovat japonštinu

Jediná Karlova univerzita nabízí studium japonštiny jako jeden obor. Uchazeč si projde testem z reálií Japonska (jazyk a literatura, dějiny, moderní a současná společnost, umění, myšlení) a česko japonských vztahů, bude muset projevit znalosti dvou slabičných abeced – hiragany, katakany (přepis jednotlivých slov).

Na co si dát pozor v Japonsku

Jedním z důvodů je i to, že v Japonsku není zvykem brát si dva či tři dny volna při viróze, neboť pokud může člověk chodit, tak prostě a jednoduše do práce jde, bez ohledu na to, jak se cítí. Za velmi nezdvořilé se považuje také smrkání na veřejnosti, zvlášť když s někým mluvíte.

Co je typické pro Japonsko

Kimono, origami, sumo, Go! Posvátná hora Fuji, kolem které sviští šinkanzen. Klasické japonské spojení tradic a moderních technologií. Japonsko – daleká země, jejíž umění a zvyky pronikají do evropské civilizace pozvolna a s tajemnou nonšalancí.

Co znamená oni Chan

onee -chan/san/sama Tak bys oslovoval svou starší sestru. onii -chan/san/sama Tak bys oslovoval svého staršího bratra. aneue Starší. Zdvořilý způsob jak poukázat na starší sestru.

Co je to Tsundere

Tsundere – je osoba, která se zdá být na první pohled chladná a nepřátelská, ale časem se z ní stane milá a laskavá osoba. Takový příklad tsundere je třeba Taiga Aisaka z anime ToraDora :).

Co jíst v Japonsku

Hlavní suroviny v japonské kuchyni jsou rýže, maso, ryby, mořské plody, tofu a zelenina. Japonská rýže je „kulatozrnná“ a po uvaření ve speciálním vařiči je lepivá, což umožňuje její konzumaci hůlkami. Nejuznávanějším masem je hovězí, i když na úplném jihu Japonska převládá spíše vepřové.

Jaký jazyk je nejtěžší pro Čechy

Nejobtížnějším jazykem, pro nás Slovany, je finština a čínština.

Jak se co nejrychleji naučit japonsky

Pokud se rozhodnete učit japonsky doma jako samouci, rozhodně vyzkoušejte naše ověřené tipy, které vám učení urychlí.Osvojte si japonské abecedy.Učte se znaky hiragany a katakany zároveňStudujte po částech.Vyberte kvalitní a aktuální zdroje.Nepřeskakujte lekce.Najděte si partnera ke konverzaci.Nevymlouvejte se.

Jak těžká je japonština

Japonština je sice považována za jeden z nejtěžších jazyků, ale čeština také nepatří mezi ty nejjednodušší. Japonština vás překvapí svou systematičností a jednoduchou gramatikou. Učení vyžaduje samozřejmě velkou dávku odhodlání a nikdo neříká, že naučit se základům bude snadné.

Jak získat občanství v Japonsku

Získání občanství naturalizacíNepřetržitý pobyt v Japonsku po dobu 5 let.Nejméně 20 let věku a jinak právně způsobilýDobré chování a žádná minulá historie pobuřujícího chováníDostatečný kapitál nebo dovednosti, ať už osobně nebo v rodině, na to, aby se žadatel uživil v Japonsku.

Jak se chovat v Japonsku

Japonci se vždy vyhýbali fyzickým kontaktům, tedy i podávání ruky či dokonce obejmutí, především z hygienických důvodů. Japonská tradice považuje stálý oční kontakt za známku agrese. Naopak vyhnout se přímému očnímu kontaktu je výrazem úcty. Základem pro dobrou pozici v dalším jednáním je vzájemné předávání vizitek.

Co je neslušné v Japonsku

Žádná tradiční japonská restaurace Vám nenabídne příbor, proto je dobré naučit se jíst hůlkami (případně si noste svůj příbor). Co se týče používání hůlek, nezapichujte je do rýže ani jimi nenapichujte suši – obojí je považováno za vrchol neslušného chování.