Jak se naučit akordy na ukulele?

Jak držet akordy na ukulele

Akordy se čtou zprava doleva. Takže když vezmeme první akord A; na prvním pražci zmáčknete ukazovákem druhou strunu odshora a ve druhém pražci prostředníkem první strunu – tu nejhornější. Hurá, držíte svůj první akord A. Není to žádná věda :).
Archiv

Jak začít hrát na ukulele

Základní tipy pro hraní na ukulelePořiďte si ukulele, do kterého se zamilujete.Najděte si pozici pro držení ukulele, která vám vyhovuje.Pohrávejte si s brnkáním.Učte se hraním pomalu.Nahrávejte se a nahrávky poté poslouchejte.Poslouchejte mistry a hrajte s dalšími hudebníky.
Archiv

Co má 4 struny

Ukulele, jinak řečeno "uke", je havajský hudební nástroj, který vypadá jako malá kytara a patří do podskupiny nástrojové rodiny kytar. Ukulele má 4 struny. Tato malá havajská interpretace kytary se na Havajské ostrovy dostala díky Portugalcům.

Jak se hraje na Guitalele

Při hraní na tomto nástroji se používá stejný prstoklad jako na běžné kytaře. Nejčastěji se ladí výš než běžná kytara, používá se ladění A-D-G-c-e-a.

Jak hrát na mandolínu

V podstatě jde o to, že přes strunu přejíždíte trsátkem (stejně jako u Pennate doppie) shora dolů, ovšem daleko větší rychlostí. Výhodou mandolíny oproti ostatním nástrojům je fakt, že díky zdvojeným strunám může být rychlost hry až poloviční, narozdíl od kytary, kde se hráč celkem nadře.

Jak se hraje akord h

Nejčastější držení je baré hmat, jehož posouváním se mohou vyloudit i další akordy. Je to vlastně akord A dur posunutý do druhé polohy. H dur se dá hrát i baré hmatem jako F dur v sedmé poloze. H 7 přidává tón A.

Jak se ladí ukulele

Standardní ladění podle typu ukulele:

Sopránové ukulele – G, C, E, A nebo o stupeň vyšší A, D, F#, H. Koncertní ukulele – G, C, E, A. Tenorové ukulele – G, C, E, A nebo D, G, H, E.

Kdo vynalezl ukulele

Ukulele je založeno na podobnosti s „malou kytarou“, cavaquinho, které bylo představeno havajským ostrovům portugalskými imigranty. Zvláště tři z nich, Manuel Nunes, José do Espiríto Santo a Augusto Dias, jsou obecně známí jako vůbec první výrobci ukulele.

Jaký je rozdíl mezi ukulele a kytarou

To nás přivádí k jednomu z hlavních rozdílů mezi oběma nástroji, a to počtem strun – na kytaře je běžně nataženo šest strun, kdežto na ukulele pouze čtyři. V neposlední řadě je velmi rozdílný i samotný zvuk. Na ukulele vzhledem k jeho původu zahrajete především havajské tóny, které působí velmi jemně až hřejivě.

Jak naladit Šestistrunné ukulele

Mimo čtyřstrunné ukulele existují i nástroje 6 strunné a osmistrunné. U šestistrunného ukulele se zdvojuje druhá a čtvrtá struna ( u ladění GCEA to bude dvojité C a E). Přitom se ladí přidané struny tak, že další struna C bude laděna o oktavu výše a přidaná struna A o oktávu níže.

Jak hrát tremolo

Tremolo – Italsky toto slovo znamená „drnkavě“; technika hry známá nejen u mandolíny, ale třeba taky u smyčcových nástrojů (zde je dost náročná) nebo u kytary. V podstatě jde o to, že přes strunu přejíždíte trsátkem (stejně jako u Pennate doppie) shora dolů, ovšem daleko větší rychlostí.

Jak číst akordy

Akordový diagram znázorňuje struny zleva doprava od nejtlustší struny po nejtenčí, tzn. zleva jsou to struny E, A, D, G, H, E. Dále vidíte na diagramu puntíky, to jsou místa, kde se mají struny zmáčknout. Číslo v puntíku znamená prst, který má strunu zmáčknout (1 – ukazovák, 2 – prostředník, 3 – prsteník, 4 – malíček).

Jak se naucit akord C

Akord C-dur často doplňuje v písničkách G dur a D dur. Ukazovák drží h strunu na prvním pražci. Prostředník d strunu na druhém pražci a prsteník A strunu na třetím pražci. Prsty jsou u tohoto akordu poměrně roztažené.

Na co naladit ukulele

Ladí se horní struna do G, třetí struna do C, druhá E a první A. Často zmiňovanou pomůckou pro ladění ukulele je popěvek – můj pes má blechy.

Jak poznat struny na ukulele

Struny na sopránové ukulele

Téměř vždy jsou určeny pro ladění GCEA. Méně časté je ADF#H. Pokud chybí údaj o tom zda se jedná o nízké (hluboké) nebo vysoké G, dá se s jistou určitostí předvídat, že se jedná o vysoké G. Vysoké G se ladí o jednu oktávu výš.

Jak se jmenují struny na ukulele

Standardní ladění podle typu ukulele:

Sopránové ukulele – G, C, E, A nebo o stupeň vyšší A, D, F#, H. Koncertní ukulele – G, C, E, A. Tenorové ukulele – G, C, E, A nebo D, G, H, E. Barytonové ukulele – D, G, H, E.

Proč hrát na ukulele

Každodenní hra na ukulele vás zároveň udrží v kondici a bude vás motivovat ke zlepšení. Zkoušejte to stále dokola a nevzdávejte se! Jak rychle se naučíte akord, záleží pouze na vás.

Na co se ladí ukulele

i Ukulele ladíme ve stupnici C dur, což je nejpoužívanější stupnice v evropské hudbě – c, d, e, f, g, a, h, c. Jak můžete vidět, tóny na ukulele nejdou podle pořadí stupnice, proto je tón G na nejbližší struně posazen výše, než je tomu na dalších strunách, kde ladíme tóny C a E.

Proč ukulele

Důvodů ke koupi ukulele je hned několik – je to lehký, malý, skladný a velmi muzikální hudební nástroj, se kterým se skvěle cestuje. Nesmíme také zapomenout na to, že prostě vypadá cool.

Co znamená tremolo

Tremolo, též tremollo, je efekt, při kterém se cyklicky mění amplituda (hlasitost) hraného tónu. Používá se zejména u smyčců a je možné jej simulovat např. za použití LFO napojeného na napětím řízený zesilovač (VCA). U smyčců se dosáhne tohoto efektu rychlým a krátkým smýkáním smyčce po struně tam a zpět.

Jak hrát na kytaru pravou rukou

Několik zásad pro polohu pravé ruky :

Natáhněte pravou paži rovně před sebe a od zápěstí ruku uvolněte. Zápěstí, prsty a konečky prstů vám klesnou níže a vnitřek dlaně se vytvaruje podobně, jako když uchopíte tenisák. Takto ruku přeneste na kytaru a máte základ přirozeného správného držení.

Jaký je to akord

Akord (z ital. accordo, souzvuk, souhlas) je označení pro souzvuk tří a více současně znějících různých tónů, uspořádaných podle určitého systému. Příkladem může být stisk současně tří nebo více kláves na klavíru nebo zvuk současně tří nebo více strun na kytaře.

Jak mačkat struny

Struny se mačkají ukazovákem, prostředníkem, prsteníkem a malíkem. Prsty se pokládají kolmo ke strunám a struna se mačká vrškem prstu, nikoliv jeho plochou. Pokud se Vám nepodař dávat prsty kolmo k hmatníku budete si jimi tlumit ostatní struny pod prsty a kytara bude "drnčet".

Co je kytarové ukulele

Kytarové ukulele (guitalele) je kompaktní nástroj, který v sobě kombinuje vlastnosti ukulele a klasické kytary. Představuje ideální volbu pro muzikanty uvyklé na hru na klasickou kytaru, které láká zvuk a kompaktní tvar ukulele, ale zároveň se nechtějí učit nové…

Jaký je rozdíl mezi sopránovým a koncertním ukulele

Sopránové ukulele – nejmenší ukulele s délkou 53 cm, má typický vysoký zvuk. Hodí se spíše pro hráče s útlejšími prsty nebo pro děti. Koncertní ukulele – s délkou 58 cm bylo vyvinuto později jako zvětšenina sopránového ukulele. Je hlasitější a má hlubší tón.