Jak se zbavit blech u člověka?

Co dělat když mám blechy

KROK 1: Odblešit pomocí vhodných antiparazitik: Jako první pomoc proti blechám můžete použijte kožní sprej proti blechám (např. Frontline Spray, Bolfo). Další možností, jak pejska zbavit blech, je koupel, při níž použijeme antiparazitární přípravek proti blechám.
Archiv

Jak se zbavit blech na těle

Spot on pipety proti blechám pro psy i kočky

spot on přípravky proti blechám neboli pipety na blechy. Jedná se o roztok k nakapání na kůži domácího mazlíčka. Vstřebává se do povrchových vrstev kůže a působí až několik týdnů proti blechám a často i jiným vnějším parazitům.
Archiv

Jak dlouho trvá Zbavit se blech

Blecha klade vajíčka, která se ale neudrží na srsti zvířete, a tak se ze srsti uvolňují do okolního prostředí. Asi za 4 týdny vyroste dospělý jedinec, který pak začne sát krev zvířátka.
ArchivPodobné

Co blechy odpuzuje

Blechy, ale i klíšťata odpuzuje rozmarýn, levandule, cedr, máta, šalvěj, tea tree a spoustu dalších nám vonících rostlinek, avšak parazity přímo odpuzují. Můžete si z nich vyrobit přírodní repelenty či esenciální oleje, které pomohou chránit vašeho mazlíčka i domácnost.
Archiv

Jak dlouho žijí blechy

Samička klade až několik stovek vajíček za život. Vývoj vajíčka trvá mezi 2-7 dny, larvální vývoj trvá obvykle 14-21 dní, stadium kukly trvá 1-2 týdny. Od vajíčka po dospělce 4-6 týdnů. Dospělá blecha žije cca 3 měsíce, ale i mnohem déle, až 1 rok, v závislosti na druhu blechy a okolních podmínkách.

Co nemají rádi blechy

blechy nemají rádi intenzivní vůni některých bylin a éterických olejů. Mezi ně patří například máta peprná, rozmarýn, citronela, eukalyptový olej či tea tree olej. jako prevenci proti blechám se doporučuje také zvířatům přidávat do jídla česnek.

Jak se zbavit blech babské rady

Babská rada – ocet na blechy

Ocet je totiž považován za jeden z nejúčinnějších přípravků proti blechám. Čistou nádobu naplňte jedním dílem octa a jedním dílem vody. Ocet můžete používat jako dezinfekci do domácnosti nebo jím postříkat srst pejska. Pro blechy se ihned stane nezajímavým hostitelem.

Co přitahuje blechy

Blechy totiž přitahuje světlo a teplo. Blechy spadnou do pasti a umřou. Použijte na postižená místa citronový roztok. Přiveďte k varu vodu s citronovou šťávou a postříkejte jí postižená místa.

Co zabije blechu

Mezi osvědčené obojky proti klíšťatům a blechám patří Scalibor a Foresto. kápnete mu za krk antiparazitární pipetu, která funguje několik týdnů a spolehlivě zabije každou blechu, která zvíře kousne. Skvělých výsledků při likvidaci blech dosahuje například pipeta Frontline combo či Advantix.

Kde se vezmou blechy

Mnoho lidí neví, jak blechy doma vyhubit, a hledají pomoc na internetových fórech. Parazity je obtížné vystopovat. Skrývají se nejen v srsti zvířete, ale také v mnoha dalších zákoutích. Velmi rády vyhledávají vlhké místnosti, matrace, podlahové štěrbiny a podlahové lišty.

Jak zabít blechy v bytě

Celý byt pravidelně a důkladně luxujte. Nevynechejte žádné spáry, škvíry a především koberce a koberečky. Sáčky pravidelně měňte, blechy by mohly z vysavače vyskákat ven. Dle některých zkušeností se hodí také parní čistič.