Jak se rádi Tatra 815?

Jak se rádi v Tatře 815

Úplně stejně,jako v jiné Tatře 815:k sobě dozadu1,dopředuR uprostřed dopředu2,dozadu3,od sebe dopředu4,dozadu5, a půlky originál sou k sobě velká ke spolujezdci malá…
Archiv

Jak odvzdušnění spojky Tatra 815

Jestli ano tak to bude zavzdušněné,nejlepší je nalít plnou nádobku,pomocníka s hadicí z tlakovým vzduchem třeba z nastartovaného auta,povolíš odvzdušňovák a kolega začne přes víčko nádobky z kterého vytáhneš tu plechovou podložku tlačit tou malou dírkou vzduch,budeš to hlídat až poteče čistá kapalina tak to utáhneš a …

Jak je široká Tatra

Tatra je bez nástavby vysoká 2490 mm a 3000 mm široká. Obrysový poloměr zatáčení je 15,5 m, stopový 14,3 m.

Jaký olej do Tatry 815

Já osobně bych nešel pod M7ADS3 ale radši nějaký cizí minerál 15w40 TEXACO URSA, SHELL RIMULA apod.

Jak se rádi v kamionu

Systém řazení je sestaven ze tří tyčí, přitom každá ovládá jednu část převodového mechanismu. První je pro řazení rychlosti, druhá ovládá dělič a třetí volí malou a velkou řadu rychlostních stupňů. Občas musí řidič pustit volant a použít obě ruce k přeřazení rychlostního stupně.

Jak se Odvzdusnuje spojka

Cyklus manuálního odvzdušnění:Sešlápněte spojkový pedál.Otevřete odvzdušňovací ventil.Spojkový pedál držte stále sešlápnutý – nepouštět!Uzavřete odvzdušňovací ventil.Pomalu uvolněte spojkový pedál.

Jak odvzdušnit spojku na Tatře

Na odvzdušňovací šroubek na pacovním válečku-pod vozem- nasadíš hadičku,druhý konec vložíš do nádoby,ve které bude trochu kapaliny. Hadička musí být ponořena,aby ti to nenasávalo luft,povolíš trochu odvzdušňovák a můžeš rukou pumpovat pedálem spojky.

Jaké motory používá Tatra

K dispozici jsou dva typy motorů značky PACCAR. Větší MX-13 se zdvihovým objemem 13 l a maximálními výkony 300 kW, 340 kW a 375 kW a „menší“ MX-11 se zdvihovým objemem 11 l a maximálními výkony 271 kW, 292 kW a 320 kW. Na rozdíl od emisních variant Euro 3 a Euro 5 byl motor PACCAR MX-13 zcela zásadně přepracován.

Kdy se začala vyrábět Tatra 815

Tatra 815

T815, T815-2, TERRN°1, Terra
Výrobce Tatra Trucks a.s.
Roky produkce 1982–dosud
Místa výroby Česko
Modernizace 1998, 2010

Jak se rádi v náklaďáku

Řazení rychlostních stupňů u nákladního automobilu se systémem řazení dvojité "H" za jízdy. Převodovka je plně synchronizovaná( nemusíme dvakrát vymačkávat spojku při řazení nahoru(1-8) a nemusíme dvakrát vymačkávat spojku a dávat meziplyn při řazení rychlostí dolů(8-1).

Jak řadit rychlostní stupně

Rychlostní stupněstupeň: 0–15 km/hod – výhradně pro rozjezdy a přizpůsobení rychlosti v nepřehledných křižovatkách.stupeň: 15–35 km/hod – křižovatky, hustý provoz ve městě, obytné zóny a dalšístupeň: 35–55 km/hod – přehledné úseky v obci.stupeň: 55–80 km/hod – mimo obec.

Jak se projevuje špatný spojkový válec

Brnknutí o spojkový pedál

Při jízdě s vysokou zařazenou rychlostí lehce brnkněte o pedál spojky. Pokud zakolísají otáčky, je spojka špatná.

Jak dlouho vydrží spojka

Spojka se skládá ze setrvačníku, přítlačného kotouče, vypínací jednotky a spojkové lamely. Ten je opatřen třecími prvky, které se v průběhu času opotřebovávají. Spojka se proto počítá mezi opotřebitelné díly. Spojky však mají dlouhou životnost, takže se kotouč spojky zpravidla musí vyměnit až po 80 000 až 100 000 km.

Kdo je majitel Tatry

Tatra

TATRA TRUCKS a.s.
Základní kapitál 1,002 mld. Kč
Vlastní kapitál 2,391 mld. Kč
Zaměstnanci 1350 z toho 650 připadá na výrobu (01/2017)
Majitelé NIKA Development (65 %) Promet Tools (35 %)

Jak řadit podle rychlosti

Rychlostní stupněstupeň: 0–15 km/hod – výhradně pro rozjezdy a přizpůsobení rychlosti v nepřehledných křižovatkách.stupeň: 15–35 km/hod – křižovatky, hustý provoz ve městě, obytné zóny a dalšístupeň: 35–55 km/hod – přehledné úseky v obci.stupeň: 55–80 km/hod – mimo obec.

V jakých otáčkách radit

Optimální otáčky

Vyšší převodové stupně řaďte co nejdříve, a to mezi 2 000 a 2 500 otáčkami za minutu. Volte vždy takový převod, na kterém motor při citlivém sešlápnutí plynu ještě zareaguje mírným zrychlením. Jakmile dokončíte přeřazení a přidáte plyn, sundejte vaše chodidlo zcela ze spojkového pedálu.

Kdy radit na 3

– otáčky motoru dosáhnou <2.500ot/min, rychlost jízdy cca 35 – 40 km/h – řadit 3. rychlostní- otáčky motoru dosáhnou <2.500ot/min, rychlost jízdy cca 50 – 55 km/h – řadit 4. rychlostní- otáčky motoru dosáhnou <2.500ot/min, rychlost jízdy cca 65-70 km/h – řadit 5. rychlostníPravidlo č.

Jak se projevuje spálená spojka

Že je něco v nepořádku, zpočátku poznáte za studena, kdy začíná součástka klepat na volnoběh. Zvuk v první fázi mizí při sešlápnutí pedálu spojky, při větším opotřebení, které už je hraniční, je klepání hlasitější a neutichá ani při sešlápnutí spojky. Samotná spojka se před nutnou výměnou často projeví protáčením.

Kdy je potřeba vyměnit spojku

Spojka se skládá ze setrvačníku, přítlačného kotouče, vypínací jednotky a spojkové lamely. Ten je opatřen třecími prvky, které se v průběhu času opotřebovávají. Spojka se proto počítá mezi opotřebitelné díly. Spojky však mají dlouhou životnost, takže se kotouč spojky zpravidla musí vyměnit až po 80 000 až 100 000 km.

Jak prodloužit životnost spojky

K prodloužení životnosti spojky přispěje také pravidelná kontrola a včasná údržba. Při plně sešlápnuté spojce musí být mechanizmus schopen spojku zcela rozpojit. Naopak při uvolněném pedálu musí běžet motor bez prokluzu. Pokud jeden z těchto úkonů spojka nezvládá, dochází k výraznému zkrácení životnosti spojky.

Jak poznám že odešla spojka

Odcházející spojku lze poznat i během standardního ježdění. Prokluzování se bude projevovat například při jízdě do kopce, kdy v důsledku ztrát výkonu při proklouznutí nebude vozidlo vzhledem ke vzrůstajícím otáčkám úměrně zrychlovat. Auto bude citelně ztrácet výkon a "nepojede", i když motor bude točit.

Kdo vymyslel Tatru

Tento první osobní automobil ve střední Evropě byl předvojem dlouhé řady úspěšných osobních vozů značky Tatra. Za počátek kopřivnické automobilky je považováno datum 19. srpna 1850, kdy tamní sedlář Ignác Šustala zahájil ve své dílně výrobu bryček a kočárů.

Co znamená zkratka Tatra

A název společnosti Tatra má skutečně souvislost se slovenským pohořím. Automobily z Kopřivnice se totiž v Tatrách velmi osvědčily, byly už ve 20. letech 20. století schopné zdolat tehdy nesjízdné úseky, například ze Štrby do Tatranské Lomnice.

Kdy radit na 2

Využití jednotlivých rychlostních stupňů

převodový stupeň: rychlost 0 až 15 km/hod (rozjezdy, nepřehledné křižovatky atd.) 2. převodový stupeň: rychlost 15 až 35 km/hod (křižovatky, obytné zóny, nepřehledné úseky atd.) 4.

Jak poznat že je spatna prevodovka

Jak poznat, že má automatická převodovka nějaký problém a potřebuje návštěvu servisuVozidlo řadí ve špatných otáčkách.Tuhé řazení rychlostních stupňůNa palubní desce se objevuje problém.Neobvyklé zvuky vycházející z prostoru kolem převodovky.