Jak se vyrábí polyuretan?

Jak se vyrábí PUR pěna

PUR pěna vzniká přímo na místě směšováním dvou tekutých složek, které se na podklad nanášejí stříkáním. K nástřiku PUR pěn se používá speciální vysokotlaké zařízení se směšovací pistolí. Pěna se v průběhu reakce, která trvá několik sekund, spojí trvale s podkladem a po několika minutách zreaguje na nelepivou vrstvu.
Archiv

Co se vyrábí z polyuretanu

Polyuretany se dnes využívají především k izolaci budov (cca 30 %), při výrobě nábytku a matrací (cca 20 %), v automobilovém průmyslu (cca 15 %), pro výrobu barev a laků (cca 10 %) a mnoha dalších produktů.

Co je 100% polyuretan

Polyuretan (zkratka PU) je polymer hojně využívaný ve stavebnictví, při výrobě nábytku, obuvy a také oblečení a módních doplňků. V textilním průmyslu se používá buď 100% polyuretan nebo textilní materiál potažený vrstvou polyuretanu.
Archiv

Co je to Polyurethane

Materiál, který se vyznačuje skvělou kombinací pružnosti, vysoké oděruvzdornosti a velké pevnosti v natržení. Je spolehlivý i při velkém dynamickém zatížení a je velmi houževnatý. Tento materiál dodáváme buď v plochých deskách, nebo v podobě strojních dílů, a to jak z kompaktního, tak i z mikroporézního PU.

Jaký je rozdíl mezi PUR pěnou a studenou pěnou

Studená (HR) pěna

Vzniká stejnou technologií jako PUR pěna, s tím rozdílem, že se vyrábí za studena. Díky tomu HR pěna získává lepších vlastností. Oproti PUR matracím mají matrace ze studené pěny jemnější strukturu, vyšší životnost, jsou pružnější, tvarově stálejší s vysokou odolností proti proležení.

Co je to PIR deska

Izolační desky PIR – minerální rouno

Desky z polyuretanové pěny, oboustranně minerální rouno. Použití: ploché střechy, terasy, podlahy, stavba vozidel a mobilních buněk.

Kam patří PUR pěna

Menší počet pytlů můžete vyhodit do směsného odpadu, větší množství pak patří na sběrný dvůr.

Jak cistit polyuretan

PU Polyuretan. Polyuretan je syntetické vlákno, které je nenáročné na údržbu. K čištění používej vlažnou vodu nebo vlažný roztok s neutrální mýdlovou pěnou.

Co je to ekologická kůže

Jde o velmi věrnou napodobeninu přírodní kůže, jednak svým vzhledem, tak i strukturou. Jedná se o dvouvrstvý materiál, vyrábí se nanášením polyuretanu na měkčený bavlněný úplet. Ekokůže je ekologická a má výtečné vlastnosti, v té nejlepší variantě je mikroporézní, oboustranně prodyšná a řeší tak nevýhodu koženek.

Co je hybridní pěna

Hybridní pěny jsou vysoce odolné a spojují výhody všech nejoblíbenějších materiálů v jednom – HR studené pěny = vzdušnost a pružnost, latexu = termoregulace a nezničitelnost a visco paměťové pěny = přizpůsobivost.

Co to je studená pěna

Studená pěna je moderní a vysoce kvalitní typ polyuretanové pěny plně respektující trendy zdravého spaní. Tento materiál se vyznačuje otevřenou buněčnou strukturou, vysokou elasticitou a prodyšností (větší než u klasického molitanu).

Co je to PUR

Polyuretanová pěna je makromolekulární materiál převážně na organické bázi. Vzniká vzájemnou exotermní reakcí polyadicí diphenyldiisocyanátu a směsí vícesytných polyéter a polyester alkoholů, aktivátorů, katalyzátorů, stabilizátorů, retardérů hoření, vody a pomocných nadouvadel.

Kam patří obal od sava

Ve většině případů patří do nebezpečného odpadu, tudíž ho odvezte na sběrný dvůr.

Kam patří obal od Praciho gelu

Plastové obaly od pracích gelů nebo aviváží patří do sběrných nádob na tříděný plast (musíme dbát na to, aby neobsahovaly zbytky pracích prostředků).

Čím vyčistit eko kůži

Běžné čištění

Menší skvrny vyčistěte hadříkem navlhčeným ve slabším roztoku mýdla nebo pracího prášku. Nepoužívejte režný kartáč, protože byste mohli potah prodřít. Rozlitou tekutinu co nejrychleji vysajte papírem a vzniklou skvrnu následně vyčistěte vlhkým hadrem.

Jak pečovat o kůži v autě

Ošetření kůže

Použijeme k tomu kondicionér na vyživení kůže, měkkou houbičku jako aplikátor a mikrovláknovou utěrku. Na aplikátor vymáčkneme jednu nebo dvě kapky balzámu, v malém množství rovnoměrně naneseme na povrch kůže a necháme vsáknout. Nakonec přeleštíme, případně setřeme zbytky utěrkou. ta.

Jaký je rozdíl mezi eko kůži a koženkou

Zásadní rozdíl spočívá v tom, že koženka se nejčastěji vyrábí z tkaninového základu, na který se nanáší PVC vrstva. Eko kůži pak tvoří rovněž dvě vrstvy materiálů, ovšem vnější vrstva je polyuretanová, podklad je pak vyrobený z bavlny.

Co je to vegan kůže

Veganská kůže může být označována také jako koženka či umělá kůže. Jedná se o materiál, který svým vzhledem napodobuje kůži. Nejčastěji se vyrábí z ropných produktů. Aby byl efekt pravé kůže co nejlepší, využívají se plastové polymery – polyuretan a polyvinylchlorid, a to právě pro jejich vrásčitou strukturu.

Co je flexifoam

Flexifoam pěna je kompaktní kvalitní PUR pěna. Patří k nové generaci PUR pěn, které jsou charakteristické vysokou elasticitou, tvarovou stálostí, houževnatostí, dlouhou životností a prodyšností. Pěnové matrace, které obsahují pěnu Flexifoam, nabízí skvělé ortopedické vlastnosti při zachování dlouhé životnosti.

Co jsou PIR panely

PIR PANELY. PIR je tuhá polyisokianurátová pěna, která má z 95 % uzavřenou buněčnou strukturu, je tedy nenasákavá. PIR je v současnosti jedním z nejeefektivnějších tepelně izolačních materiálů ve stavebnictví.

Kam vyhodit láhev od Domestosu

Prázdnou lahvičku vyhoďte do skla, plastové víčko do plastů či kovové do kontejneru na kov. Při dotřídění budou jiné než skleněné části z lahvičky odstraněny. Máte doma zbytky kosmetiky, kterou již nevyužijete Vytřete jejich obsah či slijte obal do pytlíčku.

Kam patří plata od léků

Jsou kombinovaným obalem. Nejčastěji z plastu a hliníku, které od sebe v běžném recyklačním procesu nelze oddělit. Nepatří proto do kontejneru na plast ani na kovy, ale do směsného odpadu. Pozor, ta, která ještě obsahují léky, patří samozřejmě do lékárny!

Kam patří plato od léků

Jsou kombinovaným obalem. Nejčastěji z plastu a hliníku, které od sebe v běžném recyklačním procesu nelze oddělit. Nepatří proto do kontejneru na plast ani na kovy, ale do směsného odpadu. Pozor, ta, která ještě obsahují léky, patří samozřejmě do lékárny!

Kam se hází krabice od pizzy

Krabice od pizzy a grilovací marinády

Krabice od pizzy patří do běžné popelnice na směsný odpad. „Je to z toho důvodu, že papír nasákne omastkem a pro další recyklaci není vhodný. Stejně by spotřebitelé měli postupovat i v případě znečistěných polystyrenových obalů na jídla rozvážená z restaurací.

Čím ošetřit syntetickou kůži

Pro impregnaci syntetické kůže použíjte impregnaci SEAX Water Repellent, nebo impregnaci Sigal Aquastop. Kombinujte se zvláčňujícími přípravky jako je SEAX Eccentric Lotion. Důležité je nechat promáčenou obuv vysychat při pokojové teplotě. Veškeré ošetřující prostředky nanašejte pouze na suchou a čistou obuv.